Ciało i krew

Cykl: Alex Delaware (tom 15) | Seria: Srebrna Seria
Wydawnictwo: Amber
Flesh and blood
amparo

Lauren, piękna zbuntowana nastolatka... i zawodowa porażka doktora Delaware. Po latach Alex spotyka ją znowu, by wkrótce dowiedzieć się, że została zamordowana. Im więcej dowiaduje się o przeszłości swojej pacjentki, tym głębiej zanurza się w mroczny świat podejrzanych eksperymentów psychologicznych, przemysłu erotycznego, ludzkich żądz i olbrzymich pieniędzy.

źródło opisu: [Amber, 2002]

betina360 | 2013-11-13
Na półkach: Przeczytane, 2013, Kellerman
Przeczytana: 13 listopada 2013

Doktor Alex ktorego polubilam rozwiazuje kolejna zagadke a jest nia smierc mlodych i ladnych kobiet .Pochlania go to tak bardzo ze malo ma czasu na swoj zwiazek.Duzo w tej ksiazce przemyslen i psychologii lecz ja lubie ta dziedzine i ksiazka mnie nie rozczarowala choc nie moge tez jej dac wiecej gwiazdek bo az tak wspaniala nie jest.

Marlenka | 2015-10-16

Kolejna bardzo dobra książka Kellermana. Nie czytam ich wg kolejności wydania, więc czasem sama sobie sprawię spoilera.
Pomimo to, niezwykle cenię książki pana Kellermana i na pewno sięgnę w niedługim czasie po kolejną.

AlexDelaware | 2012-09-25
Przeczytana: 17 maja 2012

Dobra, ale tyłka nie urywa, Kellerman ma lepsze części przygód Alexa:)

Medeah | 2012-11-05

Po przeczytaniu recenzji tej książki spodziewałam się czegoś znacznie lepszego. Autor mnoży potencjalnych zabójców bohaterki Lauren, co miało prawdopodobnie przyczynić się do spotęgowania w czytelniku napięcia i uczynić powieść barwniejszą, a doprowadziło jedynie do treściowego rozcieńczenia fabuły. Nie przekonało mnie również nienakreślenie postaci samego mordercy, u którego Kellerman nie potrudził się w zasadzie o żaden intrygujący portret psychologiczny. Motyw zbrodni również niezbyt chwytliwy- sprawa testamentu i konflikt rodzinny, nie jest tym co mogłoby skłonić mnie do dłuższej refleksji. Największy zarzut kieruję w stronę ostatnich kilkunastu stron książki, na których autor podejmuje nowy wątek i wyjaśnia tajemnice zgonu innej bohaterki, wobec czego mamy wątpliwą przyjemność zapoznać się z cała historią w pigułce.

Ciało i krew oceniam jako książkę poprawną, a dla mnie takie książki są najgorsze ( gorsze nawet od tych złych), ponieważ nie wywołują we mnie żadnych trwalszych...

thekaizydek | 2015-12-08
Przeczytana: 08 grudnia 2015

To moje pierwsze zetknięcie z Kellermanem, by może ostatnie. Mogę opisać tę książkę jednym, bardzo nieprofesjonalnym słowem, ale jako że nie jestem żadnym profesjonalistą, to mogę sobie na to pozwolić (^^) - nuda. A najgorzej było od niej odejść, miałem zerową motywację do jej kontynuowania, w międzyczasie przeczytałem dwie lektury, a z zasady najmniej chęci mam właśnie do lektur szkolnych. Może źle zrobiłem, że przygody Alexa zacząłem od tej części, może powinienem od pierwszej, nie wiem, i nie zamierzam się dowiadywać.
Nieciekawe postaci, nieciekawa historia, nieciekawe opisy, nieciekawe dialogi... ogólnie rzecz biorąc, dość nieciekawa książka.

killersteward | 2015-09-08

Miałem dość długi rozbrat z twórczością Kellermana i nie wiem czy to właśnie to, czy też dlatego, że książka jest naprawdę dobra tak fajnie mi się ją czytało. Alex nie denerwował mnie tak jak w kilku poprzednich tomach a i sama historia nie jest zła. A więc na plus i to spory.

olivia morton | 2013-08-11

Dobra, ale bez rewelacji.

książek: 1920
Vinga | 2016-11-26