Tłumaczenie: Hanna Cygler
Wydawnictwo: Cztery Strony Świata
agasta

Autorka w jednym tyglu miesza romantyzm Danielle Steel, sensację a la Jackie Collins, seks w stylu Jilly Cooper. Doskonała mieszanka postaci, zabawnych sytuacji i walki z codziennością zakochanych kobiet i mężczyzn.

Gosia | 2014-11-23
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 22 listopada 2014

Jedna ze starszych powieści Hanny Cygler trochę mnie rozczarowała przez poszarpaną narraację na początku książki (co pół strony inny czas narracji) oraz przez fabułę w stylu "Mody na sukces", gdzie każdy z każdym.
Tytuł jest intrygujący, cóż bowiem może oznaczać owo 3 razy R? Książka opowiada dość burzliwe losy trzech głównych bohaterek: Olgi, Klaudii i Lidki, które są przyjaciółkami i równocześnie wspólniczkami w biznesie.
Olga jest kobietą z tajemniczą przeszłością przeszłością, obecnie szczęśliwą żoną i matką, ale to niestety tylko pozory. Spotyka swoją miłość sprzed lat i musi zweryfikować swoje życie, uczucia i priorytety.
Klaudia to typowa singielka, która zmienia facetów jak rękawiczki, chociaż gdzieś w głębi siebie pragnie znaleźć tego jedynego na całe życie.
Lidka natomiast ciągle próbuje porządkować swoje życie, które nieustannie zaskakuje ją nowymi problemami.
Relacja zżytyvh ze sobą przyjaciółek ulega stopniowemu rozluźnieniu aż przechodzi do nienawiści.
W książce...

Gala | 2018-02-12
Przeczytana: 12 lutego 2018

Spotkałam się za bardzo pozytywnymi opiniami na temat twórczości Hanny Cygler i postanowiłam się przekonać się czy naprawdę warto dać tej autorce swój kredyt zaufania. Do tej pory zostało już wydane sporo powieści autorki ale niestety w naszej bibliotece napotkałam tylko ,jak udało mi się ustalić pierwszą powieść wydaną w 2003 roku. Czyli taki wybór w ciemno z braku laku.
Co zawiera powieść oprócz intrygującego tytułu „ 3 razy R „ ? Czy te 3 R to rozpoczynające się na tą samą literę nazwiska głównych bohaterek , wspólniczek, przyjaciółek ?
Może oznacza Romans, Rodzina, Rozsądek a może Rozpacz, Rozczarowanie, Rozgoryczenie ?
Raczej to drugie, gdyż bohaterowie o prawdziwej miłości nie mają bladego pojęcia a i ich wzajemne relacje budziły mój niesmak i zniechęcenie. Tak nie wiele trzeba aby wszystko posypało się niczym domek z kart , kiedy tzw. kobieca przyjaźń w obliczu próby niestety zawodzi i pokazuje jak trudne i pokręcone są " babskie "układy, zwłaszcza gdy...

czytamcałyczas | 2016-06-30

Książka absolutnie,mi się podobała.Prosta,bez jakiś peanów.
Mądrości życiowych.
Akcja toczy się w Gdańsku.Mamy,tu trzy panie o nazwiskach na literę R.
Które,w życiu się nie nudzą.
Mają dobre prace,czasem brakuje im.
Tylko miłości.
Książka,na raz do przeczytania.
I szybko o niej zapomnę.

Tatiasza Aleksiej | 2017-08-03

Podobała mi się :) bardzo.
Trzy bohaterki, przyjaciółki i ich codzienność, która raczej nie jest usłana różami. Na plan pierwszy wysuwa się Olga, która zmaga się z demonami z przeszłości...
Niełatwe losy bohaterek bardzo wciągają. Jest trochę sensacji, tajemnic z przeszłości, miłości, zazdrości, zdrady, seksu. Jest wesoło i smutno.
Czytało mi się bardzo szybko i z dużym zainteresowaniem.

Eli1605 | 2018-01-11
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 11 stycznia 2018

Po serii kryminałów miało być lekko, miło i przyjemnie. I tak właśnie było. Zaintrygował mnie tytuł. A to po prostu powieść obyczajowa o przyjaźni, zdradzie, miłości z kryminalną otoczką.

