Małżeństwo ze snu

Okładka książki Małżeństwo ze snu Julia Quinn
Okładka książki Małżeństwo ze snu
Julia Quinn Wydawnictwo: Amber Cykl: Rodzina Rokesby (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Rodzina Rokesby (tom 2)
The Girl with the Make-Believe Husband
Amber
2021-02-02
2021-02-02

Mam słabość do prozy Julii Quinn, więc ogromnie ucieszył mnie fakt że powstało uniwersum Bridgertonów. Z przyjemnością na nowo wkroczyłam do tego świata pełnego sercowych rozterek a także subtelnego poczucia humoru, które idealnie łączyło się z rozgrywanymi wydarzeniami.

Śmiało możecie czytać powieści Quinn zależnie od upodobania, ponieważ każda część opowiada o losach innych bohaterów, niekoniecznie połączonych się ze sobą w silny sposób, więc chronologia nie jest tutaj aż tak wymagana. Natomiast jestem zdania, że wystarczy jedna książka, abyście przekonali się do stylu autorki i zdecydowali się sięgnąć po więcej. Lekkie pióro i obrazowe przedstawienie sytuacji a także umiejętność pokazania przeszłych czasów, plastyczna forma emocji oraz dynamiczne dialogi i nieszablonowe kreacje postaci łączą się w spójną całość, która zapewnia nam kilka godzin niekłamanej przyjemności czytania. Autorka nie zwalnia tempa i w swojej najnowszej powieści na nowo pokazuje jak dobrze potrafi poradzić sobie z czasami pięknych sukien i niezależnych bohaterek, gdzie serce będzie konkurowało o uwagę z rozumem.

Cecilia nie miała przed sobą łatwego wyboru. Mogła zamieszkać z apodyktyczną ciotką lub wyjść za niesympatycznego kuzyna. A jednak zdecydowała się przepłynąć Atlantyk i ruszyć na ratunek bratu, który ucierpiał w wojnie w amerykańskich koloniach. Na miejscu jednak nie odnalazła Thomasa a jego przyjaciela, którego do tej pory znała jedynie z listów. Edward jednak wymagał jej opieki i to zatrzymało ją na dłużej przy nieznajomym, który już od pierwszego spotkania w pełni ją zauroczył. Cecilia postanowiła zaryzykować i podając się za jego małżonkę nieświadomie wplątała się w szereg zaskakujących zdarzeń.

Fabuła jest prosta i przywołuje na ustach szczery uśmiech. Angażuje od pierwszej strony, ponieważ sięga po doskonale znane nam emocje: mówi o porywach serca, o niespełnionych nadziejach a także o walce o własne miejsce w świecie. Imponuje przede wszystkim determinacją głównej bohaterki, która od samego początku pokazuje nam, że trzeba walczyć o swoje i iść przez życie z dumie podniesioną głową. Nawet jeśli fabuła nie jest skomplikowana, nie odwołuje się do wielu wątków, to jednak nieustannie ciekawi i pobudza nasze szare komórki, otulając jednocześnie serca czytającego pozytywnymi emocjami. Julia Quinn żongluje klasyczną formą przekazu, bawi się smacznym humorem, nie boi się uciekać do sarkazmu i tym sposobem buduje pozytywną atmosferę sympatycznym wydźwiękiem.

"Małżeństwo ze snu" to charakterystyczny popis autorki. Historia, która przenosi czytelnika do przeszłości i pokazuje, że to co działo się kiedyś bez problemu potrafi odnieść się w swoich wartościach do współczesnych czasów. Lektura pomysłowa, zatrzymująca przy sobie czytelnika i dająca do myślenia a także pozwalająca czerpać inspirację z losów głównej bohaterki. Miłość odegra tutaj kluczową rolę a zaskakujące perypetie dodadzą wszystkiemu pikanterii, gdy w pozytywnej i zabawnej atmosferze będziemy wraz z Cecilią próbowali poukładać jej życie na nowo.

