Druga matka

Mystery mother
Da Capo
2000-01-01
2000-01-01

Amy przeszła samą siebie w tej części pod względem naiwności. Niby bystra i inteligentna dziewczyna a jej zachowanie jakby temu przeczyło. Zarówno Tasha jak i Eric mają więcej oleju w głowie a już na pewno instynktu samozachowawczego. Pomysł na fabułę na plus, książkę szybko się czytało, zakończenie ok. Ode mnie 8/10. Zabieram się od razu za kolejną część.

"Druga matka" taki tytuł nosi ósma część repliki. Pewnego dnia kobieta w niebieskim wozie pyta Amy o drogę, później 'przypadkowo' spotyka ją w centrum handlowym. Amy widzi ją też pod swoją szkołą, a nawet pod oknem własnego domu. Kim jest tajemnicza kobieta? Przedstawia się jako Camilla. Wkrótce mówi Amy, że jest jej matką. To szok! Jak to możliwe, skoro Amy nie może mieć matki i jest klonem? Czy ma biologiczną matkę? Jeśli tak, to Nancy kłamała we wszystkim, co mówiła córce. Ale jeśli nie, wszystko będzie dobrze.

Amy decyduje się zamieszkać z nową matką. Gdy Camilia proponuje jej wyjazd z rodzinnych stron ta z początku nie jest przekonana, lecz zgadza się. Jednakże wszystko kończy się niespodziewaną wizytą gości...

Książka taka jak poprzednie, nawet dobra. :)

jedna z części, które pamiętam najmniej - zero faktów i opisów, tylko uczucie wielkiej ciekawości i tego, że nie podobało mi się ostateczne rozwiązanie i długo o tym myślałam. byłam dzieckiem, które zawsze przeżywało każdą lepszą książkę... :)

ciekawa seria.

ciekawa seria.

Jedna z najbardziej ciekawych z całej serii książkę "Replika". w większości z nich przewiduję wydarzenia i przez to nie jest już taka ciekawa.
Jednak w trakcie czytania tej części miałam mieszane uczucia.Tzn. Już nie przewidywałam w ten sam sposób.
Nie wiem dokładnie, ale bodajże w momencie gdy ta tak zwana "druga matka" pojawiała się przed szkołą to już powiedzmy miałam przeczucie ,ze to ona będzie "tą drugą".Historia pierwszej, nie kleiła się tak jak tamtej, pomimo iż weszła już w ten świat gdy Amy wiedziała ,o tym kim jest. Jej decyzja, nie wydawała sie tak pochopna jak w innych częściach, jej bezmyślnosć strasznei mnei denerwowała i nei mgołam sie do tego przyzwyczaić. Jednak w tej części definitywnie nie miałam tego uczucia.
Pozdrawiam

B. fajna, ale jakoś nie wpadły mi w rękę inne książki ;)

B. fajna, ale jakoś nie wpadły mi w rękę inne książki ;)

Przeczytałam tą książkę jednym tchem.Polecam książkę :D

Przeczytałam tą książkę jednym tchem.Polecam książkę :D

Pamiętam, że jako nastolatka serię pochłonęłam błyskawicznie i ciężko było mnie od niej oderwać. Wspólnie z koleżanką wręcz ścigałyśmy się do biblioteki, by wypożyczyć te, których jeszcze nie czytałyśmy. Zdecydowanie warte polecenia.

• Z dzieciństwa
  • Dzieciństwo
  • Młodzieżowe
  • Biblioteka

Dodaj cytat z książki Druga matka