Księga straszliwej niegrzeczności - napisał Wilczuś z wielkiej złości

Tłumaczenie: Ernest Bryll
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Mały Wilczek". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Philip Wilson
Little wolf's book of badness
83-85840-85-0
humor
nar

Pierwsza część opowieści o dorastania Wilczusia, który stał się nowym bohaterem literatury dziecięcej na miarę Kubusia Puchatka czy Misia Paddingtona. Jeżeli twoje dziecko nie chce lub nie lubi czytać, koniecznie musi poznać tę książkę. Para autor-ilustrator stworzyła typ nowego bohatera, dostosowanego do wyobraźni i potrzeb dziecka końca XX wieku. Opowiedziana w przewrotny sposób historia stawia przewrotne tezy i w ten sposób uczy dzieci wrażliwości. Pozbawiona zbędnego dydaktyzmu, zabarwiona specyficznym humorem, z łatwością trafia do dziecięcych wyobrażeń. Doskonałe spolszczenie Ernesta Brylla i dowcipne ilustracje Tony'ego Rossa to kolejny atut tej książki. Mały czytelnik musi odbyć długą samotną podróż do Stryjca-Złyjca, zapisać się do Szkoły Złości i Chytrości oraz przyswoić sobie dziesięć przykazań-dokazań Złego Wilka. Co wynikło z tej wyprawy, czytelnik dowie się z dowcipnych listów Wilczka do rodziców.

źródło opisu: Philip Wilson, 1997

źródło okładki: http://www.philipwilson.pl/

Alina | 2010-07-11
Przeczytana: 10 lipca 2010

Rodzice małego Wilczusia uznali, iż jest zbyt grzeczny. W związku z tym wysłali go do szkoły złego Stryjca-Złyjca. Wilczuś ma się tam nauczyć, jak być Bardzo Złym Wilkiem.

Bajkowa kraina, w której wilki mówią, zachowują się po części jak ludzie i chcą być Złe. Wilczuś tak naprawdę jest Dobrym wilkiem, jednak oznacza to, że jest zakałą rodziny. Nie umie znaleźć drogi na mapie, gdy próbuje dotrzeć do szkoły Złyjca, a gdy w końcu trafia do celu, stryj zatrzaskuje mu drzwi przed nosem. Wilczuś w tym momencie wykazuje się sprytem i zmusza starego wilka, żeby wpuścił go do środka.

Świetna książka dla dzieci, która pokazuje, co jest dobre, a co złe i jak się kończy bycie Bardzo Złym Wilkiem. Można się przy niej zdrowo uśmiać, dlatego nie wrzucałabym jej do worka "tylko dla dzieci". Przygody Wilczusia są przeurocze. Popełnia błędy, ufa za bardzo, co się dla niego źle kończy, ale jednocześnie potrafi dokazać. Na końcu zaskakuje czytelnika swoim zachowaniem. Warto przeczytać.

"Przykazanie...

| 2015-06-07

Znowu spotykam cholery w literaturze dla milusińskich.. tak więc zostaje ona zdyskwalifikowana jako pozycja dla dziecka zaś dinozaury uroku czy jakieś specjalności książki nie dostrzegły..

DoctorWHO | 2013-04-18

Przeczytana: 2000 rok

GE NIA LNA !

Ming | 2012-01-02
Przeczytana: 10 lipca 1997

Swietna dla dzieciakow! Osobiscie bardzo milo wspominam moje poczatki przygody z czytaniem - urocza i bardzo zabawna historia slodkiego Wilczusia =)

Magda Olszynska | 2015-12-15

Świetna książka dla dzieci oraz starszych. Napisana z humorem i bardzo przyjemnie się ją czyta.

tasza | 2011-10-09

książka mi się podoba jest śmieszna a miejscani zagadkowa gorąco polecam

Magdalena | 2012-06-07
Na półkach: 2012, Przeczytane