Sonata o niezapominajce

The Forget-Me-Not Sonata
83-7311-974-4
miłość muzyka tragedia
kulaczynka

Audrey dorasta w Argentynie, w zamożnej brytyjskiej rodzinie. Marząc o romantycznej miłości, nie spodziewa się, że już niedługo posmakuje życia poza granicami konwenansów obowiązujących w jej świecie. Dziewczyna bez pamięci zakochuje się we wrażliwym Louisie. Młody pianista komponuje dla niej "Sonatę o niezapominajce", w rytm której zakochani wkraczają w świat miłości. Rodzinna tragedia kończy trzymany w tajemnicy związek. Audrey nie chce przysparzać dodatkowych trosk rodzicom i zgodnie z ich oczekiwaniami wychodzi za poważnego Cecila, starszego brata Louisa. Choć mąż i ukochane córki dadzą Audrey szczęście, w jej uszach wciąż będzie brzmieć "Sonata o niezapominajce". Czy los da jej drugą szansę? Czy młodzieńcza miłość wytrzyma konfrontację z latami małżeństwa?

BagatElka | 2015-03-08

Pierwsza była książka "Spotkajmy się pod drzewem ombu",czytana wielokrotnie,zmoczona łzami,niezapomniana,wyjątkowa.I taka sama jest "Sonata o niezapominajce.Nie wiem co sprawia,że książki Santy Montefiore sprawiają,że moje serce mięknie a łzy leją się strumieniami.Nie potrafię odkryć czemu w wielu innych przypadkach gdy inni płaczą ja milczę albo się nudzę.Nie wiem tez czemu w przypadku każdej książki autorki umieram,cierpię,kocham,nienawidzę i przebaczam razem z bohaterami Jej powieści.
Nie wiem i nie chcę wiedzieć,niech ta magia trwa.

"Sonata o niezapominajce to przepiękna, wzruszająca historia Audrey dorasta w Argentynie, w zamożnej brytyjskiej rodzinie, marzy o prawdziwej romantycznej miłości pragnie miłości, poznać młodzieńca, w którym się zakocha.
Powieść Santy Montefiore wywarła na mnie duże wrażenia, akcja ciekawa, a fabuła doskonała wciąga od pierwszej strony do ostatniej, napisana wspaniale. Wciągnęła mnie natychmiast , że nie mogłam oderwać oczu od czytania.
Wzrusza, zachwyca powieść po prostu chwyta za serce!!!

Sakeena | 2016-03-02
Przeczytana: lipiec 2010

Kolejna książka Montefiore po "Szkatułce z motylem", którą przeczytałam. Nie zrobiła na mnie, aż takiego wrażenia jak poprzedniczka, ale czytało się lekko i przyjemnie i w dalszym ciągu uważam ją za czas dobrze spożytkowany. Całą fabułę autorka dzieli na 3 części: w pierwszej bohaterka Audrey przezywa swoją miłość jako młoda dziewczyna, w drugiej już jako dorosła kobieta, natomiast w trzeciej, gdy dorosłe są już jej córki. W każdej z tych części, obok namiętnej miłości, bohaterce towarzyszy również tragedia rodzinna. Zakochana w młodym pianiście Audrey, z powodu rozsądku, wychodzi za mąż za jego starszego brata Cecila. Lecz cały czas brzmi w jej uszach sonata napisana specjalnie dla niej. Gorące uczucie wspaniale komponuje się z równie gorącą Argentyną. Santa pisze o dorastaniu i dojrzewaniu i jak wraz z wiekiem bierzemy odpowiedzialność za swoje wybory, decyzje i czyny. Książka wzruszająca, dobre oderwanie od codzienności.

allison | 2012-01-27
Na półkach: Przeczytane, Rok 2012
Przeczytana: 26 stycznia 2012

Santa Montefiore nie pisze złych książek, więc sięgając po "Sonatę o niezapominajce" od razu nastawiłam się na pasjonującą i wzruszającą lekturę.
Moje przeczucia się sprawdziły, chociaż muszę przyznać, że w niektórych dialogach powieść nieco zalatuje romansidłem. Ale to jedyny minus książki.

