Zamiana

Tłumaczenie: Anna Kowalczyk
Cykl: Ulica Strachu (tom 31)
Wydawnictwo: Siedmioróg
Switched
zamiana, nastolatki
nar

"M ó j uśmiech. Odrzuciła do tyłu m o j e długie, ciemne włosy i wybuchnęła śmiechem, a ja wraz z nią.

Znów czułam zawroty głowy.

Wyciągnełam ręce do góry. Zrobiłam kilka kroków, używając nowego ciała.

Chodzenie powinno być naturalnie łatwe - pomyślałam. ALe przecież nie jestem przyzwyczajona do tego ciała..."

źródło opisu: Siedmioróg, 1996

źródło okładki: zdjęcie autorskie użytkownika DafNe

Dorota | 2016-09-12
Przeczytana: 12 września 2016

To, że nastolatki mają głupie pomysły, każdy wie. Na poparcie tej tezy przytoczyć można jako przykład dwie przyjaciółki z książki "Zamiana".
Nicole i Lucy wpadają na genialny pomysł zamienienia się ciałami. Tak, tak, na Ulicy Strachu można zamienić się ciałami :)Skąd ten pomysł? Nicole jest przygnębiona, ma dosyć surowych rodziców i w dodatku jeszcze chłopak z nią zerwał. Natomiast Lucy to już zupełnie inna historia. Ona bowiem pragnie zamienić się ciałem z przyjaciółką, ponieważ...zamordowała swoich rodziców :)Jak to się skończy? Jedno mogę powiedzieć: takiego zakończenia nikt by się nie spodziewał.
Świetna książka, od samego początku trzyma w napięciu. Wręcz nie można się od niej oderwać. Pochłania czytelnika do tego stopnia, że zamiast pracować, czytałam.
Lekka i przyjemna lektura w ten upalny dzionek, która za niesamowite zakończenie, którego kompletnie się nie spodziewałam, dostaje dodatkowego plusa :) Polecam :)

Ta książka opowiada o dziewczynie imieniem Nicole, która pewnego dnia, zmęczona swoim nieszczęśliwym życiem, pragnie zamienić się ze swoją najlepszą przyjaciółką Lucy ciałem. Myśli, że dzięki temu uwolni się od codziennych problemów z rodzicami, szkołą, chłopakiem. Jednak po tej zamianie jest coraz gorzej. Dziewczyna staje się świadkiem strasznych wydarzeń, a w dodatku nie może odnaleźć Lucy. Czy przyjaciółkom uda się wrócić do swoich ciał?
Trzyma w napięciu i bardzo wciąga. Zadziwiające zwroty akcji. Zaskakujące zakończenie. Tak jak inne powieści tego autora, przeczytałam w kilka godzin. Dobra na zagospodarowanie sobie wolnego czasu :).

Matt | 2018-04-29
Przeczytana: 29 kwietnia 2018

Nie spodziewałem się tak zaskakującego zakończenie. Książka ta jest zdecydowanie lepsza od wcześniejszych jakie przeczytałem z tej serii.

Ogromnie polecam

Grumpy | 2017-11-22
Przeczytana: 21 listopada 2017

Nicole nie miała najlepszego momentu w życiu. Chłopak z nią zerwał, pojawiły się problemy w szkole, do tego rodzice, jak to rodzice, utrudniają życie każdemu nastolatkowi... Z pomocą przychodzi przyjaciółka - Lucy. W końcu na przyjaciół zawsze można liczyć, tak?
Dziewczyny udają się do lasu przy Ulicy Strachu, w miejsce gdzie (wg legendy) kryminaliści zamieniali się ciałami ze swoimi ofiarami, żeby uniknąć kary. I właśnie tak robią nasze bohaterki. Dosłownie tak samo, bo po fakcie okazuje się, że Lucy zamordowała swoich rodziców. Nicole musi ją jak najszybciej znaleźć i zmusić do ponownej zamiany, co nie jest proste kiedy nikt jej nie wierzy, a po piętach depczą jej mężczyźni w szarych garniturach.

Historia sama w sobie całkiem ciekawa. Chyba najciekawsza z całej serii. Zakończenie nie takie zaskakujące, jakby mogło się wydawać po pierwszych rozdziałach (zamiana ciał, jako element fantastyczny, trochę zbiła mnie na początku z tropu), ale co z tego? I tak na plus. Logika dalej...

Amy | 2010-08-25
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 13 stycznia 2007

Książka, która całkowicie odmieniła moje życie. Spokojna nieświadoma dziewczynka.. czyli ja, któregoś wieczoru zaczęła ją czytać i już się nie oderwała:) Ta książka rozpoczęła nowy rozdział w moim życiu, w którym do dziś dominują książki:D To ona zaaplikowała we mnie tą psychodeliczną manię:D

Brawa dla autora, książka trzyma w napięciu, trudno ją odłożyć, wspaniały nastrój:* Polecam!

Małgorzata | 2010-06-14

Zdecydowanie najlepsza z serii.

Ania | 2018-01-25
Przeczytana: 25 stycznia 2018

Książka krótka do tego akcja powoli rozkręcana aż do końca, który błyskawicznie w 2 stronach wywraca wszystko do góry nogami... Niby wyjaśnione i zamknięte, ale jakiś taki niedosyt...

Sylwia Błaszczak | 2018-06-25

To byla moja pierwsza ksiazka przy ktorej sie nie zanudzilam, wypozyczylam ja bedac w 5 klasie z kolezankami i tylko ja doczytalam do konca. 7 ze wzgledu na srogi sentyment i fakt ze dzieki tej ksiazce zakochalam sie w thrillerach, horrorach i kryminalach. Zamierzam kupic ja mojej siostrze wy wzbudzic w niej chec do czytania i pokazac ze istnieja lepsze ksiazki niz przygodowki.

PocketPooh | 2012-04-03

Po tej książce długo nie mogłam wydobyć z siebie żadnego słowa może dlatego, że zakończenie jednocześnie mnie rozczarowało a z drugiej strony wszystko mi wyjaśniło. NIE CZYTAJCIE OPISÓW TEJ KSIĄŻKI W INTERNECIE, ponieważ po przeczytaniu szukałam opisu i ktoś dał koniec książki na początek tekstu. Jakiś idiota.

Klarysa368 | 2015-08-23

To jest pierwsza książka, którą czytałam z tej serii była ona po prostu tak wciągająca, że nie mogłam się od niej odrwać ;)