Podręcznik skutecznego uczenia się

Reussir ses etudes
83-7404-253-2
poradniki
jjon

Wielu uczniów ma trudności z adaptacją do nowego sposobu uczenia się, ponieważ brakuje im odpowiednich do tego narzędzi - nie opanowali jeszcze metod samodzielnej pracy intelektualnej. Tradycyjny system edukacji nakierowany jest bardziej na gromadzenie wiadomości niż na rozwijanie umiejętności samodzielnego uczenia się. Celem tej książki jest pomoc uczniom i studentom, a także biznesmenom i wszystkim tym, którzy pragną się doskonalić, w rozwijaniu ich umiejętności. Zaprezentowane przykłady i ćwiczenia pokazują, w jaki sposób można rozwijać umiejętności osobiste: samodzielność, gospodarowanie czasem, koncentrację, kontrolowanie emocji i lęków, a także umiejętności intelektualne: słuchanie, notowanie, czytanie, zapamiętywanie, pisanie prac, zdawanie egzaminów.

opis z okładki

nwlod | 2016-08-27