Pechowa dziewczyna

Okładka książki Pechowa dziewczyna Weronika Karczewska-Kosmatka
Okładka książki Pechowa dziewczyna
Weronika Karczewska-Kosmatka Wydawnictwo: Novae Res literatura obyczajowa, romans
Novae Res
2021-02-26
2021-02-26
9788382192322
romans nowy początek miłość przyjaźń Kraków hotel wyjazd

🍂Recenzja🍂

"Pechowa dziewczyna" jest to dość ciekawa pozycja, trochę cukierkowa,szybko się ją czyta, ale niestety nie porwała mnie,jest idealna na jeden wieczór pod kocykiem.

Basia pracuje u swojej nadopiekuńczej mamy w restauracji, nie jest z tego powodu zadowolona i kiedy jej chora ciocia proponuję jej pracę w swoim hotelu dziewczyna niewiele się zastanawia i przyjmuję ofertę.
Dziewczyna jest ambitna i godzi pracę ze studiami.
Basia jest niezwykłą niezdarą i uważa, że jest pechowa, ponieważ przyciąga nieodpowiednich mężczyzn.
Podczas odkrycia zdrady ostatniego chłopaka, dziewczyna znajduję pub i w nim poznaje przystojnego Maksa, któremu od razu wpada w oko.
Życie Basi się komplikuje gdy na jaw zaczynają wychodzić sekrety rodzinne.

🍂Moja opinia 5/10

🍂Recenzja🍂

Przetańczyć z tobą chcę całą noc
Niech na nas gapią się no i co
Już każdy o tym wie, że ty też kochasz mnie
Więc wszystkim na złość przetańczmy tę noc
Bo życie tak krótkie jest... "Moje jedyne marzenie" Anna Jantar

Czy można mieć w życiu pecha? Okazuje się, że najczęściej nieszczęścia ściągamy na siebie sami. Nie ma pechowców z urodzenia, ale są typy zachowań i sposoby myślenia, które pecha prowokują. Pechowcami najczęściej zostają pesymiści.

Basia już jako dziecko była straszną niezdarą i często pakowała się w kłopoty i wygląda na to, że z wiekiem nic się w tej sprawie nie zmieniło. Dziewczyna ma 24 lata i twierdzi, że jest pechowa.

"Mój pech to nie kwestia wyborów, tylko urodzenia pod nieszczęśliwą gwiazdą. Tego jestem pewna."

Na co dzień pracuje w restauracji swojej mamy. Pewnego dnia otrzymuje kuszącą propozycję pracy na stanowisku menedżera w hotelu swojej ciotki w Krakowie. Bez chwili zastanowienia zgadza się na tę posadę. Wreszcie będzie miała okazję wyrwać się spod pieczy nadopiekuńczej matki.

"Czas zacząć żyć. Swoim życiem".

Razem z przyjaciółką Sylwią rusza na podbój Krakowa. Zaczynają studia i pracę w hotelu. W pracy Basia daje z siebie wszystko, a ciotka jest z niej dumna. Takich słów pochwały dziewczyna nigdy nie usłyszała z ust matki. Jej mama twardo stąpa po ziemi i rzadko się uśmiecha. Basia poznaje fajnego faceta i wydawać by się mogło, że wreszcie zła passa zostaje przerwana. Pytanie tylko na jak długo? W jej przypadku nie obędzie się bez rozczarowań. Jak pech to pech. Złamane serce można wyleczyć, ale co zrobić w przypadku gdy dowiadujesz się, że ludzie, którzy cię wychowywali, nie są twoimi rodzicami? Czy można mieć większego pecha niż Basia?

Jak to jest u Was z tym pechem? Wierzycie w przesądy typu "piątek 13 -tego", "czarny kot przebiegający nam drogę "? Ja zdecydowanie twardo stąpam po ziemi i osobiście w takie rzeczy nie wierzę. Co ma być, to będzie. "Pechowa dziewczyna" ta książka pochodzi z moich prywatnych zbiorów, wygrana w konkursie na Facebooku ponad dwa lata temu. Potrzebowałam odskoczni od thrillerów i kryminałów, w których ostatnio się zaczytuję i mój wybór padł właśnie na tę książkę. Literatura obyczajowa dla kobiet i o kobietach.

Polecam!

