Steinbachs Naturfuhrer: Susswasserfische
leksykon, ryby
flora i fauna
davinczi

Mini leksykon zawierający opisy ryb słodkowodnych oraz rejony ( z mapkami) ich występowania.W książce można znaleźć np. wymiary ochronne dla poszczególnych gatunków

Jarosław Wiśniewski | 2014-07-17

W książce uwzględniono około 400 gatunków ryb słodkowodnych występujących w Europie. Solidna, fachowa i polecenia godna książka.
Omawiana książka rozpoczyna się krótkim wstępem. Potem następują opisy gatunków. Większość gatunków jest zobrazowana na kolorowym i szczegółowym rysunku. Opis gatunku zawiera informacje o jego wyglądzie, występowaniu, środowisku życia i trybie życia, rozrodzie i pokarmie. Przed opisem gatunku umieszczona jest mapka pokazująca obszar jego występowania w Europie. Na końcu książki rozdziały o: ogólnej charakterystyce ryb, europejskim wędkarstwie sportowym, środowiskach europejskich ryb słodkowodnych.
Ogólnie - rewelacyjna pozycja. Przeznaczona dla wędkarzy i wszystkich zainteresowanych tematem ichtiofauny w Europie. Polecam książkę.

davinczi | 2010-02-19

Książka dla wędkarzy :)