Zabawić się latem

Okładka książki Zabawić się latem R.L. Stine
Okładka książki Zabawić się latem
R.L. Stine Wydawnictwo: Siedmioróg Cykl: Fear Street Super Chiller (tom 1) Seria: Ulica Strachu literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Fear Street Super Chiller (tom 1)
Ulica Strachu
Party Summer
Siedmioróg
2000-01-01
2000-01-01
Piotr Goldstein, Halina Janowska
thriller

Czworo przyjaciół wybiera się na Piney Island, aby rozpocząć wakacyjną pracę. Niestety okazuje się, że to nie jest praca marzeń. Jedno z nich ginie bez śladu, a współwłaściciel hotelu wydaje się być groźnym psychopatą. Zapraszam do przeczytania recenzji serii Ulica Strachu http://www.kryminalgrozatajemnica.com.pl/2021/09/stara-ulica-strachu-ksiazki-czesc-i.html

Ta książka podobała mi się trochę mniej niż pozostałe, które przeczytałam, ale nie mogę się doczepić, co do pomysłowości autora, bo jego wszystkie historie są inne i zawsze zakręcone. Lubię jego sposób pisania, nie jest przekombinowany. Nie zawsze do końca wiadomo o co chodzi i co się właściwie wydarzyło. Przyjemnie się czytało tę książkę o Jane, Cari, Craigu i Ericu, choć dziwię się im, że pozostali na wyspie zamiast stamtąd uciekać. Ja bym się nie odważyła zostać na takim pustkowiu.

Zabawić się latem. Któż nie lubi bawić się latem? Ale z pewnością nie w taką grę w jaką zagrają główni bohaterowie kolejnej odsłony cyklu "Ulica Strachu".
Cari i jej trójka przyjaciół postanawia wyruszyć latem do pracy w hotelu na pięknej wyspie. Zarobić trochę, poznać nowych ludzi i przy okazji poopalać się i popływać w oceanie. Plany piękne, nie ma co. Niestety rzeczywistość okaże się kompletnie odmienna.
Książka dużo lepsza niż poprzednie dwie, które przeczytałam. Bałam się trochę tego tematu duchów (bynajmniej nie chodziło o strach sam w sobie, raczej o to, że ten temat będzie klapą). Na szczęście niepotrzebnie jak się okazało.
Zakończenie łatwo przewidziałam, chyba dlatego, że jestem za stara na tego typu książki. Pewnie czytając ją w wieku dwunastu lat zaskoczyła mnie kompletnie. Ale chyba trochę tego się spodziewałam sięgając po tę serię, że nie zrobi na mnie aż takiego wrażenia jak kiedyś.
Mimo to sięgnę po kolejną część :)

Uwielbiam książki Roberta Lawrenca Stine'a . ! Są cudowne i zawsze mają zaskakujące zakończenia. Czyta się je jednym tchem , a przez cały czas towarzyszy im aura tajemniczości. Naprawdę polecam! Książka "Zabawić się latem" opowiada o paczce przyjaciół , którzy wyjeżdżają razem na wakacje , aby popracować w hotelu. Jedzie z nimi ciotka jednej z głównych bohaterek, Jane. Nastolatkowie jednak szybko przekonują się, że w hotelu wcale nie jest bezpiecznie...

R.L.Stine jest fantastycznym pisarzem . Dzięki niemu przenoszę się w świat marzeń ; D wszystkie jego książki są tak wciagajace ... ukazują życie nastolatków a nie żadnych starych seniorit i seniorów jak inne książki czy lektury.

Zabawić się latem!
Takie hasło wykrzykiwali przyjaciele zanim ich z pozoru pięknie zapowiadające się wakacje nie zepsuł właściciel hotelu.
Książka jest świetna. Super trzyma w napięciu i czuje się ten strach, który czują bohaterowie.
Polecam gorąco!

Zabawić się latem!
Polecam gorąco!

Nastoletnie chwile grozy. Cos pieknego. Wspomnienie tej serii wywołuje usmiech na twarzy :)

książka ta trzymała mnie prawie od samego początku w napięciu. Świetna, godna polecenia.

Nic mi nie urwalo, ale czytało się przyjemnie i szybko :) raz się nawet zaskoczyłam ;)

• Z dzieciństwa
  • Dzieciństwo
  • Ulica Strachu
  • Literatura amerykańska
  • Przeczytane dawno temu

Dodaj cytat z książki Zabawić się latem