Tajemnica Orułganu

Wydawnictwo: Solaris
Tajna Urulgana

Jedna z ostatnich powieści Kira Bułyczowa, nieznana dotąd polskiemu czytelnikowi. Podejmując próbę wyjaśnienia zagadki meteorytu tunguzkiego, pisarz zadaje pytanie o kondycję moralną człowieka. Meteoryt, jaki spadł w 1913 roku na góry Orułgan na Syberii spotkał się z wielkim zainteresowaniem współczesnych naukowców. Niestety, dotarcie do niego to prawdziwie niebezpieczna ekspedycja.

Isil | 2014-06-03

Tylko przez szacunek do autora i lekki styl daję 6 gwiazdek,fabuły starczyłoby i na 50 stron a tak trzeba się trochę pomęczyć. Sama historia nie zapewnia ani dobrej akcji ani ciekawego przesłania.

Marta | 2016-03-09
Przeczytana: 09 marca 2016

Super powieść taka przygodowo-fantastyczna ze skrzącym się humorem. Czyta się łatwo lekko i przyjemnie. Bardzo mi się podobała mało rosyjska więc nie była taka męcząca jak co poniektóre jego opowiadania, które bardzo mocno siedziały w radzieckiej otoczce. Ta powieść troszkę przypominała Osadę przez umieszczenie akcji na Syberii, w ciężkich warunkach. Bardzo podobała mi się postać obcego, już drugi raz pisarz decyduje, że obcy skoro już umieją się przemieszczać w odległe galaktyki nie mogą być źli i chcą dobrze dla gatunku ludzkiego. Bardzo podoba mi się przesłanie płynące z tej powieści mimo,że pisana jest w bardzo przystępnej formie a pomysł na fabułę jest dosyć prosty to powieść jest głęboka a dzięki akcentom humorystycznym Kir udowodnił, że można napisać fajny s-f, który nie jest bardzo skomplikowany.

gav | 2015-03-03

Książka dość ciekawa, czyta się ją przyjemnie, styl i poczucie humoru autora na najwyższym poziomie. Fabuła i środowisko są mocno hermetyczne, całość dzieje się na dość niewielkim obszarze. Styl pisania, bije na głowę Szwedzkich autorów. tutaj czuć talent i lata praktyki. Polecam bo warto zapoznać się z literaturą, która już niestety wymiera.

inkaa2000 | 2013-02-06
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 04 lutego 2013

opowiastka fantastyczna, którą tak naprawdę mogłoby napisać zdolniejsze dziecko w gimnazjum...

Rocannon | 2016-10-28
Lech Motta | 2016-01-28