Encyklopedia demonów

Wydawnictwo: Astrum
83-7249-035-X
ezoteryka, demony, wierzenia
espeja

Świat naszych przodków jeszcze do niedawna zasiedlały rozmaite tajemnicze stwory. Ludzie, nie znając natury grożnych zjawisk przyrodniczych i społecznych, bali się i oskarżali o nie demony, diabły, czarowników, nimfy leśne itp. Niniejsza książka, będąca encyklopedycznym przewodnikiem polskiej demonologii ludowej, próbuje pokazać, jak w wiele istot demonicznych wierzono i jak mocno, zgodnie z owymi wierzeniami, szkodziły one ludziom. Wątkie demonologiczne stanowią część kultury narodowej. Wyobrażenia demoniczne traktowano często jako przejaw zabobonu i ciemnoty. Były one jednak próbą racjonalizacji świata i jego potęg, które uosabiały; niosły oraz ugruntowywały zakazy moralne, stanowiły uzasadnienie licznych tabu.

Pozycja obowiązkowa dla kogoś, kto tak jak ja, jest miłośnikiem demonologii ludowej Słowian. To doskonałe kompendium wiedzy, które w encyklopedycznej formie przytacza wszystkie istoty demoniczne zamieszkujące wierzenia ludowe. Mimo takiej formy, książkę czyta się bardzo dobrze, napisana jest prostym językiem, a hasła są jasne i przejrzyste.
Wszystkim fanom upiorów, rusałek, południc i strzyg - polecam!

Dla osób które interesują się "Demonologią" i innymi naukami paranormalnymi świetna pozycją, sam długi okres czasu spędziłem na szukaniu, i całkiem przypadkowo znalazłem pozycję Podgórskich, dzięki niej zdobyłem wiedzę na temat demonów w kulturze ludowej których wcześniej nie znałem jak i przypomniałem sobie dobrze znane mi "zagadnienia" i "postacie" ;) także POLECAM !

Livia | 2016-10-29
fiorehencerbin | 2016-02-02