„… Ujął jej dłoń i złożył na niej wytworny pocałunek. Niech to licho, poczuł się groteskowo romantyczny…”

Jak to przewrotnie bywa w tym życiu… Ten kto jest sam, pragnie być w związku małżeńskim, a ten kto w nim tkwi, bardzo szybko się rozwodzi, nawet na minutę nie oglądając się za siebie. I ten pierwszy i ten drugi w pewnym momencie jest szczęśliwy. 😉 Nie ma też związków idealnych ani w chemii, ani w fizyce. Małżeństwo uwielbia zaś kompromis. Konkretnie, ale z uśmiechem na ustach zaprezentuję Wam kolejną książkę Julii Quinn.

Autorką książki jest ceniona pisarka Julia Quinn. Przed czytelnikiem otwierają się miłosne kłamstwa i prawdziwa namiętność w przesyconym subtelnym wdziękiem i humorem romansie współczesnej Jane Austen z pierwszych miejsc amerykańskich list bestsellerów, która podbiła już serca czytelników i widzów. Ekranizację powieści możecie obejrzeć w serwisie NETFLIX. Sama Quinn stała się obecnie ikoną literatury. Nic w tym dziwnego, ponieważ książki na półkach księgarni dosłownie znikają, jak świeże bułeczki.

Kiedy brat Thomas zostaje ranny na wojnie w amerykańskich koloniach, osierocona Cecilia Harcourt ma dwie równie złe możliwości: zamieszkać z apodyktyczną ciotką lub poślubić niesympatycznego i chciwego kuzyna. Zamiast tego wybiera trzecią opcję i udaje się w podróż przez Atlantyk, by zaopiekować się bratem w czasie rekonwalescencji.

Po tygodniu poszukiwań w wojskowym szpitalu odnajduje nie brata, lecz jego najlepszego przyjaciela, przystojnego kapitana Edwarda Rokesby’ego. Jest nieprzytomny i rozpaczliwie potrzebuje jej opieki, a Cecilia przysięga sobie, że uratuje mu życie, nawet jeśli pozostanie przy nim będzie oznaczało… podanie się za jego żonę.

Czy takie lekkie kłamstewko nikomu nie zaszkodzi? Ona z całym szacunkiem i zaangażowaniem go pielęgnuje. On zaś jej nie znał, czuł jej zapach i też kojarzył ją tylko z listów przyjaciela. Thomas często czytał jej wiadomości na głos. Kiedy odzyskuje przytomność wypowiada jej imię. Wie kim ona jest, ale nie jest blisko. Okazuje się, że mężczyzna niczego nie pamięta. Kobieta podoba mu się i naprawdę rozumieją się bardziej z każdą chwilą. Edward potrzebował jej, a ona jego. Ten nie zasługuje, by go okłamywać.

Kobieta naprawdę decyduje się zaryzykować całą swoją przyszłość dla mężczyzny, którego wcześniej znała tylko z listów od zaginionego brata, a teraz naprawdę pokochała od pierwszego wejrzenia. Nie podejrzewa, że kiedy Edward odzyska przytomność, także będzie miał kilka niespodzianek dla nowej pani Rokesby…

Z jednej strony czytelnik się uśmiecha i złości. Z drugiej zaś dostrzega płomienne zawirowania naszych sympatycznych postaci. To jest dla mnie najfajniejsze, bo jest bardzo ciekawie.

Gorąco polecam

Przekład: Agnieszka Dębska, Katarzyna Przybyś – Preiskorn
Wydanie I w tej edycji
Liczba stron: 392
(nowość wydawnicza)

Lekka i przyjemna książka o miłości. Polecam wszystkim fanom Julii Quinn. Autorka jak zawsze oddała klimat ówczesnych lat i emocję towarzyszące bohaterom w tamtych czasach, nie zapominając o dawce dobrego humoru, napięcia i romantyzmu. Mocne 7/10.

