Doskonałe dziewczęta

Cykl: Replika (tom 4)
Wydawnictwo: Da Capo
Perfect girls
Doskonałe, dziewczęta, Amy

Amy miała dotychczas okazję poznać dwie swoje "siostry". Nie były jednak zbyt udane spotkania. Z pierwszą nie zamieniła nawet słowa; druga okazała się zupełnie inna, niż Amy sobie wyobrażała. Jadąc do Nowego Jorku-szczęśliwa, że przekonała mamę, by pozwoliła jej wreszcie wziąć udział w jakimś kon ... ć udział w jakimś konkursie, i że na dodatek jest w towarzystwie najlepszych przyjaciół-nie spodziewa się, że pobyt w tym mieście może być niebezpieczny. A już tym bardziej nie liczy na to, że spotyka inne Amy. Nie jedną, nie dwie, a siedem.

Amy wyjeżdża na konkurs wypracowań, podczas kolacji mdleje i wezwane pogotowie zabiera dziewczynę do szpitala. Amy numer 7 spotyka tam swoje "siostry" - inne klony projektu "półksiężyc".
Czy polecam? Tak! Akcja robi się coraz ciekawsza :))

InnyŚwiat | 2014-08-05
Przeczytana: 31 lipca 2014

"Doskonałe dziewczęta" to już czwarta część serii "replika".
Uczucie między Amy a Erikiem rozwija się. Dziewczyna przechodzi eliminacje szkolne do konkursu na najlepsze wypracowanie. Jedzie do Nowego Yorku wraz z przyjaciółmi i ich rodzicami. Niestety matka Amy nie może pojechać z nimi, ponieważ jedzie dać wykład w Afryce. Tymczasem w Nowym Yorku podczas uroczystej kolacji dziewczyna mdleje... A przecież jest doskonała. Nie choruje. Więc czemu zemdlała?

W szpitalu podają jej potrawy, przez które usypia. Tam też spotyka inne Amy. Razem jest ich 8. Lekarze mówią, że działają w celu pomocy w poznaniu ich natury. Lecz Amy numer siedem nie jest przekonana co do tego, uważa że lekarze kłamią, ale najwyraźniej inne Amy tego nie zauważają; wierzą lekarzom, a Amy jest dla nich w pewnym stopniu wrogiem.

Tymczasem najlepsza przyjaciółka Amy, jej brat i rodzice sądzą, że jest ona po prostu w szpitalu na 48-godzinnej obserwacji. Jednak Eric i jego siostra nie ulegają złudzeniom; wiedzą, że...

alouette | 2011-06-16

Zupełnie zapomniałam o serii „Replika” i dopiero Lubimy Czytać przypomniało mi, że kiedyś zaczytywałam się w tych książkach.

Byłam dumną uczennicą szkoły podstawowej, kiedy odkryłam na swoim osiedlu niewielką bibliotekę dziecięcą. To ona pozwoliła mi zagłębić się w niesamowity świat książek. Pamiętam, że kiedy sięgnęłam po „Replikę” zupełnie inaczej wyobrażałam sobie jej treść. Natomiast w żadnym razie nie czułam się zawiedziona po przeczytaniu pierwszej i kolejnych części serii. Jest to zwarta historia, napisana przyjemnym, łatwym w odbiorze językiem. Szczypta sensacji, garść dramatyzmu i kilka nieoczekiwanych zwrotów akcji sprawiają, że czytając te książki nie mogłam się oderwać.

Nie mogę powiedzieć, żeby było to jakieś wielkie odkrycie literackie. W żadnym razie nie nazwałabym tej serii „ucztą bibliofila”. Natomiast myślę, że gdybym nadal miała 12 lat te książki cieszyłyby mnie i z chęcią bym do nich wracała.

Justyna | 2014-09-08
Przeczytana: luty 2002

Przeczytałam tą książkę w szkole podstawowej. Byłam zachwycona i pamiętam, że nie sposób było mnie oderwać od tej serii książek. Cała seria opowiada o nastolatce o imieniu Amy, która dowiaduje się, że posiada nadprzyrodzone moce. Polecam nastolatkom :)

Fragiles | 2011-01-06

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Z całej serii (13 książek przetłumaczonych na język Polski) wyjątkowo zapamiętałam tę i 2 czy 3 inne. Była dla mnie wyjątkowo ciekawa i jej treść była mi najbardziej prawdopodobna. Czytałam ją pewien kawał czasu temu, wiec imiona i nazwiska zdążyły mi się zatrzeć w pamięci:)
Pamiętam jednakże jakie wrażenie na mnie wywarła. Zaskakujące zwroty akcji i nietypowe zdarzenia. I te cierpkie (wymagające dalszej części zakończenie).
UWAGA SPOILER!
Pomysł wyjazdu (swoją drogą nie wiem, ale chyba wyległ się w głowach rodziców przyjaciółki Amy tak?) I fakt,że jej matka się zgodziła (nie jestem pewna,ale dziewczyna musiała się namęczyć :))było fascynujące zarówno dla nas czytelników jak i samej głównej bohaterki. Coś powodujące umieszczenie dziewczyny w szpitalu, leki ,brak kontaktu z rodzina/przyjaciółmi i w końcu spotkanie z siostrami. Przybycie tajemniczej doktor, preferującej swoją wersje historii(którą Amy zapamiętała inaczej z wypowiedzi samego stworzyciela). Próba przekonania sióstr...

yootsuu | 2013-09-18
Przeczytana: 2005 rok

to jedna z najciekawszych części tej serii. dzieje się bardzo dużo, bohaterka dowiaduje się wielu rzeczy o swoim pochodzeniu i innych swoich 'replikach'. pamiętam, że ciężko było mi się oderwać. :)

Cassiel | 2011-03-13

Bardzo dawno czytałam tę książkę jak i całą serię, ale wiem że byłam z niej bardzo zadowolona.

Czytajka | 2012-02-01
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 07 kwietnia 2012

Tak jak poprzednie części- bardzo ciekawa :)

Agnieszka Kubiak | 2011-04-15
Przeczytana: 14 kwietnia 2011