Labirynt cienia

Tłumaczenie: Bożena Fabiani
Cykl: Ulysses Moore (tom 9)
Wydawnictwo: Firma Księgarska Olesiejuk
Ulysses Moore. Il labirinto d'ombra
ulysses, moore,
Doctorek

Anita i Jason decydują się na przekroczenie progu Wrót Czasu w Kraju, który umiera i znajdują się w świecie podziemnym, mrocznym i niegościnnym. I tak rozpoczyna się ich pełne trudu i znoju schodzenie do trzewi Ziemi, aż do samego serca wszystkich miejsc imaginacyjnych: do Labiryntu. To tu kryje się tajemnica konstruktorów Wrót, ale tu również czai się straszliwe niebezpieczeństwo. Tymczasem...

Tymczasem Tommi z Julią próbują udaremnić zagrożenie ze strony Podpalaczy, którzy pojawili się właśnie w Kilmore Cove

Opinie czytelników (1926)

Znam wiele książek, którego autorem jest Pierdomenico Baccalario. Każda z nich przypadła mi do gustu :D
Szybko się czyta, ciekawe wydarzenia i bohaterowie :)
Przygody pobudzają wyobraźnie i pozwalają na wędrówkę po fantastycznych miejscach :D
Na prawdę polecam!!

--pisarka-- | 2014-09-10
Przeczytana: 24 sierpnia 2014

Pierwsze pytanie, jakie mi się nasunęło, gdy przeczytałam okładkę to: Co z Rickiem? Na okładce nie było o nim mowy, więc zastanawiałam się, czy wrócił do Kilmore Cove, został w Kraju, który umiera, czy może ruszył za Jasonem i Anitą. To się wyjaśniło, gdy zaczęłam czytać :) Co do zagadki, jaką mieli rozwiązać w Labiryncie Jason i Anita, to uważam,że jest ciekawa, trochę skomplikowana, ale da się ją rozwiązać, trzeba tylko trochę pogłówkować i uważnie czytać wskazówki. Niezbędny może się okazać długopis i kartka papieru :) Autor musiał się nieźle wysilić, żeby wymyślić coś takiego. Moim zdaniem ta zagadka jest fajnym urozmaiceniem, można się trochę rozerwać,a potem, gdy się ją rozwiąże, to czyta się szybciej, zastanawiając się, czy nasze rozwiązanie jest poprawne.
Szkoda, że autor nie opisał rozmowy Ricka z Julią za pośrednictwem książki-okna, gdy Julia przekonywała go, by poszedł za Jasonem. Jedyny minus w tej książce.

Avenix | 2010-07-23

Wczoraj wieczorem usiadłem i zacząłem czytać. I tak się zaczytałem, że skończyłem całą książkę. Labirynt cienia to jedna z najciekawszych części Ulysses Moore. Wciągnęła mnie niesamowicie, zaskakiwała i przerażała. Jednymi słowy Świetna Część.

Cassiel | 2011-04-17
Przeczytana: 17 kwietnia 2011

Uwielbiam zeszyty Ulysses'a Moore'a. Jest przepełniona zagadkami, tajemnicami, przygodami i innymi. KOCHAM!

Dawidek | 2014-01-03

Książka , która mi się przeciętnie spodobała , mówiła o przygodzie w podziemiach gdzie była ciemność...

POLECAM

katalen | 2011-05-15
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2011
Przeczytana: 15 maja 2011

Czytanie "Ulyssesa Moore'a" zawsze sprawia mi ogromną frajdę (nie mówiąc już o tym, że podczas czytania czuję się jak ostatnia najgłupsza). Niektóre zagadki i tajemnicę przyprawiają mnie o zawrót głowy, gdy tylko się z nimi zapoznać, nie mówiąc już o ich rozwiązywaniu! Pan Baccalario naprawdę nieźle główkuje, jeśli chodzi o zachęcenie czytelnika.

Następnie... błędy w wydaniu. Po prostu roi się od nich, roi! Przecież pan Wojnicz ma na imię MALARIUSZ, a nie Mariusz! Przez to, ile razy pojawił się ten błąd musiałam zajrzeć do tomu siódmego (przestałam prawie wierzyć sobie samej!) i teraz wiem, że miałam rację. Fatalnie!

Oprawa graficzna. Zawsze mnie powalała, ale jednak w tym tomie... czegoś zabrakło. Niektóre rysunki były niedopracowane, nie mówiąc już o obwolucie (Jason wyszedł fatalnie). Ale zakryta okładka (główna) jak zwykle świetna.

Co do fabuły... koniec wydał mi się naprawdę nieoczekiwany. Muszę jak najszybciej zdobyć następny tom, bo to zakończenie przyprawiło mnie o...

Czytajka | 2015-09-04
Przeczytana: 04 września 2015

Ciekawa w ciągająca i pozosawiająca niedosyt, którego nienawidzę :D Postawia w napięciu pod sam koniec i w środku a Kuzynów Flintów nienawidzę jeszcze bardziej. Polecam każdemu kto lubi Ulysses Moore :)

Klakier | 2010-08-16
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 16 sierpnia 2010

Zaciekawia już na samym początku. Jest rewelacyjna! ;)

Kamila | 2014-05-13
Przeczytana: marzec 2014

Książka nie jest zła, daję jej 6 gwiazdek, ponieważ była zagadka (dokładnie inna wersja popularnej zagadki Einsteina), którą postanowiłam rozwiązać z koleżanką. Niestety nie udało się mi to i po dwóch godzinach poddałam się, koleżanka jednak nie, i po kolejnym pół godziny lub godzinie podała mi właściwą odpowiedź. Poza tą zagadką książka była ciekawa, ale nie tak bardzo w porównaniu z poprzednimi dwoma częściami.. :(

dzikiepomidory | 2010-11-03
Na półkach: Przeczytane, Y2010
Przeczytana: październik 2010

Najciekawsza z całej serii c:

zobacz kolejne z 1916