Przetańczyć z tobą chcę całą noc
Niech na nas gapią się no i co
Już każdy o tym wie, że ty też kochasz mnie
Więc wszystkim na złość przetańczmy tę noc
Bo życie tak krótkie jest... "Moje jedyne marzenie" Anna Jantar

Ta książka jest bardzo słaba. Bardzo mnie męczyła. Totalna porażka. Ale jak zaczęłam, to musiałam skończyć. Niestety cała jest tak samo napisana. Te 3 gwiazdki to i tak naprawdę dużo. Nie polecam.

Sory przepraszam koleżanka autorki chyba bardzo Jej musi nie lubić jeśli namówiła do wydania tych wypocin i ośmieszenia się. To jest tragedia, kicz, szmira, nie polecam, szkoda czasu, koszmarnie napisane, a historyjka banalna do bólu, dawno czegoś tak złego nie widziałam.

Trochę nudna.

Trochę nudna.

Są pewne osoby, którym wciąż przydarzają się niezbyt miłe sytuacje a wówczas są przekonane, że ich życie naznaczone jest pechem i nic nie może im się udać. Tym słowem często usprawiedliwiają swoje niepowodzenia, nieszczęśliwy splot wydarzeń czy trudności w ułożeniu sobie życia. Czy pech może nas prześladować? Bohaterce książki „Pechowa dziewczyna”, wciąż przytrafiają się zdarzenia, które można przypisać pechowi. Jest ona przekonana, że cokolwiek, by nie zrobiła, to i tak szczęście nie jest jej pisane. Czy tak jest faktycznie?

Basia Morawska pracuje w restauracji swojej mamy i jest przekonana, że ma w życiu pecha, gdyż do tej pory nie układało się jej najlepiej, zwłaszcza w sferze uczuciowej. Mimo swoich 24 lat ciągle jest sama, gdyż wciąż trafiała na niewłaściwych facetów. Pół roku temu zerwała z Patrykiem, którego przyłapała na zdradzie a kolejny związek także okazał się porażką. Nic dziwnego, że gdy spotyka Maksa Millera, nie jest chętna na rozwijanie znajomości i kolejne rozczarowanie.

Zanim jednak ich drogi się skrzyżują, najpierw Basia otrzymuje propozycję pracy w hotelu swojej ciotki Teresy, na stanowisku menedżera. Dziewczyna dostrzega szansę do zmiany swojego życia, odcięcia się od nadopiekuńczej matki i ma nadzieję, że także od pecha. Wyjeżdża, więc do Krakowa razem ze swoją przyjaciółką Sylwią i chwyta swoją szansę na lepsze życie. Mija rok i okazuje się, że Basia świetnie radzi sobie w hotelowych realiach. Jest dobrze zorganizowaną szefową, doskonale potrafi poukładać wszelkie sprawy zawodowe. Gorzej z sercowymi. Tutaj jest kompletnie pogubiona.

Basia to postać, która irytowała mnie na każdym kroku i pod każdym względem, zwłaszcza w kontakcie z Maksem. Tworzyła problemy tam, gdzie ich właściwie nie było, wybuchała nieuzasadnionym gniewem, wyciągała zbyt pochopne wnioski, dając upust swojej frustracji. Z jednej strony ją rozumiałam, bo „sparzyła się” na swoich wcześniejszych związkach, ale z drugiej strony nie były to sytuacje, dla których warto było aż tak się denerwować. W wielu przypadkach wystarczyłaby spokojna, rzeczowa rozmowa wyjaśniająca, co się właściwie stało, albo dlaczego ktoś tak się zachował a nie inaczej, zamiast tworzyć własne scenariusze. Basia pragnie związku, ale nie potrafi się na niego otworzyć, pójść na kompromis. Przez swoją upartość, dumę i przekorność skutecznie zniechęca drugiego człowieka, a potem się dziwi, że druga strona odpuszcza i daje sobie z nią spokój.

Moje podejście wynika bardziej z tego, że jako czytelnik mam przewagę nad Basią, gdyż mogłam poznać nie tylko jej wersję zdarzeń, ale też argumenty drugiej strony. Narracja, bowiem toczy się z dwóch perspektyw. W momencie, gdy pojawia się Maks w tej historii, wówczas mamy możliwość obserwowania poszczególnych sytuacji jego oczami. Szkoda, że autorka nie zastosowała wyraźnego podziału na role między tekstem, w którym mówi Maks, a w którym Basia. Nie jest to określone i dopiero, gdy zaczynamy czytać dany akapit, zauważamy, że nie jest to narracja żeńska tylko męska. To mnie na początku dezorientowało, ale potem, gdy przyzwyczaiłam się do tego modelu opowiadania, nie stanowiło to większego problemu.

