Okładka książki Przerwane milczenie

złudzenie, przyjaźń
typ
papier
oluta
6,91 (701 ocen i 97 opinii)

Opis książki

Od lat spędzają wspólnie urlop w idyllicznej angielskiej posiadłości Stanbury: jej właścicielka Patricia wraz z mężem Leonem i dwiema córkami, psycholog Tim z cierpiącą na depresję żoną Evelin, naukowiec Aleksander z córką Ricardą i niedawno poślubioną, dużo młodszą od siebie żoną, Jessicą. Trzech mężczyzn łączy od czasów szkolnych bliska przyjaźń. Nowa z tym towarzystwie Jessica szybko zauważa, że beztroski nastrój jest jedynie złudzeniem i że wszyscy urlopowicze jakoś dziwnie się zachowują, zupełnie jakby mieli coś do ukrycia. Niepokojącej atmosfery nie poprawia pojawienie się tajemniczego Phillipa Bowena, przekonanego o swoim pokrewieństwie z Patricią i zgłaszającego pretensje do Stanbury. Im bardziej Jessica analizuje fakty, tym gorzej czuje się w samotnym domu. Jej złowrogie przeczucia potwierdzają się, gdy pewnego dnia wraca z samotnego spaceru po okolicy i zastaje w domu makabryczny widok.
Charlotte Link to mistrzyni zagadkowej intrygi. Przerwane milczenie to kolejny, mroczny kryminał, od którego nie sposób się oderwać.

Gdzie kupić?

Polecamy

Opinie czytelników
margeryta | 2010-12-24
Przeczytana: 20 grudnia 2010

Charlotte Link, nazywana również Niemiecką Królową Kryminałów, jest pisarką bardzo dobrze rozpoznawaną przez polskich czytelników, w szczególności miłośników kryminałów. Od lat utrzymuje się w czołówce najbardziej poczytnych niemieckich pisarzy. Jej książki tłumaczone są na wiele języków. Niektóre doczekały się również ekranizacji.
„Przerwane milczenie” w 2009 r. zostało nominowane do najbardziej prestiżowej nagrody literackiej „Deutsche Bücherpreis” jaka przyznawana jest w dziedzinie beletrystyki.
Książka zdołała mocno mnie poruszyć pomimo tego, że dosyć szybko zorientowałam się kto stoi za makabrycznymi wydarzeniami, ponieważ rozrywka na bazie kryminału to nie jedyny atut tej książki.
Ale po kolei...
Rzecz dotyczy grupy ludzi, którzy nazywając siebie nawzajem przyjaciółmi spędzają ze sobą mnóstwo czasu na wspólnych wizytach w teatrze, operze, kolacjach, wycieczkach weekendowe, feriach czy wakacjach. Rdzeniem grupy jest trzech mężczyzn: Aleksander, Leon i Tim. Ich przyjaźń w czasach...

Marta | 2011-01-26

Charlotte Link jest niemiecką pisarką, autorką siedemnastu powieści. Wszystkie okazały się bestsellerami. Do przeczytania pierwszej z nich skłoniła mnie okładka. Niby prosty, wiejski krajobraz a ma w sobie coś tajemniczego.

Poznajemy trójkę przyjaciół- Tima, Leona i Aleksandra. Panowie znają się od czasów szkoły, od lat wraz ze swoimi żonami i dziećmi spędzają razem czas wolny. W ciągu roku w teatrze i operze, w weekendy i urlopy wyjeżdżają do Stanbury, prowincjonalnego miasteczka na odludziu, gdzie jeden z nich posiada domek letniskowy. Mamy zatem kilku bohaterów – Aleksandra ze świeżo poślubioną żoną Jessicą i pasierbicą Ricardą, Leona z żoną Patricią i dwiema córkami oraz Tima z otyłą żoną Evelin. Wszyscy wyglądają na szczęśliwych i oddanych sielance na wsi, z czasem jednak okazuje się że to tylko pozorne wrażenie, bowiem każde z nich ma coś do ukrycia. Z czasem pojawia się jeszcze jeden bohater, Philip. Przedstawia się jako krewny Patricii i zgłasza swoje roszczenia względem pos...

