Pamiętnik księżniczki

Cykl: Pamiętnik księżniczki (tom 1)
Wydawnictwo: Amber
1 361
1 393
1 299
The Princess Diaries
młodzieżowe, pamiętnik

Inne wydania

Piętnastoletnia Mia z Nowego Jorku dowiaduje się, że jej ojciec jest księciem. Władcą małego europejskiego państewka. To znaczy, że ona jest księżniczką. I następczynią tronu. A teraz gorsza wiadomość: musi zacząć zachowywać się jak księżniczka. Ale jak tu być księżniczka w Nowym Jorku.

źródło opisu: Amber, 2001

Alka | 2012-06-30
Przeczytana: 2006 rok

Cała seria idealna jest dla nastolatek poniżej 15 roku życia. Ja również jakoś w tym wieku ją czytałam. Zabawne historie, postacie pozwalają się odprężyć. Cała seria może i jest banalna, ale ciekawa.

VonCarla | 2014-11-08

Przeczytałam całą serię, jako nastolatka. Są gorsze i lepsze części, ale w mojej pamięci pozostało miłe wspomnienie lekkich, przyjemnych i wesołych historii. Polecam!!

Anunu | 2012-02-11
Na półkach: 2012, Przeczytane
Przeczytana: 09 lutego 2012

Przyjemnie odmóżdża. Lekka, sympatycznie napisana, no i teraz mogę mieć głupie tendencje do pisania WIELKIMI LITERAMI tego, co jest specjalnie istotne. Przejdzie mi.
Lubię Mię. Kurczę, całkowicie ją rozumiem. To mój klon, tylko ja nie jestem księżniczką Genowii i nie mam grubego kota.

Pamiętnik Księżniczki to książka napisana przez Meg Cabot znaną autorkę powieści dla nastolatek. Mia główna bohaterka powieści ma lat 14 gdy dowiaduje się, że jest jedyną następczynią tronu w małym europejskim kraju Gewonia. Wszystko to dzieje się w dość zabawnych okolicznościach. Ojciec zaprosił Mie do restauracji i tłumaczył jej, że nie może mieć już potomstwa, a ona przez to, że jest jego jedynym dzieckiem, automatycznie dziedziczy po nim tron. Po tej informacji Mia była w takim szoku, że zakrztusiła się obiadem, który właśnie jadła, następnie wybiegła z restauracji i trafiła do zoo ze zwierzętami. Rodzice Mii od jej narodzin nie są razem. Ojciec mieszka w Genowi, a jej matka razem nią w Nowym Jorku. Mii nie podoba się, że za kilka lat odziedziczy tron swojego ojca i będzie rządzić całym krajem. Co wydało mi się dziwne, bo gdybym to ja miała zostać królową jakiegoś kraju, byłabym bardzo szczęśliwa.

Naprawdę warto przeczytać Pamiętnik księżniczki. Gdy ja czytałam tę powieść, to...

Ervisha | 2010-10-25

Okropnie nudne, naiwne, banalne, przewidywalne...

lacerta | 2011-10-20

Uwielbiam Pamiętnik księżniczki, chociaż im jestem starsza tym z mniejszym zapałem czytam tę książkę. Styl w jakim napisana jest książka może czasami denerwować, ale ja uśmiecham się za każdym razem kiedy ją czytam. Uwielbiam dramatyzowanie Mii i te jej wyszukane idee. Książka w przyjemny i zarazem śmieszny sposób pokazuje, że nie wszystkie nastolatki obchodzi jedynie kolor lakieru na paznokciach, ale że chcą walczyć o inne ważne sprawy, jak Lily, chociaż czasami je ponosi. Ale to w końcu nastolatki.

zakreconaxxd | 2014-11-18
Na półkach: Przeczytane, Wypożyczone

Za stara jestem na to. Ale moja siostra chciała żebym jej czytało to do poduszki. Kiedy spytałam się przyznałabym punktów powiedziała, że 7. Proszę bardzo 7.

Lexiss | 2015-02-27

Recenzja również na blogu:http://lowczyni-ksiazek.blogspot.com/

Zamykasz oczy i znów cofasz się do czasów swojego dzieciństwa. Znów jesteś w przedszkolu i zakładasz na głowę tiarę mieniącą się tysiącami kolorów tęczy. Przesuwasz stolik, ustawiasz dookoła niego krzesła i sadzasz na nich zaproszonych przez ciebie pluszowych gości. Masz na sobie piękną różową sukienkę, która idealnie pasuje do herbacianego przyjęcia, które właśnie wyprawiasz .Po chwili przychodzą twoje koleżanki , tak samo przyodziane w kunsztowne kreacje. Siedzicie i popijacie herbatę w miłej atmosferze. Po chwili wybucha istne piekło na ziemi. Gdyż każda za Was chce być księżniczką, a jak wiadomo korona jest tylko jedna.

Piętnastoletnia Mia z Nowego Jorku dowiaduje się... że jej ojciec jest księciem! Władcą małego europejskiego państewka. To znaczy, że ona jest księżniczką. I następczynią tronu. A teraz gorsza wiadomość: musi zacząć zachowywać się jak księżniczka. Ale jak tu być księżniczką w Nowym...

Irmina | 2014-06-24

Oglądałam ostatnio film (który z książką ma chyba tylko wspólne imiona bohaterów) i postanowiłam sobie przypomnieć całą serię, którą tak dobrze wspominam! Z Mią można się utożsamić w bardzo szybkim tempie. Podoba mi się to, że jest aktywistką, że zdobyte "stanowisko" jej nie zmieniło. Najlepszym elementem książki są według mnie jej rozmowy na czacie z Michaelem! Świetna książka!

Mara K | 2015-08-16

Przeczytałam całą serię gdy miałam bodajże 11 lat i z wielką chęcią wróciłabym do niej. Podobała mi się nawet.