Uważam, że "Pechowa dziewczyna" to udany debiut pani Weroniki Karczewskiej-Kosmatki, przy której spędziłam sympatycznie czas, wnikając w stworzoną historię, chociaż fabuła toczy się raczej powoli. Z pewnością autorka ma duży potencjał, chociaż można zauważyć jeszcze świeże i młode pióro. Zbyt dużo poświęca uwagi, na przykład, poszczególnym czynnościom przy robieniu makijażu czy dobieraniu strojów. Nadaje też swojej bohaterce cechy, które przypisałabym raczej nastoletniej dziewczynie a nie dwudziestokilkuletniej kobiecie. To są jednak niuanse, które można ewentualnie pominąć, natomiast istotny jest pomysł na fabułę, która jest spójna i wciągająca.

To lekka opowieść o tym, że czasami pewne sytuacje sami sobie fundujemy. Autorka zwraca w niej uwagę na umiejętność radzenia sobie z różnymi problemami niesionymi przez życie, ale też podkreśla rolę dobrej komunikacji, zwykłej rozmowy i chęci znalezienia porozumienia między sobą. Pokazuje, że pech nie jest czymś, co wciąż chodzi za nami a często bywają sytuacje, które fundujemy sobie sami. Jeżeli będziemy przekonani, że szczęściem możemy ten pech przegonić, wówczas szybciej znajdziemy miłość, którą tylko wystarczy zauważyć i odkryć w sobie. Jeżeli my tego nie zrobimy, wówczas życie skutecznie nas naprowadzi na właściwą drogę.

Recenzja pochodzi z mojego bloga: https://ezo-ksiazki.blogspot.com/2021/08/875-pechowa-dziewczyna.html

Taaak, książka kupiona ze względu na piękną okładkę.

Istnieje cienka granica między byciem pewnym siebie, a aroganckim. To mi przyszło na myśl czytając na początku o Maksie, i czułam się już lekko zrażona.
Ją odebrałam jako rozemocjonowaną dziewczynę, która mówi jedno- robi drugie 🙈
Było tu trochę takich chochlików (ona nie ma jego nr telefonu, gdzie napisane było, że do niej dzwonił, musieli wyjść z domu by nie widziała tarasu, a za chwilę weszli do domu ?)

Nie toleruje braku rozmów. Dla mnie kawa na ławę. A nie domysły, podejrzenia, wysuwanie dziwnych wniosków na podstawie kawałka czegoś co się widziało. Mam z tym problem i chyba zawsze będę to tu wytykać.

Jeśli rażą Cię błędy, to też ich trochę tu jest niestety :( wiem, że to nie wina autorki, no ale jednak...

Ogółem historia taka prosta, każdy z nas na swoim przykładzie mógłby powiedzieć , że jest pechowy. Oo jak się zastanowić to na dzień dobry wymieniłam 10 pechowych rzeczy które mnie spotkały w niedawnym czasie 🙈🤣

Taaak, książka kupiona ze względu na piękną okładkę.

Ją odebrałam jako rozemocjonowaną dziewczynę, która mówi jedno- robi drugie 🙈

Cześć w piątkowe popołudnie :)
Dzięki @wydawnictwo_novaeres miałam przyjemność przeczytać świetną obyczajówkę i chciałabym ją Wam polecić bo...

Ja uwielbiam takie książki!!! Kto ze mną tutaj jest dłużej wie, że jak mi się spodoba to chwila i przeczytane. W środę zaczęłam w czwartek skończyłam. I tylko co chwila powtarzałam ... „Jeszcze tylko jeden rozdział”. Książka jest napisana prosto, fabuła nie jest skomplikowana. Chwilami się domyślałem co dalej, ale autorka potrafiła mnie zaskoczyć :)
Były momenty, że uśmiałam się do łez, a były też takie kiedy nerwami mnie takie brały na główną bohaterkę. Spytacie Za co? Za to, że nie potrafiła rozmawiać. Komunikacja w związku to słaba strona Basi :).

☘️Basia to 24-letnia dziewczyna, która uważa ze ma i ciągle przynosi komuś pecha. Jest menadżerką w hotelu swojej ciotki w Krakowie. Międzyczasie po zerwaniu ze swoim chłopakiem, poznaje Maksa, który zakochał się w niej do szaleństwa. Basia nie chce się wiązać ale policjant nie daje za wygraną. Ich wspólna droga nie jest łatwa i prosta. Jak potoczy się ich relacja? Z całego serca polecam Wam przeczytać i dowiedzieć się jak kończy się powieść.

