Nieugięta

Mary Sue w swojej okazałości. Ale jak przypomnieć sobie tamte dawne czasy , to chyba połowa autorów grzeszyła w ten sposób :) tak czy inaczej, plusem jest prawie niezauważalny rozwój relacji romantycznej (dzięki Bogu, no bo jak się nie zakochać w pięknym dwusetletnim demonie ?! Od pierwszego wejrzenia),oraz przyjaciele. Dobra na przeczekanie, aż nadarzy się coś innego

Świetna książka! Polecam każdemu kto lubuje się w klimatach wampirów i innych nadprzyrodzonych postaciach!
Jeśli szukacie ciekawej, wciągającej, emocjonalnej historii, która posiada wiele wątków, dobrze wykreowanych bohaterów, świat przepełniony istotami nadprzyrodzonymi i dużo się dzieje, to “Nieodgadniona” jest dobrym wyborem.

Bardzo wciągająca. Lubię silne, niezależne bohaterki.

Bardzo wciągająca. Lubię silne, niezależne bohaterki.

Książka zdecydowanie dla nastolatków. Rozkminy głównej bohaterki czasem tak górnolotne i nierealne, że aż wkurzające. Poza tym całkiem ciekawie przedstawiony świat pełen ciekawych stworzeń. Akcja też niczego sobie, choć zachowania głównej bohaterki nielogiczne i irytujące momentami.

Całkiem nieźle napisana, styl i język taki, że nie bolą zęby jak się czyta. Oczywiście schematyczna jak diabli, mamy bohaterkę, która jest tą wyjątkową, wrażliwą, piękną dziewczyną, w której drzemie niezwykła moc. Na którą leci każdy osobnik płci męskiej, ale ona tego nie dostrzega, bo to skromna przecież dziewczyna, nie taka jak inne "bezmózgie laski" z jej zapyziałego miasteczka.
Jest też ten seksownie mroczny typ, co to wiadomo od razu, że będzie łaził za nią krok w krok dla zapewnienia bezpieczeństwa, robił posępne miny i udawał, że w ogóle na nią nie leci.
Sporo przygód i ciekawych postaci, ale również miejscami mocno się dłuży. Nie wiem też po co tyle powtórzeń, toć nie ma jak tu się zgubić w nieskomplikowanej fabule, żeby nam ciągle jakieś wątki przypominać.

Na początku chciałam podziękować osobie, która poleciła mi tę serię. Nie pamiętam kim jesteś, ale pisał*ś do mnie na priv!

Z pewnością nie jest to książka, która odmieni Wasze życie. Nie zaznacie dzięki niej stanu uniesienia przez nowe doznania. Wszystko co jest w niej zawarte jest już nam dobrze znane. Jednak czyta się tę historię i tak dobrze. Sprawia mnóstwo frajdy, a to jest według mnie kluczowe w czytaniu.

Sara jest zwyczajną nastolatką. W swoim życiu przeżyła tylko kilka okropieństw. W dzieciństwie matka ją porzuciła, a później znalazła ciało brutalnie zamordowanego ojca. A w wieku siedemnastu lat zaatakował ją wampir. Jak mówiłam, jest zwyczajną nastolatką.

Nasza główna bohaterka jest taką typową Pick me girl. Ona nie jest, jak inne dziewczyny 🤧 Trzyma się tylko z chłopakami, ponieważ nie interesuje się ubraniami ani makijażem. Dodatkowo przyjaźni się z trollem, który jest najukochańszą osobą.

Początkowo nie mogłam wytrzymać z Sarą. Nie dość, że była irytująca swoją wyjątkowością to co chwilę podejmowała głupie decyzję. Poszukiwał ją wampir, który już raz prawie ją zabił, ale ona się tym nie przejmowała. Bardziej o nią się martwił wojownik Mohiri, który latał za nią cały czas, ale ona była mądrzejsza. Wolała jeździć sobie rowerkiem po lesie niż przejmować się swoim życiem.

Na szczęście później się ogarnia i jest mniej nieznośna.

Akcja kręci się wokół odkrycia prawdy dotyczącej zabójstwa ojca Sary i tak spodobał mi się ten wątek, że potrzebowałam dwóch nocy, żeby przeczytać tę książkę. Także uważam ten tytuł za dobre czytadło. Pewnie gdybym sięgnęła po tę historię pięć lat temu to pokochałabym ją jeszcze bardziej. Jednak według mnie jest to dobra fantasy młodzieżówka.

Książka super !!! Tylko trzeba dać jej szansę bo pierwsze parę rozdziałów bardzo zniechęcają do dalszego czytania ale potem książka się bardzo rozkręca a druga i trzecia część to już wogule petarda

Całkiem niezła książka. Ciekawy i nowy wątek fantastyczny. Wciągająca fabuła. Jedyne co mi przeszkadza to odrobinę za mało charakterystyczni bohaterowie. Poza tym świetne rozpoczęcie serii, którą z wielką chęcią będę kontynuować.

Super młodzieżówka, w klimacie Zmierzchu i Darów Aniołów. Szybko się czyta, a wykreowany świat i bohaterowie zachęcają do sięgnięcia po kolejne części. Minusem jest ciągle powtarzanie przez Sarę że "nie jest jak inne dziewczyny", ale jest to do przeżycia 😆 Mam nadzieję że kolejne części utrzymają poziom pierwszej 😌

Ta książka była dokładnie tym czego wymagam od młodzieżowej fantastyki. Sara była idealnie wykreowaną główną bohaterką. Rozwijała się, popełniała błędy ale starała się uczyć na nich. Postacie poboczne też były bardzo fajnie wykreowane. Zżyłam się z bohaterami i do samego końca śledziłam ich losy z przejęciem. Delikatnie rozwijający się wątek romantyczny zdecydowanie będzie jednym z moich ulubionych. Pióro autorki bardzo przypadło mi do gustu i sprawiło, że zakochałam się w jej książkach.

Karen Lynch Nieugięta Zobacz więcej