Wojownicy. Ogień i lód

Wydawnictwo: Amber
Warriors: Fire and Ice
dla młodzieży, koty, przygoda
tenhert

cykl: Wojownicy tom 2 Cztery klany dzikich kotów od wieków dzieliły las według praw ustanowionych przez swych wielkich przodków. Aż nadszedł czas walk i podstępów... Ogniste Serce jest teraz wojownikiem Klanu Gromu. Stoczył niejedną bitwę, wyszedł zwycięsko z niejednego pojedynku. Ale najgorsze dopiero przed nim. Teraz bowiem musi stanąć do najtrudniejszej potyczki. I zmierzyć się ze zdradą do...

cykl: Wojownicy
tom 2
Cztery klany dzikich kotów od wieków dzieliły las według praw ustanowionych przez swych wielkich przodków. Aż nadszedł czas walk i podstępów... Ogniste Serce jest teraz wojownikiem Klanu Gromu. Stoczył niejedną bitwę, wyszedł zwycięsko z niejednego pojedynku. Ale najgorsze dopiero przed nim. Teraz bowiem musi stanąć do najtrudniejszej potyczki. I zmierzyć się ze zdradą do najtrudniejszej potyczki. I zmierzyć się ze zdradą w swym własnym klanie...

Madzik | 2019-07-15

Druga część skończona i można powiedzieć, że nie zabrałam się od razu za trzecią tylko dlatego, że musiałam czekać na dostawę. Teraz mając już wszystkie tomy z tej i następnej serii mogę spokojnie zanurzyć się w świecie kocich klanów! 😊 Jeśli ktoś jeszcze nie czytał, a lubi ten gatunek to polecam zabrać się za czytanie jak najszybciej, bo te książki pochłaniają całkowicie!

diamond | 2019-06-02

Po ucieczce w dzicz spodziewałem się więcej tego samego dużego tempa akcji, dokończenia wątków i wogóle. A co dostałem? Więcej ale czegos innego!!! Nowi bohaterowie wątki i niekończąca się fabuła... To jest to czego potrzebuje mój wilczy apetyt na książki!!!

książkolubna | 2019-05-18
Przeczytana: 18 maja 2019

Świetna książka, mam nadzieję, że niedługo zabiorę się za następny tom, ponieważ jestem bardzo ciekawa przygód Ognistego Serca i jego przyjaciół! Moje serce ubolewa natomiast za brakiem Nakrapianego Liścia i Lwiego Serca, którzy umarli w poprzedniej części oraz wypadkiem (a może ktoś za tym stoi?) Rozżarzonej Łapy no i świadomością, że Błękitna Gwiazda może niebawem stracić dziewiąte- ostatnie życie (no dobrze, jestem ciekawa kto zostanie wybrany na przywódcę, byle nie zastępca!) Konflikt pomiędzy klanami, który został rozpoczęty nie doczekał się finału w tej części, więc obstawiam , że stanie się to w następnej.
Trzeci tom (jak czytałam) przynosi dużo rozwiązań i odpowiedzi toteż nie mogę się doczekać. Mam nadzieję, że autorka napisze jeszcze wiele książek z tej serii i każda będzie lepsza od poprzedniej!

Gwiazdka10 | 2019-04-23
Przeczytana: 21 kwietnia 2019

Drugą część "Wojowników" skończyłam w wielkanoc rano, przed śniadaniem przeczytałam ostatni rozdział :).
"Ogień i lód" jest dla mnie minimalnie słabszy od pierwszej części, ponieważ w pewnym momencie miałam wrażenie, jakby wszystkie wydarzenia były równie (nie)ważne. Niby coś się działo, ale szybko się kończyło i był kolejny wątek powieści. Na szczęście miałam tak tylko przez krótki czas, w którym również czytanie dostarczało mi przyjemności :). Dlatego "Ogień i lód" dostaje ode mnie tylko jedną gwiazdkę mniej od "Ucieczki w dzicz".
Nie licząc tego, książka ma takie same zalety jak poprzednia część: łatwe do wyobrażenia sobie zdarzenia i ciekawi bohaterowie, których w tej części jest nieco więcej.
Książka zostawia po sobie więcej pytań od "Ucieczki w dzicz", co nie oznacza nic złego, bo przecież są kolejne części.
Planuję sięgnąć za jakiś czas po "Las tajemnic".
Miłego czytania :)!

