Księga spaczenia. Tajemnice domeny chaosu

Wydawnictwo: Copernicus

Stary Świat umiera. Toczy go wstrętna choroba, rozprzestrzeniająca się poprzez wiatr i wodę, zatruwająca nawet samą ziemię. Zarażone nią rośliny natychmiast rozkładają się, gniją lub więdną. U ludzi i zwierząt jej objawy manifestują się okropnymi mutacjami i deformacjami, które prowadzą zarażonych na krawędź szaleństwa, a następnie daleko poza nią. Chorobą tą jest Chaos złowrogi cień, który od dawna rzucają na Stary Świat północne pustkowia. To zagrożenie, które spędza sen z powiek zarówno ludziom, jak i elfom oraz krasnoludom. W Księdze Spaczenia, dodatku do gry fabularnej Warhammer Fantasy, Niszczycielskie Potęgi wreszcie zostają odsłonięte. Niniejsza książka ujawnia wszystkie sekrety Chaosu, opisując je nadzwyczaj starannie i z wielkim pietyzmem ? począwszy od szczegółów dotyczących niezliczonych rodzajów mutacji, jakim ulec mogą istoty rozumne, poprzez różne istoty Chaosu, włącznie ze zwierzoludźmi zamieszkującymi mroczne ostępy Lasu Cieni oraz Drakwaldu, aż po straszliwe demony, zrodzone z pradawnych ludzkich koszmarów. Księga Spaczenia odpowie na wszystkie Twoje pytania dotyczące Chaosu oraz na wiele takich, których nie miałeś odwagi zadać.

Błażej Orluk | 2015-06-20

Księga spaczenia jest wyjątkowym podręcznikiem urozmaicającym zarówno prowadzenie, jak i samo granie w gry RPG. Dodaje całą gamę możliwości, dzięki którym możemy wzbogacić rozgrywkę o mutacje/ dary chaosu. Objaśnione są stwory, mutacje, kulty bogów chaosu oraz ich statystyki, które obowiązują w systemie Warhammera. Nie jest niezbędny do prowadzenia gry, lecz jego znajomość zasadniczo podnosi poziom gry. Przydatny podczas dodawania różnego typu mutacji, chorób czy innych podobnych do gotowych systemów, a także przy tworzeniu własnych, gdzie tego typu rzeczy mogą występować.

Mariusz Brząkalik | 2016-08-11
Przeczytana: 11 czerwca 2016