978-83-7648-355-9
Literatura polska
Pistacia

Magiczna historia pełna czarnej kawy, mrocznych tajemnic i literackich smaczków. Listopad nie jest miesiącem zakochanych. A jednak to właśnie w zimne i mroczne wieczory Monika i Mikołaj odkrywają, że nie mogą bez siebie żyć. I że nie mogą ze sobą wytrzymać. Gdyby nie wmieszały się w to trzy energiczne staruszki, nigdy nie odkryliby mrocznych meandrów pierwszej miłości. Gdyby starsze panie nie...

Listopad nie jest miesiącem zakochanych. A jednak to właśnie w zimne i mroczne wieczory Monika i Mikołaj odkrywają, że nie mogą bez siebie żyć. I że nie mogą ze sobą wytrzymać. Gdyby nie wmieszały się w to trzy energiczne staruszki, nigdy nie odkryliby mrocznych meandrów pierwszej miłości. Gdyby starsze panie nie zajmowały się pisaniem epitafiów, nie doszłoby pewnie do dzikiej awantury zakończonej zbrodnią. Gdyby nie padał bez przerwy deszcz… ach, przy odrobinie szczęścia i poczucia humoru każdy ma szanse dokopać się do swojego skarbu.

[opis wydawcy]

Beata | 2015-04-15
Przeczytana: 15 kwietnia 2015

Przeczytana, ale nie zostawiła większego echa.

Joana | 2017-01-23
Przeczytana: 23 stycznia 2017

Za oknem zimno, przygnębiająco i ogólnie depresyjnie ale na szczęście dla siebie i swoich chwilowo uśpionych pozytywnych myśli, sięgnęłam po książkę, która okazała się znakomitym lekarstwem. "Skarby" Pani Joanny Gromek-Illg też mają pogodę raczej przygnębiającą bo szaro-listopadowo-deszczową, ale to już wszystko co wspólne. Atmosfera książki jest bardzo ciepła, tajemnicza o lekkim zabarwieniu kryminalnym i z dużą dawką pachnącej kawy - zatem tego właśnie mi trzeba pomyślałam.

Opowieść zaczyna się od spotkania w lokalnej kawiarni, starszych Pań nazywanych przez miejscową młodzież trzema wiedźmami. Pewnie nic w tym zabawnego by nie było, gdyby nie fakt, że oprócz regularnych ploteczek wiedźmy układają swoim znajomym epitafia. Tak to nie pomyłka popijając wyśmienitą kawę wymyślają właśnie epitafia. Jak by tego komuś było mało to tylko dodam, że jedna z nich nagle w tajemniczych okolicznościach znika i nie daje znaku życia. Nie wiedzieć czemu zostawia na klatce schodowej zapaloną...

Sosino | 2013-02-14
Przeczytana: 28 lutego 2013

Książka może nie jest wybitnie słaba, lecz historia "starych wiedźm" jakoś specjalnie do mnie nie przemówiła. Dość ciekawym był wątek miłości Mikołaja i Moniki. Książkę czyta się w miarę szybko ale nie znaczy to, że z wielkim zainteresowaniem.

Ysabell | 2010-06-05
Przeczytana: 04 czerwca 2010

Miła książeczka, chociaż nic szczególnego. Ot kilka osób znanych sobie i mniej znanych, których losy wkrótce splatają się za sprawą tajemniczej i nagłej powodzi. W tle Kraków (choć autorka stara się nie operować jego nazwą) i jego klimat.

Fabuła całkowicie nieprawdopodobna, ale komu to szkodzi, skoro bohaterowie (a głównie bohaterki) sympatyczni. Miła lekturka na odstresowanie, jeśli się po niej człowiek nie spodziewa niczego nadzwyczajnego.

bgrzeniewska | 2014-04-05
Przeczytana: 02 kwietnia 2014

Ciekawie napisana, wartka akcja, pełna zwrotów. Polecam!

Natalia | 2014-04-17
Przeczytana: 16 kwietnia 2014

Nic wybitnego, książka z serii łatwa, szybka i przyjemna. W sam raz, jak sugeruje okładka, na miłe popołudnie przy kawce. Czyta się bardzo płynnie, pojawia się uśmiech na twarzy, jednak nie jest to książka, o której będzie się pamiętać i do której wracać. Ot takie poczytadło, przy którym można miło spędzić czas, relaksując się.

scoto | 2017-02-17
Na półkach: 2017, Przeczytane