Runini | 2019-04-05
Przeczytana: 05 kwietnia 2019

Wręcz nie mogłem się oderwać, w porównaniu do 1 części bardziej zżyłem się z książką :D

mysiomrowcia | 2019-02-17

Wspaniała książka, trzyma w napięciu do samego końca i na pewno nie pozwoli wam zasnąć! Nie przypuszczałam, że książka w której są praktycznie same koty może być taka ciekawa ♥ Ten wspaniały klimat i tajemnice trzymające w napięciu do samego końca dają książce nie powtarzalny charakter. Szczerze polecam nie tylko młodszym czytelnikom 😃

Jessica | 2019-01-16
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki, 2019
Przeczytana: 15 stycznia 2019

Zdecydowanie lepsza niż pierwsza część, dlatego też gwiazdka więcej. Akcja jest tutaj prędka, cały czas coś się dzieje, nie ma przestojów. Nawiązania do wydarzeń poprzedniej części są subtelne; nie drażnią, że "połowa" pierwszego tomu jest przepisana jako przypomnienie.
Wydarzenia się komplikują, zupełnie jak w filmie akcji. Swoją drogą, ekranizacja byłaby ciekawym doświadczeniem.
Wiele bardziej wzruszająca od poprzedniej. Ostatnie rozdziały czytałam przez łzy. Nawet bym nie pomyślała, że książka o kotach-wojownikach wywrze na mnie tak duże wrażenie! Zakończenie dynamiczne; od razu chce się sięgać po kontynuację.

cockatiel10 | 2019-01-08

Po raz kolejny zatopiłam się w świat wojowników wraz z już nie Rdzawym, a Ognistą Łapą. Ten tom jest niesamowitą kontynuacja pierwszego tomu, ukazuje nam, że świat warriorsów nie jest taki ,,milusi,, jaki mógł wydawać się nam na początku. Mimo to, że już w pierwszym tomie przekonaliśmy się, że życie w dziczy nie jest życiem łatwym, od czasu do czasu zdarza się krwawa walka. W tej części jednak Erin Hunter ukazuje nam jednak ten magiczny świat z innej perspektywy - nie tylko walki na śmierć i życie z pazurami przeciwnika, lecz także z licznymi problemami, losem, pragnieniami, miłością, zazdrością, złością i dumą. Nie tylko główny bohater odmienił się w tym tomie, ale także jego szary przyjaciel. Okazało się też, że nie tylko zwykli wojownicy mają problemy. Dowiedzieliśmy się w tym tomie nieco więcej o Błękitnej Gwieździe i jej wyborze, który na zawsze odmienił jej losy. Lecz co najbardziej poruszyło mnie w tym tomie...
SPOILER
... to miłość Szarej Pręgi do Srebrnego Strumienia....

Aisak | 2018-07-05

W poprzednim tomie poznaliśmy funkcjonowanie klanów, ich ideologię i przygody trzech młodych uczniów, Ognistej Łapy, Szarej Łapy i Kruczej Łapy. Perypetie kocich wojowników bardzo zaciekawiły mnie w poprzednim tomie i niedługo potem sięgnęłam po kolejny tom - Ogień i lód. Zaczynając na ładnym, zgrabnym tytule, kończąc na akcji i wszystkich wątkach - książka jest naprawdę fajna. Zdecydowanie dorównała swojej poprzedniczce, ale po kolei.

Ogniste Serce w poprzednim tomie został mianowany na pełnoprawnego wojownika Klanu Pioruna. Skończył się czas dzieciństwa, a nadchodzą obowiązki dorosłego kocura. Zaczynając na patrolach, a kończąc na nauczaniu rozbrykanej Rozżarzonej Łapy, młodej uczennicy Ognistego Serca. Pełna zapału kotka nie zawsze jest posłuszna swojemu mentorowi, co może prowadzić do trudnych sytuacji. Czy Ogniste Serce poradzi sobie z energiczną Rozżarzoną Łapą?

Bycie mentorem i obowiązki wojowników, to nie jedyne trudności w życiu Ognistego Serca i Szarej Pręgi. Nadchodzi...

Dorota | 2018-05-23
Przeczytana: 22 maja 2018

Druga część przygód kocich wojowników. Kolejne przygody, kolejne tajemnice i zmiany, jakich 4 klany jeszcze nie widziały.
Jeśli myśleliście, że po pokonaniu złego przywódcy klanu cienia problemy się skończyły, to się myliliście. Kłopoty dopiero się zaczynają, zwłaszcza, że zbliża się pora nagich drzew - tak klany nazywają zimę. Z tego powodu walka o pożywienie staje się jeszcze bardziej zaciekła. Dodatkowo Ogniste Serce cały czas musi uważać na Tygrysi Pazur. Tylko on i Szara Pręga znają historię Kruczej Łapy. Temat jest kontynuowany, a nasi bohaterowie przeżywają własne problemy. Nie będę spoilerować, ale nowe wyzwania, zmiany i przygody są świetne i w wielu przypadkach ciężko przewidzieć ich koniec.
Dla mnie klimat 1 części został zachowany, a dodatkowo poznajemy wiele nowych kotów, a przyjaźnie zostają wystawione na próbę.
Polecam!