83-03-00226-0
opowiadania
corrum

Krótkie opowiadania o pewnej niepełnej rodzinie (chłopiec i jego tata), umiejscowione w mocno socjalistycznej epoce. Wszechobecny humor, wyśmiewanie wszelkich przejawów głupoty tamtych czasów - aczkolwiek w dość specyficzny sposób. Dla młodszych czytelników (nie pamiętających tamtych czasów) może to być chwilami niezrozumiałe, ale pozostali ubawią się serdecznie, zwłaszcza że bohaterowie nie grzeszą wybitną mądrością.

Bezimienna | 2011-05-10

Rewelacja!! Pierwszy raz czytałam ją mając 14 lat od tamtego czasu raz po raz wracam do niej z przyjemnością.

Bartek Biedrzycki | 2016-05-30

Absolutna rewelacja, zbiór opowiadań, z których każdy jest skeczem, krzywym zwierciadłem ludzi i społeczeństwa, osadzonych w straszliwym, siermiężnym socjalizmie, który można skwitować jedynie słowami "tak było i nie ma w tym kłamstwa". A przy tym wiekowe obserwacje kondycji ludzkiej, obrane z historycznego szyderczego balastu - nadal boleśnie aktualne.

Bardzo sympatyczna książka.

hankaz | 2017-02-13