Gangsterska gra

Okładka książki Gangsterska gra Dominika Smoleń
Okładka książki Gangsterska gra
Dominika Smoleń Wydawnictwo: Wydawnictwo WasPos Seria: Heartbeats literatura obyczajowa, romans
Heartbeats
Wydawnictwo WasPos
2021-03-29
2021-03-29

Ciekawa i wciągająca . Polecam.

Ciekawa i wciągająca . Polecam.

No i tu autorka zabłysła pomysłem! Gratulacje.
Odnośnie całości polecam, porządanie, czułość, droczenie głównych bohaterów. Ciekawie. A koniec to wymiata!

No i tu autorka zabłysła pomysłem! Gratulacje.

Hej ❤️ dziś druga recenzja, tym razem romans mafijny, który jest ostatnio moim ulubionym gatunkiem.

Główna bohaterka jest pisarką-amatorką, która dorabia jako barmanka w klubie Maksymiliana. On zaś jest mafiosem i ma niebawem ma zostać głową familii. Bez dwóch zdań spotkanie na swojej drodze pyskatej Eriki budzi w Maksie pożądanie – chce ją posiąść. Erika początkowo kieruje się rozumem ale niestety zdecydowanie za szybko ulega „urokowi” Maksa i wdaje się z nim w romans…

Opis książki zdecydowanie przemówił do mnie i zachęcił do sięgnięcia po tę pozycję książkową, ponieważ lubię romanse mafijne…
Szczerze mówiąc mam mieszane uczucia po przeczytaniu tej książki… Być może wynika to z przesycenia tym gatunkiem literackim w ostatnim czasie i że mam porównanie z wieloma innymi romansami mafijnymi, które jednak bardziej mnie wciągnęły fabułą, czy kreacja postaci. Książka ma również swoje plusy, które najlepiej samemu odkryć. Okładka jest przyciągająca ale treść nie do końca mnie przekonała. Podsumowując przeczytać zawsze warto, jednak ja oczekiwałam czegoś więcej 😊

Maksymilian ma niebawem objąć funkcję bossa w swojej familii, która od lat zajmuje się nielegalnymi interesami. Biznes idzie świetnie, jego rodzinie prawie nic nie zagraża. W dodatku wkrótce ma poślubić przepiękną Jasmine, a małżeństwo zapewni mu jeszcze większą władzę. Pewnego dnia na jego drodze staje Erika - słynąca z ciętego języka pisarka erotyków i barmanka w klubie należącym do Maksa. Swoimi niewybrednymi ripostami przyciąga uwagę szefa, który czuje się zaintrygowany kobietą z pazurem, tak inną od jego narzeczonej. Mężczyzna obiecuje sobie, że przed ślubem przynajmniej raz prześpi się z Eriką, żeby wypędzić ją ze swoich myśli. Problem w tym, że nie wszystko idzie zgodnie z jego planem...

“Gangsterska Gra” to mafijny romans polskiej pisarki Dominiki Smoleń.📚 Nigdy wcześniej nie miałam okazji czytać nic wychodzącego spod pióra autorki. Dlatego nie wiedziałam czego mogę się po Niej spodziewać.☺️

I niestety z przykrością muszę stwierdzić, że ta pozycja mnie nie porwała.😔 Spodziewałam się po niej czegoś innego. Mam wrażenie, że w całej książce może z dwie pełne strony zostały poświęcone mafii. Reszta to opisy relacji pomiędzy Eriko, a Maksem, która zresztą rozwinęła się zdecydowanie za szybko. 😒

Bohaterów w tej książce też niestety nie polubiłam. Byli tacy nijacy. Żadne z nich nie wyróżniało się niczym szczególnym, a ich zachowanie pozostawia wiele do życzenia. 🙊

Przez większość książki niestety się męczyłam. Końcówka trochę mnie zaciekawiła. 🤩Jednak epilog, który przeczytałam zrujnował mi cały odbiór lektury. Był pomysłowy, ale w ogóle do mnie nie trafił. Nie lubię takich zabiegów w książkach.🙊

Okładka jest piękna, niestety wnętrze jej nie dorównuje. Jestem tą pozycją rozczarowana, ale może komuś z was przypadnie do gustu.☺️ Ja ani nie polecam, ani nie odradzam.😊

