Lodowaty ziąb

Cykl: Replika (tom 10)
Wydawnictwo: Da Capo
Ice Cold
powieść, replika, klony

Sekret się wydał. Jeanine, z którą Amy od lat rywalizuje, zna jej tajemnicę, wie, że Amy jest klonem. Co więcej, grozi, że to rozpowszechni. Amy jest gotowa zrobić wszystko, żeby do tego nie dopuścić. Czy rzeczywiście wszystko?

Przyznam, że ta część repliki jest najbardziej mrożącą w siłach krew przygodą. Zresztą sam tytuł na to wskazuje. Można też określić to jaką kryminał, ale na poziomie uczniów gimnazjum. Książka pełna zawrotów akcji.
Sekret się wydał. Jeanine , z którą Amy od lat rywalizuje, zna jej tajemnicę, wie, że Amy jest klonem. Co więcej, grozi, że to rozpowszechnił. Amy jest gotowa zrobić wszystko, żeby do tego nie dopuścić. Czy rzeczywiście wszystko?

Justyna | 2014-09-08
Przeczytana: marzec 2002

Przeczytałam tą książkę w szkole podstawowej. Byłam zachwycona i pamiętam, że nie sposób było mnie oderwać od tej serii książek. Cała seria opowiada o nastolatce o imieniu Amy, która dowiaduje się, że posiada nadprzyrodzone moce. Polecam nastolatkom :)

InnyŚwiat | 2014-08-17
Przeczytana: 10 sierpnia 2014

Dziesiąta część nosi tytuł "lodowaty ziąb". Największa rywalka Amy dowiaduje się o jej sekrecie. Wie, że Amy jest klonem. Jak się tego dowiedziała? Mówi o tym Amy, kiedy ta składa jej wizytę w domu, żeby powiedzieć jej, że wie o szantażach. To dla dziewczyny szok. Jednak to nie koniec. Rywalka grozi Amy, że rozpowie wszystkim prawdę o niej. W zamian za dotrzymanie sekretu, Amy musi odrabiać za nią prace domowe. Kiedy dziewczyna chce porozmawiać z Jeanine o powadze sytuacji ta wyśmiewa ją. Amy ucieka do łazienki i wtedy słyszy krzyk. Okazuje się, że Jeanine dostała urazu mózgu. Ale jak do tego doszło?

Wszyscy podejrzewają o przestępstwo Amy. Amy Numer Siedem. Ale to nieprawda. Mimo to już prawie wszyscy uważają Amy za winną. Wydali już wyrok. Nawet Tasha przez chwile nie jest po stronie Amy. "Amy Candler, skończysz na krześle elektrycznym."

Jednak koniec końców okazuje się, że Jeanine została zepchnięta ze schodów przez kogoś, kto był poza kręgiem podejrzanych...

Fragiles | 2010-08-30

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Jedna z najbardziej naciąganych z całej serii.
Koniec wydał mi się totalną porażką.
Fakty wgl. sie nie kleiły,nie tworzyły całości.
Po drugie w następnej części jakimś cudem jest mowa o zmarłej Jeanine.

yootsuu | 2013-09-18
Przeczytana: 2006 rok

dosyć skomplikowana część jak na tę serię - bardziej poważna, mroczna, groźna. trochę naciągana - zwłaszcza w porównaniu do całkiem logicznych pozostałych książek, ale równie ciekawa i wciągająca.

Akashiya Viv | 2015-10-26

Pamiętam, że jako nastolatka serię pochłonęłam błyskawicznie i ciężko było mnie od niej oderwać. Wspólnie z koleżanką wręcz ścigałyśmy się do biblioteki, by wypożyczyć te, których jeszcze nie czytałyśmy. Zdecydowanie warte polecenia.

Merry | 2011-07-19
Przeczytana: 2010 rok

Możesz spróbować, ale nie jestem pewna czy nie bedziesz załowac .

Daria | 2011-05-20

ciekawa seria.