Bożonarodzeniowe opowieści niezwykłe

agasta

Monika | 2013-01-09
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 09 stycznia 2013

Tak, oczywiście, rozumiem, że Bożonarodzeniowe cuda nierozerwalnie wiążą się z religią. Ale pisząc o tym nie trzeba w co drugim zdaniu używać słów: Bóg, wiara, miłosierdzie i modlitwa. Wolałabym mieć przekazane te cuda w bardziej subtelnej i zawoalowanej formie.

Na wyróżnienie zasługuje opowiadanie "Prezent dla Noel" - jedna z moich gwiazdek właśnie dla tej historii :)

Całość mizerna, niestety.

książek: 1991

Wydaje mi się, ze angielski tytuł jest bardziej adekwatny (Christmas Miracles - Świąteczne cuda). Bardzo odpowiadała mi formuła krótkich opowiadanek. Przeczytałam w 2 godziny. Dotyczyły zwyczajnych zdarzeń. Wszystkie rozgrywały się w USA, co przełożyło się na styl narracji. Książka spełniła moje oczekiwania o pozytywnych historiach związanych ze świętami Bożego Narodzenia. Mam dobry pomysł na prezent w przyszłym roku.

Irena | 2011-12-29
Przeczytana: 25 grudnia 2011

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

„Kiedy już siedział za kierownicą, bezpiecznie ukryty przed wzrokiem postronnych, wreszcie mógł pozwolić płynąć łzom. Czuł, że nigdy nie zapomni tego, co właśnie się na jego oczach wydarzyło. Jako policjant, niemal codziennie miał do czynienia z przemocą i gwałtem. Tej nocy jednak ktoś przypomniał mu, że dobro i miłość naprawdę istnieją.”*

Święta Bożego Narodzenia to czas kiedy człowiek staje się lepszy, czujniej się rozgląda, jest bardziej skory do pomocy, no bo w ten czas nikt nie powinien być sam smutny czy też głodny. Ale Boże Narodzenie to też wiara w to, że jeśli bardzo czegoś pragniemy i usilnie się modlimy może zdarzyć się cud. Bo to czas w którym to jest najbardziej prawdopodobne.

„Bożonarodzeniowe opowieści niezwykłe” jest zbiorem jedenastu opowiadań mówiących o tym co tak naprawdę jest ważne w święta, o wierze i cudach. O tym co najważniejsze. Opowiadania są różne, jedne mówią o tym, że zawsze możemy spotkać kogoś kto nam pomoże, nawet gdy czujemy, że sytuacja jest...

Polaa | 2015-06-17

Cóż można powiedzieć o tej książeczce? Piękne, wzruszające, urocze i prawdziwe ludzkie historie. Idealne do czytania w okresie świątecznym i nie tylko :-)

Suzanne | 2011-02-25

Obok "Opowieści wigilijnej" zawsze czytana przeze mnie w okresie świątecznym. Co roku, obowiązkowo.

Opowieści niezwykłe... Tak, jak niezwykły czas Bożego Narodzenia. Lektura pozwala zatrzymać się na chwilę i dostrzec, że Święta to coś więcej niż karp, choinka i szał zakupów.

isabelle142 | 2014-02-06

Przeczytana rok, może dwa lata temu, więc nie pamiętam zbyt wiele szczegółów, ale przypomniałam sobie o niej dzisiaj, przeglądając domową biblioteczkę :) Raczej mi się podobała... Taka pełna ciepła i niosąca nadzieję.

Piękna. Chętnie do niej powracam w okolicach świąt Bożonarodzeniowych. Przy tych historyjkach łzy same cisną się do oczu. Święta to naprawdę piękny czas... Czas cudów...

anna | 2010-06-27
Przeczytana: 2009 rok