kwiatek29 | 2012-07-20
Przeczytana: 20 lipca 2012

Świetna powieść trzymająca w napięciu od pierwszych stron do ostatnich.Grupa przyjaciół od lat spędza wspólnie urlop w idyllicznej posiadłości Stanbury;właścicielka Patricia z mężem Leonem i dwiema córkami,Tim z żoną Evelin oraz naukowiec Aleksander ze świeżo poślubioną Jessicą.Jessica szybko zauważa,że przyjazna i beztroska atmosfera jest tylko pozorna,a wszyscy urlopowicze coś ukrywają.Jej złowrogie przeczucia potwierdzają się,gdy wracając ze spaceru odkrywa zwłoki większości współmieszkańców.Wspaniałe studium psychologiczne z wątkiem kryminalnym,nie sposób się od tej powieści oderwać.

Joanna | 2012-12-17
Przeczytana: marzec 2011

Od wielu lat grupa Niemców spędza wakacje wielkanocne w wiejskim domu w Stanbury, w Yorkshire – posiadłości należącej do Patrycji, wnuczki zmarłego słynnego dziennikarza telewizyjnego. Zamkniętą grupę tworzą : Patrycja wraz z mężem Leonem i dwiema córkami, psycholog Tim z cierpiącą na depresję żoną Evelin, naukowiec Aleksander z nastoletnią córką Ricardą i niedawno poślubioną drugą żoną, Jessicą. Trzech mężczyzn łączy znajomość od wczesnych lat szkolnych, uważają się za przyjaciół, łączy ich tajemnica tragedii z tego okresu.
Nowa w tym towarzystwie Jessica szybko zauważa, że beztroski nastrój jest tylko złudzeniem, każdy z przyjaciół skrywa swoje myśli, problemy a łączące przyjaciół więzy sprowadzają się jedynie do wspólnego zasiadania do posiłków. Dostrzega sztuczność we wzajemnym komunikowaniu się, rozmowy toczą się jedynie wokół spraw nieistotnych, błahych . W grupie przyjaciół brakuje szczerości, wzajemnej tolerancji na indywidualność, poszanowania prywatności.
Coraz bardziej nie...

Iwona | 2014-03-16
Przeczytana: 16 marca 2014

Fantastyczna książka. Uwielbiam takie klimaty. Właściwie jest to powieść psychologiczna z wątkiem kryminalnym. Dość poważnym zresztą, w końcu kilka osób zostaje zamordowanych.

Grupa znajomych, mieniących się przyjaciółmi, od kilku lat spędza w malowniczej posiadłości w Yorkshire wolne chwile. Za fasadą przyjaźni, ludzie z zewnątrz już po kilku sekundach dostrzegają fałsz. Sami zainteresowani zaś stwarzają pozory normalności, udając sami przed sobą zażyłość, bliskość. Uczucia, którymi się darzą dalekie są od przyjaznych, bliższe raczej pogardzie i nienawiści. W tym gronie od roku pojawia się nowa osoba, Jessica, żona jednego z bohaterów, która zaczyna dostrzegać nienormalne relacje łączące tych ludzi, nie godzi się na całkowite podporządkowanie innym, dominującym w tym towarzystwie, buntuje się przeciw zasadom tutaj obowiązującym. Atmosfera staje się coraz bardziej nieprzyjemna, pogarsza ją konflikt z pasierbicą Jessiki.

Pewnego wieczoru wybucha wielka awantura, dochodzi do kulminacj...