☘️Autorka porusza temat przyjaźni, miłości, relacji rodzinnych. Są również wątki erotyczne - delikatne ale rozbudzające zmysły. idealna na miłe spędzenie czasu.

☘️P.S. Ta okładka jest przecudowna.
☘️P.S2. Pani @wzkarczewska gratuluję debiutu. Mam jeszcze pytanie - czy będzie kolejna część ??

Cześć w piątkowe popołudnie :)

"Czy dasz się przekonać, że twoje szczęście czeka tuż za rogiem?"

Basia jest wprost przekonana, że ma pecha. Też tak macie, albo znacie kogoś kto tak mam? Gdy wszystko źle się układa można mieć takie wrażenie. A może obwinianie losu to tylko taka ucieczka przed szukaniem prawdziwych powodów? Może szczęście jest, po prostu go nie dostrzegamy?

Dziewczyna na co dzień pracuje w restauracji swojej mamy, lecz niespodziewanie otrzymuje od chorej cioci oferty pracy jako menadżer hotelu. To jedno wydarzenie wywraca jej życie do góry nogami.

Nowe obowiązki, zagubienie, nowe miasto, ucieczka od nadopiekuńczej matki, rozwinięcie skrzydeł. Czy nadal podąża za nią pech, czy tym razem może znajdzie szczęście? A może nowe miasto da jej nawet miłości w postaci przystojnego Maksa? Wszystko może się wydarzyć. Pechowa dziewczyna także może może zakochać i być szczęśliwa. Czy wtedy nadal będzie pechowa?

Podoba mi się subtelna i delikatna okładka. Zwyczajne życie, codzienne wydarzenia i zauważenie, że szczęście naprawdę jest tuż obok. Lekka pozycja w sam raz na relaks.

"Czy dasz się przekonać, że twoje szczęście czeka tuż za rogiem?"

Dziewczyna na co dzień...

Ta książka przypadła mi do gustu i miło spędziłam czas na lekturze. Autorka prostym i lekkim językiem napisała powieść, przez co czytało mi się ją bardzo przyjemnie i szybko. Porusza tu tematy życia codziennego, wzloty, upadki, radość i rozpacz. Akcja książki dzieje się w Krakowie, jest interesująca, spokojna, przepleciona wartkimi wątkami i tajemnicą sprzed lat. Przeczytamy tu o przyjaźni, ciężkiej pracy managera, relacjach rodzinnych, zdradach, miłości. Pikantne sceny erotyczne wzbogacają fabułę, rozbudzają zmysły i wyobraźnię czytelnika. Z tej lektury możemy wyciągnąć wiele pouczających wniosków, które zmuszą nas do refleksji.
Główni bohaterowie to Basia, dwudziestoczteroletnia studentka, którą prześladuje nieszczęście oraz Max, przystojny policjant. Dziewczyna pracuje w hotelu u swojej ciotki Teresy, która choruje na raka. Nieźle radzi sobie z prowadzeniem hotelu i zaczyna wierzyć w swoje siły. Spotyka ją wiele przedziwnych, niemiłych sytuacji, które tłumaczy sobie prześladującym ją pechem. Maks twardo stąpa po ziemi, jest zakochany po uszy w kobiecie i marzy by z nią zamieszkać. Pomaga jej przetrwać trudne chwile, wspiera ją, rozpieszcza i ma wręcz anielską cierpliwość. Godna uwagi jest też przyjaciółka Basi Sylwia, dziewczyna elegancka o silnym charakterze. Wspiera ona przyjaciółkę, dba o jej wizerunek i stara się jej we wszystkim pomagać.
Zakończenie jest przepełnione tajemnicą i romantyzmem ale tego musicie dowiedzieć się sami. Uważam, że powinniście przeczytać tę książkę, ponieważ warto poznać tę historię. Ja uważam tę powieść godną uwagi i będę wszystkim polecać.
Z całego serca dziękuję wydawnictwu @wydawnictwo_novaeres za zaufanie i egzemplarz książki.

• Przeczytane w 2021
  • Przeczytane 2022
  • Przeczytane 2021
  • Moje :)

Dodaj cytat z książki Pechowa dziewczyna