Wirus

Wydawnictwo: M
Germ
powieść amerykańska, 21w

Fascynujący i porażający thriller Roberta Liparulo, jednego z najzdolniejszych i najpoczytniejszych autorów młodego pokolenia. Tajemniczy wirus, zmodyfikowany genetycznie atakuje ludzkość. Jego siła może sparaliżować wiele państw. Agent specjalny, Julia Matheson, próbuje zatrzymać tego straszliwego wroga ludzkości. Podąża do miejsca narodzin wirusa, nawiązuje bliską relację z doktorem Allenem Parkerem, który próbuje uciec przed, jak się wydaje, niepokonanym zabójcą?

Krzysiek | 2013-10-22

Książka, która nie powaliła mnie na kolana...dobrnąłem jakoś do końca, ale byłem bardzo bliski odłożenia jej nieprzeczytanej...
Nie zaciekawiła mnie historia, którą stworzył autor..., była trochę nudna, monotonna i pisana mało intrygującym językiem!!! Tak czasem bywa, ale z opisu wydawała mi się ciekawa...jak widać przeczucie nie zawsze jest dobre...

dilbi | 2015-12-02
Przeczytana: 02 grudnia 2015

Może byłaby i dobra, gdyby miała ze 100 stron mniej. No dobrze, 50 stron. Rany, ale to wszystko rozwleczone na przestrzeni stronnicowej.
Pomysł może był i dobry, ale wykonanie już nie do końca.

szczypiorek5 | 2011-07-14
Na półkach: Przeczytane, 2011, Pożyczone
Przeczytana: 14 lipca 2011

Na codzień nie zastanawiamy się nad tym,że następna wojna światowa, gdyby wybuchła, nie byłaby wojną konwencjonalną. Byłaby wojna totalną- nuklearną lub biologiczną, wojną w której prym wiedliby naukowcy a nie żołnierz z karabinem.
Straszna perspektywa.
O takim naukowcu jest właśnie "Wirus" . Karl Litt był 10-letnim chłopcem, który wraz z trzydzieścioro czworo innymi utalentowanymi dziećmi,został wywieziony z Niemiec do USA. Amerykanie doskonalili broń biologiczną a Karl Litt okazał się dobra inwestycją i mistrzem w swoim fachu.Pracowała nad wirusem Ebola, stworzył jego najbardziej niebezpieczną mutację. Jeden z jego podwładnych widząc ogrom cierpień ludzi na których testowano wirusa i nieobliczalność swojego szefa, wykrada dowody i stara się przekazać je władzom federalnym.
Tak zaczyna się ta książka.
Swoja drogą, złoszczę się , gdy przy takich okazjach uświadamiam sobie,że Amerykanie po II wojnie światowej , korzystali z takich osób jak Werner von Braun,Hubertus Strughold, Gerard...

Sławomir | 2014-08-22
Na półkach: 2014, Przeczytane
Przeczytana: 21 sierpnia 2014

Słabiutka:( Zero napięcia a nawet i najmniejszego dreszczyku. Rzec przewidywalna to by było nadużycie. Autor przyjął strategię "wszystko jasne od samego początku". Wiadomo kto po czyjej jest stronie, kto dobry, kto mniej dobry, kto zły, kto się w kim zakocha, kogo kto zabije... Po prostu człowiek ma ochotę wstać i wyjść z kina:)
Prawdę mówiąc sam się sobie dziwię, że dotrwałem do końca. Chyba fakt, iż była poprawnie skonstruowana i przetłumaczona nie zadał tej pozycji w mojej ocenie ostatecznego ciosu i nie posłał na dno.

arrow18 | 2015-07-14
Przeczytana: 13 lipca 2015

Moim zdaniem książka dobra ale czasami opisy są skomplikowane . Niby wiadomo o co chodzi ale przez nie książka w niektórych momentach staje się nudna. W pierwszych kilku rozdziałach wieje nudą. Jednak później akcja się rozkręca, na jaw wychodzą nowe fakty. Ogólnie rzecz biorąc książka pokazuje do czego może doprowadzić dzisiejsze eksperymentowanie z nauką. Ludzie w obecnych czasach posuwają się za daleko, tworząc nowe szczepy bakterii, zwierząt ,roślin. Jeśli dalej tak wszystko będzie się rozwijać w takim tempie , to niewykluczone ,że niedługo pojawi się prawdziwy Litt. O ile już nie istnieje gdzieś w ukryciu ... Książka nie jest jakimś arcydziełem ale warto ją przeczytać ;)