„Mówiłam wszystkim, że jestem twoją żoną. Gdyby to była prawda…"

🤎 Od samego początku fabuła została zbudowana na kłamstwie, w które główna bohaterka brnęła praktycznie przez całą książkę. Wynikło z niego mnóstwo żenujących, niezręcznych, ale i zabawnych sytuacji — częściej jednak miałam ochotę walić głową w mur. No, ale przecież mamy przed sobą piękną kobietę, jakże mógłby przepuścić taką okazję?

🤎 Kiedy jej brat, Thomas, zostaje ranny na wojnie w amerykańskich koloniach, osierocona Cecilia Harcourt ma dwie równie złe możliwości: zamieszkać z apodyktyczną ciotką lub poślubić niesympatycznego a chciwego kuzyna. Żadna z tych opcji nie zaprowadziłaby nas do ciekawej fabuły, więc pojawia się trzecia opcja: Cecilia udaje się w podróż przez Atlantyk, aby zaopiekować się bratem w czasie rekonwalescencji.

🤎 Nic jednak nie idzie po jej myśli. Po tygodniu poszukiwań w wojskowym szpitalu odnajduje nie brata, a jego najlepszego przyjaciela: kapitana Edwarda Rokesby’ego (he he, kto czytał pierwszy tom rodziny Rokesby zorientuje się, że fabuły obu książek dzieją się mniej więcej równolegle).

🤎 Kapitan jest nieprzytomny i rozpaczliwie potrzebuje jej opieki, a Cecilia przysięga sobie, że ​​uratuje mu życie, nawet jeśli pozostanie przy nim będzie oznaczało podanie się za jego żonę. Decyduje się zaryzykować całą swoją przyszłość dla mężczyzny, którego wcześniej znała tylko z listów od zaginionego brata (ale i jego samego). Kiedy w końcu Edward odzyskuje przytomność (tj. już na początku książki) Cecilia orientuje się jaki błąd popełniła.

🤎 Julię Quinn uwielbiam — bardzo. Cieszę się, że uniwersum jest tak rozległe, bo to znaczy, że książek do rewydania nie powinno zabraknąć w najbliższym czasie. Jej pomysłowość chyba nie zna granic, a język jest przyjemny. Bardziej jednak zainteresował mnie pierwszy tom ten serii — lecz ciekawa jestem jak wypadnie kolejny, i już nie mogę się go doczekać.

„Mówiłam wszystkim, że jestem twoją żoną. Gdyby to była prawda…"

Po wspaniałym i pełnym emocji pierwszym tomie, z wypiekami na policzkach sięgnęłam po kolejny „Małżeństwo ze snu”, czy również mi się spodobał?

Główna bohaterka, Cecilia Harcourt, jest postacią niezwykle silną i odważną. Po śmierci ojca, staje przed trudnym wyborem - zamieszkać z apodyktyczną ciotką lub poślubić niesympatycznego kuzyna. Zamiast poddać się tym niekorzystnym okolicznościom, decyduje się na trzecią opcję - wyrusza w podróż przez Atlantyk, aby zaopiekować się rannym bratem. Ta trudna decyzja wprowadza ją w wir nieprzewidywalnych wydarzeń. Cecilia odnajduje nie brata, ale jego najlepszego przyjaciela, przystojnego kapitana Edwarda Rokesby’ego. Mimo że zna go tylko z listów, które otrzymywała od brata, decyduje się podać za jego żonę, aby móc mu pomóc. Ta decyzja stawia ją w centrum wielu komplikacji… zwłaszcza gdy Edward odzyskuje przytomność.

Jakie niespodzianki skrywa Edward?

Julia Quinn zręcznie łączy elementy romansu i historii, tworząc opowieść, która jest zarówno emocjonująca, jak i pouczająca. Autorka ma niezwykły talent do tworzenia postaci, które są zarówno realistyczne, jak i inspirujące. Cecilia Harcourt to postać kobieca, która mimo wielu przeciwności losu, nigdy nie traci nadziei i zawsze dąży z determinacją do tego, co uważa za słuszne.

