Sceny z życia za ścianą

Okładka książki Sceny z życia za ścianą Janusz Leon Wiśniewski
Okładka książki Sceny z życia za ścianą
Janusz Leon Wiśniewski Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie literatura piękna
Wydawnictwo Literackie
2008-01-01
2008-01-01
historie cierpienie tęsknota marzenia

Opowiadania, więc nie bardzo lubię. W dodatku króciutkie. Różne oblicza miłości, w tym także (!) homo. Język opowiadań jest prosty i precyzyjny, a każde kończy się puenta. Szybko przeczytałam.

Pan Wiśniewski jest mistrzem krótkich form literackich. Bardzo to wszystko do mnie przemawia: bohaterowie z krwi i kości, życiowe problemy i prosty język, który nie przysłania treści.

Jedna z piękniejszych książek Wiśniewskiego. Intymne opowieści, wzruszające, wciągające.
Do przeczytania w jedną noc ;)

Do przeczytania w jedną noc ;)

Janusz l. Wiśniewski pisze o miłości. Zawsze. SCENY Z ŻYCIA ZA ŚCIANĄ przeczytałem w jeden wieczór i kilka godzin nocy. Ponieważ za opowiadaniami nie przepadam, zarówno tempo lektury, jak i fakt, ze napisania opinii nie musiałem się nadmiernie zmuszać, świadczą o dużej klasie pisarza. Autor, dość często widoczny w mediach, różnorakich, po raz kolejny udowodnił mię, że jest wart poświęconego czasu. Mojego czasu. To cieszy. No. Raczej.

Rewelacja! Przemyślane opowieści w krótkiej formie, jaką wymuszała publikacja w magazynie PANI. Napisane z wrażliwością, uważnością na drugiego człowieka. Czyta się je błyskawicznie. Zaletą warsztatu literackiego tego autora jest to, że pisze on pozornie prostym, ale bardzo żywym stylem. Za każdym razem mam wrażenie, jakbym była blisko opisywanych bohaterów.

Cieniutka książka, szybciutko się czyta ale z chęcią wraca się do niektórych opowiadań bądź czytając zawiesza na chwilę refleksji. Uważam że każdy znajdzie coś dla siebie. Język i styl dobry, nie mogę się do niczego przyczepić. Opowiadania tak napisane, że człowiek czuje że wkrada się na chwilkę w życie tych ludzi i dowiaduje się o bardzo intymnych sprawach, współprzeżywa z nimi ich radości i dramaty i myślę ze w tym tkwi klasa tego zbioru.

Wiśniewski niezmiennie zachwyca mnie swoimi opowiadaniami! Jeśli ktoś się po jego książki na podstawie Samotności w sieci, niestety może być rozczarowany. Bo to nie trzymający w napięciu romans, tylko prawdziwe gorzkie miłości. Najczęściej przeplatanej goryczą, zdradą i rozczarowaniem.
Prawdziwe do bólu i dotyczące nas wszystkich.

Prawdziwe do bólu i dotyczące nas wszystkich.

Kolejna z serii krótkich form literackich Janusza L. Wiśniewskiego. Czyta się szybko, lekko i przyjemnie o miłości, czułości, zdradach, cierpieniu, samotności i zazdrości.

Ocena adekwatna do uczuć,emocji osoby po przeczytaniu tej pozycji.Jest tu wszystko.Od tęsknoty ,samotności aż po ból.Wiśniewski wywraca nas czytelników na drugą stronę i pokazuje jacy jesteśmy od podszewki.Co jest w nas a nie potrafimy nazwać.Nie nazywa tego pięknymi słowami on tylko pokazuje że coś istnieje a my mamy się do tego ustosunkować.Jestem mu wdzięczna za to że tak po swojemu przedstawia nas ludzi w krzywym zwierciadle.

Miałam wrażenie, jakbym czytała o mieszkańcach jednej kamienicy. Wszyscy jakby mieszkali po sąsiedzku, ale każdy z nich miał inną historię. I tak pewnie każdy znajdzie coś dla siebie: szczęśliwe zakochania, nieszczęśliwe miłości, porzucone przez matkę dziecko, które po latach jej szuka, ojciec tracący dziecko w wypadku samochodowym… i wiele innych historii.

• 2011