Gangsterską gra to książka, to książka która długo leżała na mojej półce zanim się za nią zabrałam. Całkiem dobrze się czytało historia Maxa i Eriki jednak było parę niespójności które mi nie pasowały. Max niby taki boss a jednak trochę do tego zadania nie pasował. Do tego chciał niby zgrywać super narzeczonego a jak tylko zobaczył Erikę to już mu myślenie przeszło w jeden organ ciała i narobił przez to problemów także młodziutkiej barmance początkującej pisarce. Erika skorzystała na znajomości jedynie pod względem pisarskim. Jednakże jak w każdej historii coś się zaczyna i coś kończy, ale taki koniec bardzo mnie rozczarował niestety. A epilog to już zupełnie. Byłam wręcz zła na autorkę, ze tak to wymyśliła.
Dla mnie ta książka nie jest jakoś super, ale dla oderwania od typowo mafijnych może się nadać. Sama nie wiem czy bym ją dalej poleciła.

Zastanawiałam się co zrobić.To było w trakcie czytania,ale końcówka bardzo mnie zaskoczyła....

„Gansterska gra” Dominiki Somoleń, zapowiadała się jako jeden z wielu na polskim rynku wydawniczym mafijnych romansów. Wszystko wskazywało na to, że schemat będzie powielony: przystojny szef mafii, w tej roli Maksymilian, wkrótce głowa połączonych mafijnych rodzin, i dziewczyna spoza mafii, Erika, pracująca jako barmanka w należącym do mafii klubie autorka romansów. No i silne przyciąganie między nimi, seksualne przyciąganie, żeby była jasność. Żadna tam romantyczna miłość. Na szczęście zakończenie powieści, zmieniło wszystko.
Jak na mafijny romans bardzo mało było tutaj „omerta”, czy mafijnej zmowy myślenia, zabraniającej członkom sycylijskiej mafii informowania o jej przestępstwach osób z tym przestępstwem niezwiązanych. Maks, jak na przyszłego szefa mafii jest bardzo gadatliwy, aż dziwne, że policja dawno nie rozwiązała jego organizacji. Jedno trzeba mu przyznać, pewność siebie i ego ma rozdmuchane do granic możliwości. Erika, szara myszka, nie zawsze postępuje moim zdaniem logicznie i konsekwentnie.

Styl Dominiki Somoleń jest płynny. Powieść czyta się dobrze, pod warunkiem, że nie analizuje się za bardzo fabuły. „Gansterska gra” to powieściowy odpowiednik amerykańskich filmów akcji z serii „patrz i nie myśl”. Dlaczego taka sroga opinia zapytacie. M.in. za gadatliwość szefa mafii, wtajemniczającego nowo poznaną dziewczynę w szczegóły walk mafii, czy wyciąganie kuli z ramienia za pomocą pęsety. Skoro Maks padł nieprzytomny z upływu krwi w mieszkaniu Eriki, a ona tylko wyjęła płytko umiejscowioną kulę w ramieniu, to trochę brakuje logiki. Rozumiem, że Maks jest szefem mafii, ale za składanie takich propozycji pracownicy, to w czasach #metoo miałby proces, chyba że wcześniej by ją zabił. Kuzyn Maksa, Sergio, psychopata, przed którym wszyscy drżą, okazuje się facetem o miękkim sercu.
Dużym plusem, jest zakończenie powieści, którego w żaden sposób się nie spodziewałam. Może to zakończenie tłumaczy powyższe nieścisłości.

Podsumowując „Gansterska gra” to fajna powieść do przeczytania w jeden wieczór, dla lubiących mocniejszą seksualną akcję, są „momenty”, dla lubiących intrygę, też się coś znajdzie. Nie jest to typowy mafijny romans, raczej ta mafia to taka bardzo w tle. Jedno jest pewne, ze względu na styl na pewno sięgnę po kolejne powieści autorki.

Zaliczam tą pozycję do mojej wirtualnej półki najbardziej absurdalnych książek jakie czytałam.

Świetna robota Pani Dominikow !❤
Nie można oderwać się od lektury, czyta się szybko , polecam

Świetna robota Pani Dominikow !❤
Nie można oderwać się od lektury, czyta się szybko , polecam

• Przeczytane 2021
  • Romans

Dodaj cytat z książki Gangsterska gra