To opowieść o miłości, która przetrwała próbę czasu, o sile charakteru i odwadze w obliczu przeciwności. To także przypomnienie, że czasem trzeba podjąć ryzyko, aby osiągnąć szczęście.

“Małżenstwo ze snu” to wzruszająca i inspirująca opowieść, którą Julia Quinn ponownie udowadnia, że jest mistrzynią w tworzeniu niezapomnianych historii miłosnych. Ta książka to prawdziwa uczta dla serca i umysłu.

Dziękuję za zaufanie i egzemplarz do recenzji od @zysk_wydawnictwo (współpraca reklamowa) 🩷

Niewątpliwie Julia Quin ma wielki dar, do tworzenia subtelnych, pełnych miłości romansów z historią w tle. Jeśli myślicie, że nasyciliście swe romantyczne dusze historią Bridgertonów to tu mamy kolejny kąsek, który rozpali w was namiętne uczucia. Niezmiernie lekki, często pełen napięcia wątek miłosny, oparty na historycznym tle jakim jest udział wojsk Jego Królewskiej Mości w wojnie o Niepodległość Stanów Zjednoczonych.
Cecylia Harcourt po śmierci swojego ojca, ma dwie opcje : wyjść za nieprzyjemnego kuzyna za mąż bądź iść w opiekę apodyktycznej ciotki. Jednak jak na autorkę przystało, główna bohaterka jest pełna odwagi, nieszablonowych pomysłów i decyzji. Postanawia przymierzyć Atlantyk w poszukiwaniu ukochanego brata Thomasa. Jednak docierając do Nowego Jorku, nie wszystko jest tak łatwe jak wydawało się Cecyli. Thomas, gdzieś zniknął, zaś ona podejmuje się opieką nad nieprzytomnym przyjacielem brata - Edwardem Rokesby . Przystojny kapitan szybko trafia w serce młodej kobiety, która postanawia się podawać za jego żonę. Gdy Edward odzyskuje przytomność, Cecylia wciąż próbuje wyjawić młodemu kapitanowi prawdę, lecz magnes, który ich przyciąga wciąż jej to uniemożliwia. Zwłaszcza, że Edward jako wysoko urodzony oficer jako jedyny może pomóc jej w odnalezieniu brata. Autorce udało się stworzyć bajeczny klimat, mimo, iż nie uczestniczymy w żadnym balu, a wojna odciska piętno nawet wśród zamożnych dam i mężów.
Czy ten związek pomimo, iż rozpoczęty na kłamstwie i tajemnicach ma szanse?

#1381 - „Małżeństwo ze snu” - Julia Quinn - Zysk i S-ka Wydawnictwo
#51/2024

"Następnego ranka Edward budził się powoli, niechętnnie przytomniejąc po wyjątkowo przyjemnym śnie. Leżał w łóżku, rzecz sama w sobie warta odnotowania; od miesięcy nie spał na tak kwygodnym posłaniu."

Książka ma 392 strony. Swoja premierę w tym wydaniu miała dnia 20.02.2024 roku. Jest to drugi tom cyklu Rodzina Rokesby.

Cecylia wybrała się w podróż przez Atlantyk, aby zaopiekować się rannym na wojnie bratem. Pod jej opiekę trafia jednak inny pacjent, który bardzo potrzebuje jej pomocy. Kobieta podaje się za jego żonę.

Jakie będą konsekwencje jej decyzji ?

