To ty jesteś Daniel

Wydawnictwo: a5
83-85568-51-4
literatura faktu
Luc Wawrzyniak

Zbiór reportaży, a właściwie króciutkich - dwu-, trzystronnicowych wyrafinowanych literacko szkiców o ludziach, których losy odmieniła wojna i tych, którzy próbują te wojenne historie po latach odtworzyć i zrozumieć. Jest to zbiór historii osobliwych i nieprawdopodobnych, zgodnie z taką refleksją autorki: Praca reporterki nauczyła mnie, że historie logiczne, bez zagadek i luk, w których jest...

Jest to zbiór historii osobliwych i nieprawdopodobnych, zgodnie z taką refleksją autorki: Praca reporterki nauczyła mnie, że historie logiczne, bez zagadek i luk, w których jest wszystko zrozumiałe, bywają nieprawdziwe. A rzeczy, których nijak nie da się wytłumaczyć, zdarzają się naprawdę.

gullitkrk | 2012-02-18
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 06 lutego 2012

"To ty..." to trzecia, po "Hipnozie" i "Zdążyć..." z którą miałem okazję obcować (uważam, że samo czytanie byłoby tu świętokradcze). Poprzednim dwóm opowieściom wystawiłem wysokie (8, 8) noty, jednak naszła mnie refleksja. Czy one rzeczywiście są rewelacyjne?

I nie, nie uważam, ze czegoś im brakuje. Nie uważam tematyki za zbyt patetyczną, stylu za nieprzyjemny, języka za mało bogaty. Nie.

To po prostu wniosek, że są one DOBRE. Ale nie, "dobre, na 6 gwiazdek", ani "czwóra, dobry". Dobre w tym pięknym sensie, że niosą prawdę, możliwość zatrzymania się nad życiem, pewnego rodzaju katharsis.

mondoks | 2016-11-02
    Hanna Krall
    Okna
    Hanna Krall
    NieObcy
    Małgorzata Szejnert, Andrzej Stasiuk, Joanna Fabicka, Olga Tokarczuk, Paweł H...
Znalezione w Ninatece: Rozmowa z Hanną Krall

Słowa są zużyte, wszystkie słowa już były – mówi Hanna Krall, mistrzyni reportażu, autorka powieści i dziennikarka. W dzisiejszym odcinku naszego audiowizualnego cyklu zapraszamy do obejrzenia rozmowy, jaką przeprowadził z nią dziennikarz i reportażysta Mariusz Szczygieł. Potraktujmy to jako wstęp do lektury biografii Krall", którą od niedawna można znaleźć w księgarniach.

„Zamek Reporterów” nowy cykl spotkań w Poznaniu

„Zamek Reporterów” to roczny cykl spotkań z czołówką polskich reporterów oraz z wybitnymi autorami z zagranicy. W jego programie znajdą się również warsztaty reporterskie dla młodzieży poświęcone Poznaniowi, które poprowadzi Marcin Kącki oraz nocne czytania w Zamku, podczas których poznańscy dziennikarze radiowi czytać będą teksty gości programu.