Pieśń Reginy

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Bliźniaczki Regina i Renata były identyczne. Rozmawiały ze sobą we własnym, sekretnym języku. Pewnego dnia doszło do tragedii: jedna z bliźniaczek padła ofiarą bestialskiej zbrodni. Druga doznała ogromnego wstrząsu. Ponieważ bliźnięta jednojajowe mają identyczne DNA, nie udało się określić, która z dziewcząt została zamordowana.

Lycoris | 2014-08-17
Przeczytana: 12 sierpnia 2014

Eddingsów pamiętam głównie z powieści fantastycznych, pełnych magii i nadprzyrodzonych sił. „Pieśń Reginy” wydała mi się intrygującą odskocznią od reszty ich twórczości, dlatego już od dawna czaiłam się aby w końcu ją przeczytać.
Czy warto było tyle zwlekać szykując się na zwalenie z nóg? Niestety nie!
W powieściach kryminalnych najbardziej cenię element zaskoczenia i wartką fabułę, która spędza czytelnikowi sen z powiek. Tutaj nie zastałam ani jednego ani drugiego. Fabuła wlokła się jak flaki z olejem, a jej przewidywalność bolała mnie od samego początku aż do ostatniego zdania. Już dawno nie byłam tak rozczarowana, tym bardziej, że to właśnie między innymi David Eddings zapewnił książkom tak ważne miejsce w moim życiu.
Muszę być jednak sprawiedliwa wobec autorów – pomysł na fabułę mieli bardzo dobry. Błędnie jednak ocenili jego potencjał, ponieważ „Pieśń Reginy” dużo lepiej sprawdziłaby się jako opowiadanie niż pełnowymiarowa powieść.
Chociaż bardzo cieszę się, że w końcu udało...

krasnylud | 2017-04-13
Na półkach: Przeczytane, Pożyczone
Przeczytana: 18 marca 2017

Hmm. Mój problem z oceną polega na tym, że początek wciągnął mnie strasznie, premise (czy jak to się po polsku nazywa, zapowiedź?) całej historii (dwie bliźniaczki, nie wiadomo która przeżyła, morderstwa) jest naprawdę świetny. Problem polega na tym, że musiało nadejść rozwiązanie, a żadne nie jest tak ciekawe jak tajemnica. Więc od połowy książki już nie ma takiego funu z czytania. Nonetheless, fajna lektura.

Independence89 | 2013-10-21
Przeczytana: 09 września 2013

Ogólnie dobry pomysł na książkę.Dobrze ukształtowana fabuła dotycząca bliźniąt. Natomiast tło dotyczące znajomych moim zdaniem mogło być bardziej rozwinięte, bogatsze o inne, zajmujące wątki. Czytałam ją dosyć długo, co oznacza, że nie pochłonęła mnie bez reszty. Nie mniej jednak - polecam.

SoraHime | 2012-03-10

Książka nijak mnie nie zachwyciła, więc nie mam jekiś szczególnie dorych wspomnien z nią związanych.

kam | 2011-11-26

intrygująca i ciekawa. Warta przeczytania