Przeczytaj koniecznie tą książkę! Naprawdę warto! Dziękuję Zysk i S-ka Wydawnictwo za mój egzemplarz i serdecznie polecam. <3 <3 <3

#1381 - „Małżeństwo ze snu” - Julia Quinn - Zysk i S-ka Wydawnictwo
#51/2024

Cecylilia musi zmierzyć się z trudną decyzją. Kiedy jej brat zostaje ranny na wojnie w koloniach na dwie możliwości: mieszkanie z apodyktyczną ciotką albo ślub z niezbyt przyjemnym kuzynem. Jednak kobieta widzi dla siebie trzecią możliwość i właśnie ja wybiera. Udaje do w podróż do brata, który w tym czasie przechodzi rekonwalescencje, aby się nim zaopiekować. Na miejscu jednak okazuje się, że jego odnalezienie do najłatwiejszych nie należy. Po tygodniu poszukiwań w wojskowym szpitalu odnajduje najlepszego przyjaciela Thomasa. Kapitan Edward Rokesby pozostaje nieprzytomny i potrzebuje opieki. Tego wyzwania podejmuje się właśnie Cecylia, która obiecuje sobie uratować go, nawet za cenę podania się za jego żonę. Kobieta zakochuje się w nim, pomimo tego, że zna go tylko z listów pisanych przez Thomasa. Kiedy jednak Edward odzyskuje przytomność i poznaje "panią Rokesby", ma dla niej kilka niespodzianek, czy przyjemnych? Musicie się dowiedzieć.

Lubię sięgać do książek Julii Quinn, stanowią miłą odskocznię od codzienności. Kolejna historia, którą stworzyła to urocza, trochę przewidywalna, ale i tak miła historia, w której nie zabraknie wzruszeń, szczypty pikanterii i emocji. Przyjemny styl pisarki, sprawia, że czyta sie jej książki dosyć szybko i miło. Na uwagę zasługuje tu postać Cecylii, odważnej ale wrażliwej i empatycznej kobiety, która nie boi się wyruszyć sama w podróż, która zaowocuje uczuciem. Jednak Edward i Cecylia tworzą parę, której daleko do ideału. Utrata pamięci przez mężczyznę komplikuje ich relację, która zbudowana zresztą na kłamstwie nie ma szans przetrwać, prawda? A moze jednak przerodzi się to w coś głębszego? "Małżeństwo ze snu" to romans z historią w tle, który przeniesie nasze myśli do wykreowanego świata Cecylii i Edwarda, gdzie miłość rządzi się swoimi prawami, a kłamstwa, nieodpowiedzenia czy inne nieporozumienia napędzają całą akcję. Jeśli szukacie kochani czegoś, co pomoże wam się odprężyć i miło spędzić czas, to polecam wam ten romans. Idealna lektura na wieczór po ciężkim dniu. Polecam 💚

Rodzeństwo Bridgertonów wyczerpało swój zapas romansów, dlatego też Julia Quinn postanowiła otworzyć nowy przewód miłosny za sprawą cyklu o Rodzinie Rokesby. I rzec muszę, że był to całkiem smakowity kąsek, bardzo przewidywalny, ale przyjemny w odbiorze.

Jest to opowieść o Cecilii, która na wieść o zranionym w czasie wojny bracie, wbrew apodyktycznej ciotce i narzeczonemu z piekła rodem, rzuca się na głęboką wodę i wyrusza do USA, po to by zająć się bratem. Na miejscu okazuje się, że brata nie ma, ale jest jego ranny przyjaciel, któremu kobieta chce pomóc ze wszech miar. Podaje się więc za jego żonę i trwa przy nim aż do momentu odzyskania przez niego przytomności. Wtedy bowiem sprawy nieco się komplikują.

Jak to u Julii Quinn bywa, jest tu krnąbrna i inteligentna kobieta, przystojny mężczyzna i przygody, które aż kipią od pożądania. I jak zwykle, powieść wyszła koncertowo. Nic tu nie nudzi, niczego nie można zarzucić, bo wszystko się tu zgadza. Fajne dialogi, uroczy bohaterowie i historia miłosna, do której chętnie się wraca.

To powieść, którą czyta się na rozluźnienie, na wyciszenie nerwów lub poprawę humoru. Nie ma tu górnolotnych treści, a po prostu opowieść o miłości bajkowej, która nie zdarza się w prawdziwym życiu. Fanki romansów będą ukontentowane – ja byłam!

