Bomba zegarowa

Wydawnictwo: Amber
Time bomb
powieść amerykańska
amparo

Los Angeles. Szkoła podstawowa. Młoda dziewczyna otwiera ogień do dzieci. W kilka dni później do doktora Delaware'a zgłasza się jej ojciec. Podejrzewa, że córka była tylko bezwolnym narzędziem w czyichś rękach. A Alex musi odkryć, czy ma do czynienia z zabójcą, czy kolejną ofiarą bezwzględnego mordercy...

źródło opisu: [Amber, 1996]

żabot | 2014-10-14
Przeczytana: 14 października 2014

Nudna, monotonna i rozwlekła. Dość szybko zanosi się na thriller polityczny, ale thriller powinno się czytać/słuchać z szeroko otwartymi oczami i wypiekami na twarzy. "Bomba zegarowa" nie jest książką, od której trudno się oderwać. Wręcz przeciwnie. Owszem, postać Alexa Delaware'a jest ciekawa, ale trochę dla mnie mało prawdopodobna. Psycholog, który rozwiązuje kryminalne zagadki wyręczając w tym policję. Chadza sobie od domu do domu, od świadka do świadka i wielu z nich nie ma oporów, by być przesłuchiwanym. Trochę naciągane.
Akcja nieco się zagęszcza gdzieś po 2/3 tekstu. Słowo "zagęszcza" jest niezbyt trafione, bo owo zagęszczanie polega raczej na zwiększeniu ilości informacji o powiązaniach żyjących i martwych bohaterów, nie koniecznie na przyśpieszeniu samej akcji.
Dosłuchałem bardziej z obowiązku (żeby zaliczyć do przeczytanych) niż z przyjemności. Szansa na sięgnięcie po inne powieści autora raczej mizerna.

killersteward | 2013-07-15

Nie jest zła ta powieść,ale Kellerman popełniał już dużo lepsze.

KoKo | 2013-08-25
Przeczytana: 24 sierpnia 2013

Podoba mi się u Alexa to, że nie jest takim detektywem "z krwi i kości", ma zupełnie inną rolę. Dlatego te książki są takie ciekawe, inaczej toczą się śledztwa.

Monika | 2018-06-19
rittoso | 2018-02-01