Wojna wspomaganych

Okładka książki Wojna wspomaganych David Brin
Okładka książki Wojna wspomaganych
David Brin Wydawnictwo: Zysk i S-ka Cykl: Gwiezdny przypływ (tom 3) Seria: Wspomaganie fantasy, science fiction
Gwiezdny przypływ (tom 3)
Wspomaganie
The uplift war
Zysk i S-ka
1994-01-01
1994-01-01
Michał Jakuszewski
Brin Wojna wspomaganych Hugo Wspomagani

Okładka książki The Best Science Fiction of the Year: Volume 1 David Brin, John Chu, Neil Clarke, Brenda Cooper, Seth Dickinson, Taiyo Fujii, Yoon Ha Lee, Hao Jingfang, Nancy Kress, Naomi Kritzer, Rich Larson, Ann Leckie, David D. Levine, Ken Liu, Paul McAuley, Ian McDonald, Seanan McGuire, Sean McMullen, Sam J. Miller, An Owomoyela, Chen Qiufan, Robert Reed, Alastair Reynolds, Kelly Robson, Geoff Ryman, Carter Scholz, Martin L. Shoemaker, Carrie Vaughn, Nick Wolven, Caroline M. Yoachim, Aliette de Bodard
The Best Scien... David Brin, John Ch...
Okładka książki Future Visions: Original Science Fiction Stories Inspired by Microsoft Elizabeth Bear, Greg Bear, David Brin, Nancy Kress, Ann Leckie, Jack McDevitt, Seanan McGuire, Robert J. Sawyer
Future Visions... Elizabeth Bear, Gre...
Okładka książki Hieroglyph: Stories and Visions for a Better Future Charlie Jane Anders, Madeline Ashby, Elizabeth Bear, Gregory Benford, David Brin, James L. Cambias, Cory Doctorow, Kathleen Ann Goonan, Lawrence M. Krauss, Geoffrey A. Landis, Rudy Rucker, Karl Schroeder, Neal Stephenson, Bruce Sterling
Hieroglyph: St... Charlie Jane Anders...
Okładka książki Multiverse. Exploring Poul Andersons Worlds Karen Anderson, Stephen Baxter, Astrid Anderson Bear, Greg Bear, Gregory Benford, David Brin, Terry Brooks, C.J. Cherryh, Gardner Raymond Dozois, Bob Eggleton, Raymond E. Feist, Eric Flint, Nancy Kress, Larry Niven, Jerry Eugene Pournelle, Robert Silverberg, Harry Turtledove, Tad Williams
Multiverse. Ex... Karen Anderson, Ste...

Na półkach: , , , , , , ,

Ciężko jest mi tę książkę ocenić. Uważam, że książka była dobra. Lecz z drugiej strony nie czuję najmniejszej potrzeby, aby jeszcze raz ją przeczytać w przyszłości. Co też jest istotną rzeczą w ocenie dla mnie. Zwykle książki które mi się podobają czytałem po kilka razy.

Drugą rzeczą jest to, że liczyłem, wręcz oczekiwałem, że będzie to kontynuacja delfiniej załogi. Chyba wszyscy na to liczyli, prawda? Niestety tak nie jest.

Z pewnością do wad można zaliczyć jej długość. Jest zdecydowanie za długa. Pod koniec już średnio chciało mi się ją czytać. Gdyby była krótsza, to nie sądzę, aby ten problem wystąpił. Tak o, chociażby i 50 stron.

Świat wykreowany jest ciekawy i daje wiele możliwości. Niestety, mimo iż książki są cyklem, to nie mają ze sobą wiele wspólnego. Chociaż po prawdzie najmniej wspólnego ma tom pierwszy. W przypadku drugiego to już występuje trochę informacji o delfiniej załodze. Ale to nie zmienia faktu, że wszystkie trzy pozycje można czytać od końca.

Książka też nie łączy się z cyklem Burza wspomaganych ani żadną inną pozycją.

Pozdrawiam

Pozdrawiam

Powieści Brina Uplift to SF z najwyższej półki - ciekawe, kreatywne, jedne z niewielu, które konstruuja obcych w sposób szczegółowy i ciekawy ... a rola ludzkości w tym świecie nie jest przesadzona, antropomorficzna, a do tego dochodzi świetna warstwa dyskusji ekologicznej i politycznej oraz niebanalna i ciekawa przygoda. I japońskie wiersze haiku - też dochodzą ;)

A to najlepszy tom z całej serii .. i można czytać osobno.

A to...

Genialna.

Genialna.

• Science Fiction
  • Hugo
  • S-F
  • Wspomaganie
  • Góra

Dodaj cytat z książki Wojna wspomaganych