Zrozumieć własną wiarę

83-240-0676-1
religia, Kościół
religia
Snoopy

Ks. Józef Tischner był nie tylko znanym i lubianym publicystą, ale przede wszystkim cenionym duszpasterzem i duchowym autorytetem. W tej książce znalazły się dwa cykle artykułów: pierwszy - Wiara szuka rozumienia - opublikowany został na początku lat 90. na łamach „Gazety Wyborczej”, drugi - Rozmowy rekolekcyjne - w latach 70. ukazywał się w miesięczniku „W drodze”. Nie miały do tej pory publikacji książkowej, a stanowią cenną i zwięzłą prezentację myśli religijnej ks. Tischnera. W cyklu pierwszym autor tłumaczy, czym jest wiara i jak odróżnić wiarę prawdziwą (wiarę w Boga) od jej surogatu („wiary w wiarę”). W drugim omawia zasadnicze treści wiary chrześcijańskiej (albo szerzej - biblijnej), pytając przede wszystkim o „twarz biblijnego Boga”.
Ta niewielka książka jest zaproszeniem do rekolekcji z ks. Tischnerem - do spotkania z jego wciąż żywą myślą.

PepeYaman | 2016-09-11
Przeczytana: wrzesień 2016