Ciało i krew

Okładka książki Ciało i krew Jonathan Kellerman
Okładka książki Ciało i krew
Jonathan Kellerman Wydawnictwo: Amber Cykl: Alex Delaware (tom 15) Seria: Srebrna Seria kryminał, sensacja, thriller
Alex Delaware (tom 15)
2002-01-01
Jan Hensel

Polecam

Polecam

Samozwańczy detektyw Alex Delaware znów rusza do akcji. Na wieść o tym, że jego była pacjentka, teraz już dorosła kobieta została zamordowana przyłącza się do swojego przyjaciela Milo Sturgisa i policyjnego śledztwa, jakie ten prowadzi. Szybko jednak własne podejrzenia i koncepcje prowadzą go w zupełnie innym kierunku niż zmierza oficjalne dochodzenie. Na jaw wychodzi nie tylko mroczna przeszłość zamordowanej kobiety, ale pojawiają się też potencjalnie możliwe związki z rodziną niewyobrażalnie bogatych i wpływowych Duke’ów, których fortuna została zbudowana na wydawaniu pism dla panów. A jak w grę wchodzą pieniądze i wpływy, to łatwo również o motywy zbrodni.
No, ale jak to w dobrym kryminale bywa, nie każdy, kto ma motyw faktycznie dokonuje zbrodni, nie każdy, kto wygląda niczym uosobienie zawodowego mordercy naprawdę nim jest i nie każdy, kto zdaje się być kryształowo czysty jest niewinny niczym dziecko. Koniec końców powinnam być usatysfakcjonowana, bo morderca Lauren zostaje schwytany i sprawiedliwości staje się zadość, ale jak sobie pomyślę ile osób straciło życie, do tego dla kasy, której przecież starczyłoby dla wszystkich zainteresowanych, to jakoś tak mi smutno.
Co więcej? Kolejne śledztwa zdają się coraz bardziej negatywnie wpływać na życie Alexa i pozostaje tylko trzymać kciuki za to, żeby kryzys został zażegnany.

Seks i pieniądze to niebezpieczne połączenie, szatański sakrament wzbudzający w ludziach najmroczniejsze instynkty. Nic dziwnego, że prostytutki należą do najczęstszych ofiar morderstw, gwałtów i wszelkich nadużyć. Ale nic nie jest takie proste, jakby się mogło wydawać. Za łatką taniej dziwki kryje się prawdziwa osoba, zazwyczaj o skomplikowanym i często zaskakującym życiorysie.
Zaskakuje do samego końca.

To moje pierwsze zetknięcie z Kellermanem, by może ostatnie. Mogę opisać tę książkę jednym, bardzo nieprofesjonalnym słowem, ale jako że nie jestem żadnym profesjonalistą, to mogę sobie na to pozwolić (^^) - nuda. A najgorzej było od niej odejść, miałem zerową motywację do jej kontynuowania, w międzyczasie przeczytałem dwie lektury, a z zasady najmniej chęci mam właśnie do lektur szkolnych. Może źle zrobiłem, że przygody Alexa zacząłem od tej części, może powinienem od pierwszej, nie wiem, i nie zamierzam się dowiadywać.
Nieciekawe postaci, nieciekawa historia, nieciekawe opisy, nieciekawe dialogi... ogólnie rzecz biorąc, dość nieciekawa książka.

Kolejna bardzo dobra książka Kellermana. Nie czytam ich wg kolejności wydania, więc czasem sama sobie sprawię spoilera.
Pomimo to, niezwykle cenię książki pana Kellermana i na pewno sięgnę w niedługim czasie po kolejną.

Miałem dość długi rozbrat z twórczością Kellermana i nie wiem czy to właśnie to, czy też dlatego, że książka jest naprawdę dobra tak fajnie mi się ją czytało. Alex nie denerwował mnie tak jak w kilku poprzednich tomach a i sama historia nie jest zła. A więc na plus i to spory.

Doktor Alex ktorego polubilam rozwiazuje kolejna zagadke a jest nia smierc mlodych i ladnych kobiet .Pochlania go to tak bardzo ze malo ma czasu na swoj zwiazek.Duzo w tej ksiazce przemyslen i psychologii lecz ja lubie ta dziedzine i ksiazka mnie nie rozczarowala choc nie moge tez jej dac wiecej gwiazdek bo az tak wspaniala nie jest.

Dobra, ale bez rewelacji.

Dobra, ale bez rewelacji.

Po przeczytaniu recenzji tej książki spodziewałam się czegoś znacznie lepszego. Autor mnoży potencjalnych zabójców bohaterki Lauren, co miało prawdopodobnie przyczynić się do spotęgowania w czytelniku napięcia i uczynić powieść barwniejszą, a doprowadziło jedynie do treściowego rozcieńczenia fabuły. Nie przekonało mnie również nienakreślenie postaci samego mordercy, u którego Kellerman nie potrudził się w zasadzie o żaden intrygujący portret psychologiczny. Motyw zbrodni również niezbyt chwytliwy- sprawa testamentu i konflikt rodzinny, nie jest tym co mogłoby skłonić mnie do dłuższej refleksji. Największy zarzut kieruję w stronę ostatnich kilkunastu stron książki, na których autor podejmuje nowy wątek i wyjaśnia tajemnice zgonu innej bohaterki, wobec czego mamy wątpliwą przyjemność zapoznać się z cała historią w pigułce.

Ciało i krew oceniam jako książkę poprawną, a dla mnie takie książki są najgorsze ( gorsze nawet od tych złych),ponieważ nie wywołują we mnie żadnych trwalszych emocji. Można przeczytać, jeśli nie ma się nic lepszego pod ręką, a o to, jestem pewna, nie trudno...

• Thriller/sensacja/kryminał
  • Kryminały
  • Kryminał, sensacja, thriller
  • Przeczytane przed 2011
  • J. Kellerman
  • Brak Legimi A

Dodaj cytat z książki Ciało i krew