The Vor game
szati

Przywódca najemników, chorąży Miles Vorkosigan, dostaje przydział do bazy wojskowej na skutej lodem wyspie Kiryła. Tak bardzo narozrabiał na ojczystej planecie Barrayar, że przeniesiono go w nadziei, że tam, gdzie nic się nie dzieje, nie da się narobić zamieszania. Jednak trzy burzliwe miesiace spędzone w Krainie Wiecznego Lodu kończą sie aresztowaniem Milesa i odesłaniem w niesławie do domu. Nie na długo jednak - wkrótce Miles wyrusza na swoją pierwszą misję zwiadowczą na drugi koniec galaktyki. Wydarzenia, w których wir się wplątuje, mogą go wynieść na tron galaktycznego imperium, on zaś boi się tego bardziej niż śmierci...

Kassandra | 2013-10-07

Nie trzyma poziomu pierwszych części. Akcja staje się coraz bardziej schematyczna

Efemeryda | 2017-03-23

Cykl Barrayarski. Lubię. Przyjemnie się czyta. Odpowiednia dawka emocji, pozytywnego zakończenia i zdarzeń nieprawdopodobnych, z których Miles nas wyciągnie. Wiadomo w małym ciele wielki duch, tylko trochę za dobrze manipuluje otoczeniem.

Marcin | 2012-08-01

Książka w oderwaniu od cyklu do przeczytania. Bardziej literatura dla osób młodych, niż już oczytanych i wymagających więcej od autora niż strzelanin i gonitw.

LordVaderJunior | 2017-04-27
Sakurcia | 2017-03-16