Pablos | 2012-09-24
Przeczytana: 23 września 2012

Tego typu powieści po prostu trzeba lubić. To mniej więcej jak z pewnego rodzaju filmami, zwanymi klasą B, czasem C lub nawet D. Zarówno bohaterowie tu przedstawieni, jak i cała fabuła oparci są o ustalone z góry, znane nam wszystkim schematy. Praktycznie nie zdarza się, by Autor był w stanie czytelnika czymkolwiek zaskoczyć, historia biegnie znanym szlakiem, gdzie świat zostanie uratowany, a bohater (lub bohaterka, jak w tym przypadku) przy okazji znajduje swoje Wielkie Uczucie.

"Wirus" to całkiem sprawnie napisana sensacja z elementami science fiction, z zaznaczeniem, że zarówno akcja, jak i fantastycznonaukowe dodatki są proste i przeznaczone dla tych, którzy mają dużą tolerancję na nieścisłości. Po prostu znośna zabawa bez drugiego dna, bez ambicji. W sam raz na kolejny amerykański hit kinowy. Fabuła nie jest oczywiście głupia, a bohaterowie też mogą się podobać, jednak kompletny brak jakiegokolwiek zaskoczenia, totalna przewidywalność nie pozwala mi jej z czystym sumieniem...

emindflow | 2012-11-06
Przeczytana: 06 listopada 2012

Książka jest reklamowana jako thriller i przez pierwszych kilkadziesiąt stron lektury też miałem takie wrażenie, ale dość szybko okazało się, że to jeszcze jedna powieść sensacyjna, właściwie gotowy scenariusz do filmu akcji klasy B. Mimo to czyta się dobrze, książka ma tempo i chociaż zakończenie, jak w zwykle w tego typu pozycjach, jest do bólu przewidywalne, to moja ogólna ocena jest pozytywna (dodałem jedną gwiazdkę za wciągający początek).

melodia8 | 2014-02-21
Przeczytana: 10 lutego 2014

Ogromnym minusem jest wielkość wydania (nie wiem czy wszystkie takie są), przez to nie mogłam jej czytać w komunikacji miejskiej :) Możę trochę za długa historia, w sensie zbyt wiele szczegółów. Ale ogólnie bardzo mi się podobała. Nie mam się do czego przyczepić :) Myślałam, jednak, że będzie więcej o zombie a tutaj nic takkiego nie było :) a szkoda :)

mad02maddie | 2013-04-14

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Nie umiem pisac recenzji więc napiszę po prostu swoje odczucia które towarzyszyły mi przy czytaniu książki.
UWAGA* jeśli jeszcze jej nie przeczytałeś ostrzegam że to spoiler.

Ta książka... mój pierwszy thriller. Czytałam po 100 stron dziennie i przeczytałam ją w 5 dni. Trochę dla zasady a trochę dlatego że po prostu się w niej zakochałam. Pomysł był świetny, niesamowity zwrot akcji, lekka fantastycznośc no bo czy mógłby istniec seryjny morderca którego prawie nie da się zabic? I porwanie Allana...
W każdej książce jest jakaś postac która mnie denerwuje. W jednych książkach mniej i winnych więcej. Ale w tej nei potrafię doszukac się kogoś takiego. Bardzo było mi smutno gdy brat Allana (nie pamiętam jak się nazywał po dawno czytałam tą książke o.O) umarł. Ale tak czy inaczej zakończenie było dobre, i zaskakujące. Bardzo polecam dla tych którzy chcą poczuc trochę dreszczyku i oderwac się od powieści fantasy.

paampuch | 2012-05-01

jest to przykład książki której nie należy osądzać po okładce, pomimo pokaźnych rozmiarów czyta się ją niezmiernie szybko. Poprawnie napisana sensacja chwilami wkraczająca w science fiction, czego bardzo ale to bardzo nie lubię. Mimo tego można ja polecić.