Przyjaźń czy kochanie

Tłumaczenie: Iwona Adamik
Seria: Nie dla mamy, nie dla taty, lecz dla każdej małolaty
Wydawnictwo: Elf
Friend or Boyfriend?
838927860X
malinowy_rum

Nie dla mamy, nie dla taty, lecz dla każdej małolaty. Samantha i grupa jej znajomych ze szkoły od dłuższego czasu planują dwutygodniowy wyjazd w góry. Przyjazd Mary-Louise, kuzynki, za którą nie przepada, stawia jednak wakacyjne plany pod znakiem zapytania. Czy pozostali zgodzą się zabrać ze sobą Mary-Louise, zwłaszcza kiedy się dowiedzą, jaka jest nieznośna, rozpieszczona i samolubna?

Ciekawa, jedna z moich ulubionych. Za każdym razem czytam ją z takim samym zainteresowaniem i przyjemnością. Nie jest w niej cały czas o nastoletniej miłości, więc trochę różni się od innych książek tej serii, ale chyba właśnie ta różnica czyni ją ciekawszą i dodaje uroku. Podziwiam główną bohaterkę za niezłomność w dotarciu do kuzynki.

Priada | 2013-01-13
Przeczytana: 13 stycznia 2013

Książka jak każda inna z tej serii. Chyba już mnie nic nie zaskoczy wsystko pisane na jedno kopyto, albo po prostu nie mogę się pogodzic z ubogim językiem pisarzy tej serii.
Krótko Samantha kocha się w swoim przyjacielu którego zna od zawsze a wszystko się komplikuje kiedy przyjeżdża kuzynka Samanthy Mary Louise. Wszystko kończy się tak jak zawsze - wszyscy są zadowoleni.

Fajna książka. Naprawdę fajna. Trochę różniła się od innych z tej serii. Cała książka nie była do końca przepełniona miłością czy nieodwzajemnioną miłością. Tutaj było coś więcej. A do tego jeszcze Mary - Louise. Chyba nikt nie chciał by mieszkać z rozkapryszoną kuzynką. Ja osobiście nie cierpię takich ludzi. Próbowałam postawić się w sytuacji Samatnhy i nie wiem czy bym wytrzymała z Mary - Louise. Ogólnie książka mnie wciągnęła. Jakoś zawsze jak czytam książki z tej serii, nie mogę się od nich oderwać. ;d

Deruska | 2011-12-23
Przeczytana: 03 kwietnia 2009

Chyba najbardziej ze wszystkich książek właśnie ta mi przypadła do gustu:)

Jak każda z tej serii wzruszająca i przewidywalna. ;)

ina3 | 2015-12-28
Przeczytana: 22 grudnia 2015

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Mary-Louise jest bardzo irytująca zarówno przed i po "przemianie". Kiedyś spotkałam się z podobną fabułą (chodzi mi tu o książkę "Pod turkusową taflą"), która była lepsza, ale i tak jest dobra.

Aisog | 2010-12-01
Przeczytana: 29 listopada 2010

Bardzo podobała mi się ta książka. Miło się czyta. Różni się od innch części, ponieważ nie jest w niej tak wiele o miłości. I to mi się podoba. Jest poprostu w sam raz :) Polecam!

Kiszka175 | 2014-12-15
Przeczytana: lipiec 2014

Różni się od innych z tej serii. Polubiłam ją za to, że nie jest przesłodzona i nie ma w kółko o miłości dwojga ludzi. Opowiada o biwakowaniu grupy znajomych co jest super sprawą! Polecam! ;)

KLAUDIAxddddd | 2013-06-01
Przeczytana: marzec 2013

Na poczatku myślałam, ze ta ksiązka bedzie nudna, i przecietna. Wręcz przeciwnie! Dużo sie tam dzieje, ogólnie ksiązka bardzo ciekawa.

UczepionaWiatru | 2013-02-21

Cyba moja ulubiona z całej tej serii...nie wiem, może dlatego że właśnie ją czytałam pierwszą, mam do niej taki sentyment :)