„Małżeństwo ze snu” to kolejna świetna książka autorstwa Julii Quinn, której przedstawiać wam nie muszę. Wszystko to za sprawą rodziny Bridgerton, która cieszy się u nas nie małą popularnością, czy to pod kątem filmu, czy serii książek, które się połyka jednym tchem. Teraz poznajemy losy rodziny Roesby, której są równie ciekawe i serdecznie wam polecam zapoznać się z nimi i ich bohaterami. Więzi miedzy rodzeństwem potrafią być niezwykle silne i niezłomne, potrafiące pchać jedno, by wyruszyło w daleką podróż, aby odnaleźć to drugie i zapewnić mu bezpieczeństwo i ukojenie. O kim tym razem opowie nam autorka?
Główną bohaterką książki autorstwa Julie Quinn pod tytułem „Małżeństwo ze snu” jest Cecilia Harcourt, to młoda kobieta, która dowiaduje się, że jej brat został ranny na froncie wojennym. Osierocona kobieta nie ma za dużego wyboru, zamieszka z apodyktyczną ciotką, albo będzie musiała poślubić jednego ze swoich mniej szlachetnych krewnych. Cecilii jednak, żadna z tych opcji się nie podoba. Myślała i odnalazła trzci sposób, którego z pewnością nikt by nie pochwalił. Rzuciła na szalę bardzo wiele i wyruszyła w podróż, daleką, niebezpieczną, zrobi wszystko, aby odnaleźć Thomasa, jej brata. Czy jej się to powiedzie? Podróż przez Atlantyk to nie byle co, jednak Cecillia chce się zaopiekować bratem, pomóc mu w powrocie do zdrowia, jednak nie sadziła, że sprawa może być trudniejsza. Czasami łatwiej jest coś powiedzieć niż wykonać. Dziewczynie udaje się znaleźć wojskowy szpital, gdzie znajduje przyjaciela jej bata Edwarda Rokesby’ego. Mężczyzna jest w złym stanie, jest nieprzytomny, a ona ze wszystkich sił chce mu pomóc i ocalić mu życie. Znała go wszak z listów, a teraz poczuła coś niezrozumiałego, stawia wiele na szali i podaje się za jego małżonkę. Dzięki temu będzie mogła zostać w szpitalu i mu pomóc, co będzie, kiedy mężczyzna się obudzi i dowie, że posiada małżonkę?
„Małżeństwo ze snu” to przejmująca, emocjonalna i rozdzierająca serce opowieść, która ukazuje, jak silna potrafi być kobieta, kiedy chce przejąć wszystko w swoje ręce. Byłam pod wrażeniem kreacji bohaterów, bo zarówno Edward jak i jego „żona”, byli wspaniali. Cecilia była uroczą postacią, odważną i naprawdę słodką dziewczyną, która pragnie wszystkiego, co najlepsze dla ludzi, których kocha. Nie wyruszyła w tą podróż z zamiarem okłamania Edwarda, ale zrobiła to dlatego, ponieważ zmusiły ją do tego okoliczności. Cecillia była złożona, wielowarstwowa, a co najważniejsze, Julia Quinn pozwoliła zrozumieć jej oszustwo, walczyła z poczuciem winy, którego doświadczyła z powodu kłamstwa, ale zakochuje się w Edwardzie i pragnie tylko pobyć z nim parę chwil z nim. Czy można ją za to potępić? „Małżeństwo ze snu” to naprawdę piękny romans, który rozwija się między tą bohaterami, emocjonalny i całkowicie odurzający. Książa przedstawia inną scenerię niż większość romansów historycznych, akcja nie rozgrywa się w Londynie, pomiędzy balami i eleganckimi strojami, ale wszystko dzieje się w Stanach Zjednoczonych w czasie wojny. Kontekst ten sprawia, że powieść ma inny ton ze względu na obawy, jakie żywią bohaterowie w tej sytuacji. Wszystko wypada bardzo wiarygodnie.

• Romans historyczny

Julia Quinn Małżeństwo ze snu Zobacz więcej