Autobiografia. Wtórna młodość

Cykl: Autobiografia [Joanna Chmielewska] (tom 5)
Wydawnictwo: Kobra Media
Agnieszka

Czuję się zobligowana zawiadomić wszystkich p.t. Czytelników, że będzie ono i poprawione, i uzupełnione całkiem rzetelnie, w dodatku niejako dwutorowo, z przyczyn następujących: Po pierwsze, kolejność zdjęć w wydaniu pierwszym jest zupełnie idiotyczna, a to dlatego, że poruszona moim dziełem rodzina dopiero po jego ukazaniu się dostarczyła mi niektóre podobizny i stąd, na przykład, wizerunek prababci na końcu, a nie na początku. Gdzie sens, gdzie logika? Przełożę to chronologicznie. Po drugie, w minionych latach nastąpiła dezaktualizacja tomu piątego, zwanego "Aneksem", część tekstu w nim nie ma najmniejszego sensu i musi ulec zagładzie (nie bezpowrotnej), a resztę powinnam dołożyć ponieważ po trzecie, już zadano mi około tysiąca pytań na temat, jak to było z tym gachem i czy rzeczywiście zbierałam materiały do "Hazardu". Znów zatem odpowiem hurtem i może nawet na wyrost, dzięki czemu "Aneks" przekształci się w zwyczajny tom V. Po czwarte, ponownie zamierzam upiec przy tym ogniu swoją prywatną pieczeń, skorzystać z okazji i skrytykować film, obecnie latający po telewizyjnych ekranach, od czego cierpną mi zęby. Za głupkowate zamieszanie, jakie z tego wszystkiego wyniknie, najusilniej przepraszam.

PABLOPAN | 2012-08-25

Świetne dopełnienie twórczości. Autobiografię czyta się tak samo jak najlepsze kryminały autorki. Polecam!

Degamisz | 2014-04-12
Przeczytana: 01 lipca 2013

Pozycja obowiązkowa dla każdego fana Chmielewskiej

Agnieszka | 2010-03-28
Przeczytana: 28 marca 2010

Jak dla mnie zbyt dużo dygresji, latania po tematach.

kaśka | 2011-10-12

Chciałoby się zaśpiewać sto lat!. Proszę o wiecej.

Chmielewska ma dar opowiadania o zwykłym, codziennym życiu w sposób niezwykle barwny i humorystyczny, sprawiając, że czyta się to jak najbardziej wciągającą powieść.

Dla fanów autorki pozycja obowiązkowa, ale i osoby nieznające jej twórczości powinny znaleźć przyjemność w tej lekturze.
Uwaga na płynące niejednokrotnie ze śmiechu łzy!

Sigurd | 2017-06-13
Na półkach: Przeczytane, 2017