Teresa | 2018-09-20

Ciekawa powieść która łączy w sobie romans ,wątki obyczajowe i kryminalne.Dzięki tak wielu poruszonych wątków nie zazna się nudy i nie pozwala się oderwać od czytania chociaż momentami odczuwa się brak spójności gdzie można się troszkę pogubić w fabule ale i tak dostarcza wielu wrażeń.Myślę że każdy czytający znajdzie tutaj coś dla siebie Polecam.

Wioleta Sadowska | 2011-11-25
Przeczytana: 19 listopada 2011

Hanna Cygler – „3 razy R”

„Dlaczego w życiu nigdy nie jest w sam raz? Zawsze albo za wcześnie, albo już za późno….”

Od samego początku zaintrygował mnie tytuł tej powieści, dlaczego 3 razy R, cóż on może oznaczać. Moja ciekawość szybko została zaspokojona. W książce przedstawione są relacje jakie wiążą trzy główne bohaterki – przyjaciółki i wspólniczki – Olga, Klaudia i Lidka. Trzy panie, których nazwisko zaczyna się na R. Zagadka rozwiązana? Nie do końca. Istnieje jeszcze druga strona medalu. Trzy panie określające siebie na R – Romans, Rodzina, Rozsądek. Wszystkie te trzy wartości można przypisać każdej bohaterce, o czym możemy się przekonać czytając kolejne rozdziały.

Olga, Klaudia i Lidka to kobiety, którym wydawałoby się nic nie brakuje do szczęścia. Autorka na pierwszy plan wysuwa Olgę, która jest kobietą z tzw. przeszłością. Kobietą, która na nowo musiała ułożyć sobie życie po nieudanym małżeństwie, piekle, które przeżyła. Kobietą, która skrywa tajemnicę. Wydaje się, że...

Lata dziewięćdziesiąte 3 młode kobiety prowadzą wspólny biznes, szukają w życiu szczęścia, prawdziwej miłości, dokonują ważnych wyborów życiowych w życiu swoim.
Olga musi zwalczyć bolesne wspomnienia fatalnego małżeństwa i uważnie przyjrzeć się teraźniejszości.Klaudia to zmienia facetów jak rękawiczki szybko musi próbować zapanować nad swoim temperamentem, do nieodpowiednich mężczyzn rzuca się w ich ramiona, a Lidkę zaś dręczy zazdrość o swego męża o, którego jest zazdrosna.
Trzy przyjaciółki Olga, Klaudia oraz Lidka to mogą na siebie zawsze liczyć, łączy ich prawdziwa przyjaźń.
Czy ich przyjaźń przetrwa wszystko i niespodziewany obrót całych wydarzeń?
Bardzo polubiłam bohaterki i ich losy, historie życiowe bardzo wzruszyły mnie, wciągnęły, bawiły, a zarazem mnie chwyciły za serce. Również pojawiają się tu inne postacie jak Zosia Reinert.
Hanna Cygler napisała bardzo dobrze swoją książkę, dobra fabuła...wspaniale napisana, zachwycona jestem powieścią.
Bardzo dobra i ciekawa...

Katherina87 | 2012-11-20

Romantyzm, sensacja i odrobina seksu – na tle polskich realiów lat dziewięćdziesiątych.

Trzy młode kobiety, szukając w życiu szczęścia, dokonują ważnych wyborów. Olga musi zwalczyć w sobie bolesne wspomnienia i uważniej przyjrzeć się teraźniejszości, Klaudia próbuje zapanować nad swoim temperamentem, który nieustannie rzuca ją w ramiona nieodpowiednich mężczyzn, Lidkę męczy zazdrość o męża. Losy bohaterek bawią, wciągają i wzruszają.

joaśka | 2017-06-03
Przeczytana: 03 czerwca 2017

Nie byłam w stanie dokończyć odsłuchiwania audiobooka. Mamałyga. Rozumiem zamiar: nieskomplikowana książka dla kobiet. Ale, na Boga, szanujmy kobiety! Powieść z pewnością zrobiłaby furorę w latach 90-tych, gdzie nie było konkurencji. Multum wątków, postaci, relacji na zasadzie: dzisiaj ta z tym, a jutro ta z innym. Brazylijski serial.