Perypetie bohaterów wciągają jak szalony wir, więc trudno oderwać się od lektury. Początkowo myślałam, że losy postaci będą przewidywalne, ale - na szczęście - okazało się, że jest inaczej.

To wzruszająca opowieść o wielkiej, namiętnej i nieposkromionej miłości, która walczy z odpowiedzialnością i poczuciem obowiązku. Śledzenie tej walki sprawiło mi ogromną przyjemność, a zakończenie okazało się zaskakujące. I bardzo dobrze!

boziaczek | 2012-06-15

Zdecydowanie nie jest to książka tak zachwycająca jak Spotkamy się po drzewem ombu. Jednak czyta się dobrze i szybko. Ale po przeczytaniu od razu zapomina.

asia_32 | 2015-03-23
Przeczytana: 23 marca 2015

Santa Montefiore pisze przepiękne książki.Wzruszające,mądre z ciekawymi bohaterami.Taka jest też "Sonata o niezapominajce",główna bohaterka Audrey rozdarta miłością do dwóch braci.Gorąco polecam!

Liesel | 2014-06-05
Przeczytana: 22 maja 2013

Tytuł, opis, tematyka - wszystko to wskazuje raczej na lekkie romansidło na deszczowy wieczór.
Okazuje się jednak, że pani Montefiore po raz kolejny częstuje nas czymś więcej. Oczywiście jest to lektura lżejsza od lektur ciężkich i tych mniej ciężkich. Jednak autorka w właściwy sobie sposób buduje świat, w którym od nastroju bohaterów zależy nastrój czytelnika. W którym prosty przekaz łączy się z głębokim przesłaniem.
Po przeczytaniu tej książki słowa "sonata o niezapominajce" nie są już tytułem, ale podsumowaniem. Rachunkiem. I nikt już nie powie, że określają romansidło.

marypoppins | 2014-07-31
Przeczytana: 31 lipca 2014

Piękna powieść o tym, co w życiu najważniejsze, o poświęceniu marzeń, miłości dla rodziny, a także o tym by dostrzegać piękno drugiego człowieka wtedy, gdy jeszcze jest przy nas

ByMonikaBookworm | 2014-06-20

Jest to moja pierwsza książka tej Pani i jestem zachwycona. Niewątpliwie książka jest rewelacyjna i zarówno fani romansów Ci mniej i bardziej wybredni znajdą tutaj dla siebie dobry kawałek czytadła. Miłość, pokonywanie przeszkód, moralność, poświęcenie, namiętność, tworzą wspaniałą otoczkę. Ja, podczas czytania, czułam się jak zaczarowana i nie potrafiłam się oderwać. Niesamowity klimat, język, który od pierwszego rozdziału urzeka i bardzo ciekawi bohaterowie. Bardzo interesujące i dodające tej książce uroku jest to, że jej zakończenie jest takie, jakiego nikt z nas nigdy by się nie spodziewał, ja oczywiście od razu po jej przeczytaniu byłam niezwykle zła na autorkę, jednak z perspektywy czasu myślę, że był to dobry zabieg i w mojej opinii, warto przeczytać ją, dla samego zakończenia. Książka wbrew pozorom jest bardzo realistyczna. Jeszcze jedną kwestią, na którą często zwracam uwagę, jest to, że tytuł świetnie wpisuje się i komponuje z fabułą książki. Już na koniec chciałabym...

Marta | 2014-06-05

Piękna Audrey, dwóch zakochanych w niej braci i słoneczna Argentyna, ojczyzna tanga i gorących latynoskich rytmów. Czy dziewczyna wybierze głos serca czy głos rozsądku? Czy odnajdzie szczęście po tragedii, która dotknęła jej rodzinę?
Powieść ta zachwyciła mnie, ale denerwowała mnie bardzo postać Alicii. Cieszę, że jej losy potoczyły się tak, jak to opisała autorka.