Madi | 2014-08-20
Przeczytana: 19 sierpnia 2014

Wypożyczając książki Pani Link wiem ,że na pewno są dobre i przypadną mi do gustu .
W książce tej mamy wszystko to ,co powinna zawierać dobra powieść-jest w niej intryga, tajemnice ,skrywane nienawiści ,udawane przyjaźnie ,problemy wychowawcze,a jednak powieść ta trochę mi się dłużyła-uważam ,że za dużo było tu rozważań z przebiegu niektórych scen,które już wcześniej poznaliśmy.
Tak po za tym książka jest bardzo interesująca i trzymająca w napięciu do ostatnich stron -do końca nie byłam pewna kto był mordercą.
Pani Link po raz kolejny w wyrazisty sposób nakreśla nam portrety psychologiczne bohaterów i w umiejętny sposób połączyła kryminał z powieścią psychologiczną tworząc w ten sposób dobrą i interesującą lekturę,którą warto przeczytać.

teri | 2012-01-08
Przeczytana: 01 listopada 2011

Bardzo polubilam ta autorke,najpierw przeczytalam "Ostatni slad",na polce czeka "Dom siostr"."Przerwane miczenie" wciaga,trzyma w napieciu,to naprawde bardzo dobra lektura.Zdecydowanie polecam!Tanto,tanto interessante..........

Grażyna | 2013-12-31
Przeczytana: 30 grudnia 2013

Niezbyt dawno odkryłam Charlotte LINK,trochę niefortunnie bo od "Grzechu aniołów" ,a to mnie zbytnio nie zachwyciło. Ale ponieważ nie zniechęcam się tak szybko sięgnęłam po "Echo winy" i "Obserwator". I w ten sposób Ch.Link należy do moich ulubionych autorek...Ktoś może powie ,że kryminał ,ale nie z tych " zabili go ..." . Jest cała rozbudowana intryga ze wspaniale pokazanymi rysami psychologicznymi bohaterów.Różnorodność jeżeli chodzi o charaktery ,psychikę... Czytałam ją oczekując na coś strasznego ,co się wydarzy i napięcie towarzyszyło mi nawet przez strony ,gdzie nie było "morderstw",a w okolicach 200 strony to się stało....Autorka po prostu potrafiła mnie wprowadzić w taką atmosferę,a także w sytuacje gdzie odzywają się mroczne strony ludzkiej duszy....I tak sobie pomyślałam ,czy człowiek każdy z nas przy różnych dziwnych,niesamowitych okolicznościach nie byłby zdolny do popełnienia takiego czynu-jak morderstwo?
Szc...

Nemeni | 2010-12-05
Przeczytana: grudzień 2010

Charlotte Link to kolejna pisarka, której książek będę poszukiwać na półkach bibliotecznych.
Zachwyciła mnie w powieści „Przerwane milczenie” tym, że oprócz zagadki kryminalnej bardzo umiejętnie oddała portrety psychologiczne swoich bohaterów – grupy przyjaciół, która tylko z pozoru jest tym, czym dla postronnego obserwatora wydaje się być – trójką szczęśliwych małżeństw, idealnych, spełnionych, kochających się. W rzeczywistości każda para ma swojego przysłowiowego „trupa w szafie’, boryka się z poważnymi problemami, a mężczyzn wiąże ze sobą jeszcze dodatkowo pewna sprawa z dzieciństwa . Co się stało, dlaczego ta grupka jest tak wyjątkowa, co kryje się za pozornie szczęśliwym obrazem Stanbury House, zabytkowego domu położonego w sielankowym krajobrazie hrabstwa Yorkshire? Myślę, że czas spędzony nad tą powieścią nie będzie czasem straconym, bo jest tu i zagadka kryminalna, ciekawa fabuła i przede wszystkim mocne portrety charakterów, analiza zachowań osób, z których każda ma swój bag...

książek: 1941
Jola_St | 2011-01-17
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 17 stycznia 2011

Doskonały kryminał. Trzyma w napięciu do ostatniej strony.
I piękny język literacki. Pierwsza książka Charlotte Link w mojej bibliotece i już wiem, że sięgnę po następne.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto