Zamiana

Tłumaczenie: Anna Kowalczyk
Cykl: Ulica Strachu (tom 31)
Wydawnictwo: Siedmioróg
Switched
zamiana, nastolatki
nar

"M ó j uśmiech. Odrzuciła do tyłu m o j e długie, ciemne włosy i wybuchnęła śmiechem, a ja wraz z nią.

Znów czułam zawroty głowy.

Wyciągnełam ręce do góry. Zrobiłam kilka kroków, używając nowego ciała.

Chodzenie powinno być naturalnie łatwe - pomyślałam. ALe przecież nie jestem przyzwyczajona do tego ciała..."

źródło opisu: Siedmioróg, 1996

źródło okładki: zdjęcie autorskie użytkownika DafNe

Dorota | 2016-09-12
Przeczytana: 12 września 2016

To, że nastolatki mają głupie pomysły, każdy wie. Na poparcie tej tezy przytoczyć można jako przykład dwie przyjaciółki z książki "Zamiana".
Nicole i Lucy wpadają na genialny pomysł zamienienia się ciałami. Tak, tak, na Ulicy Strachu można zamienić się ciałami :)Skąd ten pomysł? Nicole jest przygnębiona, ma dosyć surowych rodziców i w dodatku jeszcze chłopak z nią zerwał. Natomiast Lucy to już zupełnie inna historia. Ona bowiem pragnie zamienić się ciałem z przyjaciółką, ponieważ...zamordowała swoich rodziców :)Jak to się skończy? Jedno mogę powiedzieć: takiego zakończenia nikt by się nie spodziewał.
Świetna książka, od samego początku trzyma w napięciu. Wręcz nie można się od niej oderwać. Pochłania czytelnika do tego stopnia, że zamiast pracować, czytałam.
Lekka i przyjemna lektura w ten upalny dzionek, która za niesamowite zakończenie, którego kompletnie się nie spodziewałam, dostaje dodatkowego plusa :) Polecam :)

CicheBaBum | 2015-09-07
Przeczytana: 07 września 2015

Ta książka opowiada o dziewczynie imieniem Nicole, która pewnego dnia, zmęczona swoim nieszczęśliwym życiem, pragnie zamienić się ze swoją najlepszą przyjaciółką Lucy ciałem. Myśli, że dzięki temu uwolni się od codziennych problemów z rodzicami, szkołą, chłopakiem. Jednak po tej zamianie jest coraz gorzej. Dziewczyna staje się świadkiem strasznych wydarzeń, a w dodatku nie może odnaleźć Lucy. Czy przyjaciółkom uda się wrócić do swoich ciał?
Trzyma w napięciu i bardzo wciąga. Zadziwiające zwroty akcji. Zaskakujące zakończenie. Tak jak inne powieści tego autora, przeczytałam w kilka godzin. Dobra na zagospodarowanie sobie wolnego czasu :).

Małgorzata | 2010-06-14

Zdecydowanie najlepsza z serii.

Amy | 2010-08-25
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 13 stycznia 2007

Książka, która całkowicie odmieniła moje życie. Spokojna nieświadoma dziewczynka.. czyli ja, któregoś wieczoru zaczęła ją czytać i już się nie oderwała:) Ta książka rozpoczęła nowy rozdział w moim życiu, w którym do dziś dominują książki:D To ona zaaplikowała we mnie tą psychodeliczną manię:D

Brawa dla autora, książka trzyma w napięciu, trudno ją odłożyć, wspaniały nastrój:* Polecam!

PocketPooh | 2012-04-03

Po tej książce długo nie mogłam wydobyć z siebie żadnego słowa może dlatego, że zakończenie jednocześnie mnie rozczarowało a z drugiej strony wszystko mi wyjaśniło. NIE CZYTAJCIE OPISÓW TEJ KSIĄŻKI W INTERNECIE, ponieważ po przeczytaniu szukałam opisu i ktoś dał koniec książki na początek tekstu. Jakiś idiota.

tuberoza | 2014-01-15
Przeczytana: 1998 rok

"Ulica Strachu" to jedna z wielu serii książek kojarzących mi się z dzieciństwem.
"Zamiana" była moją ulubioną częścią z cylku. Z ogromnym zainteresowaniem czytałam każdą jej stronę.

Klarysa368 | 2015-08-23

To jest pierwsza książka, którą czytałam z tej serii była ona po prostu tak wciągająca, że nie mogłam się od niej odrwać ;)

martusia737 | 2014-01-12

Świetna ! ;) ukazuje wielkość Stine ! Większość utworów napisane po Mistrzowsku !!!! ;)) zwłaszcza z tej serii książek ;)