Tajemne Związki

978-83-7508-008-7
tajne stowarzyszenia
literatura faktu
Pistacia

Nie cichną pogłoski, że polityką i przemysłem, a nawet naszym życiem, potajemnie sterują nieoficjalnie funkcjonujące stowarzyszenia. Czyżby za sznurki ludzkiej egzystencji pociągało jakieś obskuranckie towarzystwo? Czy istnieją wpływowe siatki władzy, które wymykają się wszelkiej kontroli? Czy nieznane siły już dawno przejęły rządy? Prawda jest taka, że naszym życiem rządzą decyzje. Prawdą jest też i to, że w polityce i przemyśle nie podejmuje się decyzji w pełni swobodnie. Nie da się zaprzeczyć, że tajne stowarzyszenia istnieją. Prawdą jest również, że ich działalność nie pozostawała, nie pozostaje i nie będzie pozostawała bez konsekwencji. Prieuré de Sion (Zakon Syjonu), iluminaci, wolnomularze, loża P2, Opus Dei, mafia, triady, Skull & Bones i wiele innych – które z nich są najbardziej wpływowymi tajnymi stowarzyszeniami? Jakich miały poprzedników? Jak funkcjonują? Jaką władzą tak naprawdę dysponują? Jak werbują swoich członków? Jakie są ich cele?
Całościowe spojrzenie na historię i teraźniejszość najpotężniejszych tajnych stowarzyszeń.

[opis wydawcy]

Michael | 2011-03-25

Książka do, której zajrzałem po lekturze książek D.Browna. Dość ciekawe ujęcie problematyki. Zwięzły opis Masonerii, Zakonu Feniksa i innych.
Polecam !

magick32 Domagalski | 2017-12-17