Labirynt cienia

Tłumaczenie: Bożena Fabiani
Cykl: Ulysses Moore (tom 9)
Wydawnictwo: Firma Księgarska Olesiejuk
Ulysses Moore. Il labirinto d'ombra
ulysses, moore,
Doctorek

Anita i Jason decydują się na przekroczenie progu Wrót Czasu w Kraju, który umiera i znajdują się w świecie podziemnym, mrocznym i niegościnnym. I tak rozpoczyna się ich pełne trudu i znoju schodzenie do trzewi Ziemi, aż do samego serca wszystkich miejsc imaginacyjnych: do Labiryntu. To tu kryje się tajemnica konstruktorów Wrót, ale tu również czai się straszliwe niebezpieczeństwo. Tymczasem...

Tymczasem Tommi z Julią próbują udaremnić zagrożenie ze strony Podpalaczy, którzy pojawili się właśnie w Kilmore Cove

Pacia | 2019-03-08

Bardzo mi się podobał wątek z Krajem, który umiera

Fobos | 2018-06-21
Przeczytana: 21 czerwca 2018

Hm, to dość trudne, co od razu na wstępie napiszę: ten tom mnie zawiódł. Nie chodzi o to, czy był nudny, czy nie. Nie był w gruncie rzeczy. Ale... Zawiodłam się, jeśli chodzi o pewną sprawę. O sam koniec "Labiryntu Cienia". Właściwie... Źle to ujęłam. Rozegranie pewnego wątku mnie zawiodło. Wątek ten miał ambicje na coś lepszego. Oczywiście rozumiem zamysł autora, ale... W porównaniu z tym jak przedstawił ten wątek to to było, takie... Za łagodne. Bez jakiegoś szału, że się, tak wyrażę. Mam wielką nadzieję, że ten wątek powróci i będzie się ciągnąć jeszcze przez następne trzy tomy, bo... Po prostu to będzie jak na razie największe rozczarowanie w kontekście całej serii "Ulysses Moore". Nie żartuję. Rozumiem, że to seria dla młodszych czytelników, ale skoro druga część cyklu jest doroślejsza, porusza poważniejsze tematy to autor nie powinien bagatelizować tych poważnych wątków.

Przepraszam, że zaczęłam od...

Jess | 2017-03-26

Książka lekka, przyjemna, z ciekawymi zwrotami akcji. Szybko się ją czyta, idealna na deszczowe wieczory.

Klucznik | 2015-12-06
Przeczytana: 2014 rok

Wszystko się zmienia. Nikt nie wie co i jak. Dotyczy to zarówno bohaterów, jak i nas, czytelników. Polecam!

Recenzja na blogu --> http://wswiecieksiazkow.blogspot.com/2015/10/ulysses-moore.html

Czytajka | 2015-09-04
Przeczytana: 04 września 2015

Ciekawa w ciągająca i pozosawiająca niedosyt, którego nienawidzę :D Postawia w napięciu pod sam koniec i w środku a Kuzynów Flintów nienawidzę jeszcze bardziej. Polecam każdemu kto lubi Ulysses Moore :)

Twilight88 | 2015-08-02
Przeczytana: 24 lipca 2015

Jason opanuj się z tym całowaniem ;) Przecież do nie dawna cię Rick i Julia denerwowali.
Polecajta

Chess | 2014-12-28

Tak, jak poprzednie części bardzo mi się podobała.

Czytałam ją przynajmniej tydzień. Choć to było kilka lat temu i byłam młodsza, to i tak to było dużo jak na mnie. Zazwyczaj połykam książki bardzo szybko.

Dlaczego? Bo rozwiązywałam zagadkę labiryntu. Udało mi się!

Przyrzekam, nie spojrzałam ani stronę dalej, póki nie rozwikłałam tej zagadki! Naprawdę!

--pisarka-- | 2014-09-10
Przeczytana: 24 sierpnia 2014

Pierwsze pytanie, jakie mi się nasunęło, gdy przeczytałam okładkę to: Co z Rickiem? Na okładce nie było o nim mowy, więc zastanawiałam się, czy wrócił do Kilmore Cove, został w Kraju, który umiera, czy może ruszył za Jasonem i Anitą. To się wyjaśniło, gdy zaczęłam czytać :) Co do zagadki, jaką mieli rozwiązać w Labiryncie Jason i Anita, to uważam,że jest ciekawa, trochę skomplikowana, ale da się ją rozwiązać, trzeba tylko trochę pogłówkować i uważnie czytać wskazówki. Niezbędny może się okazać długopis i kartka papieru :) Autor musiał się nieźle wysilić, żeby wymyślić coś takiego. Moim zdaniem ta zagadka jest fajnym urozmaiceniem, można się trochę rozerwać,a potem, gdy się ją rozwiąże, to czyta się szybciej, zastanawiając się, czy nasze rozwiązanie jest poprawne.
Szkoda, że autor nie opisał rozmowy Ricka z Julią za pośrednictwem książki-okna, gdy Julia przekonywała go, by poszedł za Jasonem. Jedyny minus w tej książce.

Jasmina Janiak | 2014-09-05
Przeczytana: 30 lipca 2014