Spotkamy się pod drzewem ombu

Wydawnictwo: Świat Książki
tłumaczenie
Anna Dobrzańska-Gadowska
Meet me under ombu tree
83-7311-429-7
kulaczynka

Wspaniała saga rodzinna, wzruszająca opowieść o miłości i przebaczeniu, osadzona w realiach współczesnej Argentyny. Sofia dorasta w bogatej rodzinie na wspaniałym ranczu w Argentynie. Wraz z kuzynem Santim bawi się wśród potężnych konarów drzewa ombu, które ma magiczną moc spełniania marzeń. Kiedy Sofia dorasta, powierza drzewu swój sekret - miłość do Santiago. Po latach marzenie się spełnia a...

Sofia dorasta w bogatej rodzinie na wspaniałym ranczu w Argentynie. Wraz z kuzynem Santim bawi się wśród potężnych konarów drzewa ombu, które ma magiczną moc spełniania marzeń. Kiedy Sofia dorasta, powierza drzewu swój sekret - miłość do Santiago. Po latach marzenie się spełnia a przyjaciele z dzieciństwa zostają potajemnie kochankami. Kiedy rodzice Sofii odkrywają, co się dzieje, ze strachu przed hańbą wysyłają dziewczynę do Europy. Zakochani po raz ostatni spotykają się pod drzewem ombu, przyrzekając sobie wierność. Oboje nie wiedzą, czy jest to pożegnanie na kilka czy kilkanaście lat... A może na całe życie?

• Moja walka. Księga 4

8,5 (6 ocen i opinii)
Opowieści i przypowieści
Franz Kafka

7,71 (7 ocen i opinii)
Serce pasowało. Opowieść o polskiej transplantologii
Anna Mateja

Powrót na Wyspę Potępionych
Melissa de la Cruz

8 (4 ocen i opinii)
Ktoś mnie pokocha. 12 wakacyjnych opowiadań
Cassandra Clare , Libba Bray , Lev Grossman , Veronica Roth , Stephanie Perkins , Jennifer E. Smith , Leigh Bardugo , Francesca Lia Block , Brandy Colbert , Nina LaCour

7,04 (28 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Kiwi_Agnik | 2014-09-24
Przeczytana: 24 września 2014

Nie jestem miłośniczką tego typu powieści, ale muszę przyznać, że ta pozycja ma w sobie to "coś" jest połączeniem argentyńskiej telenoweli z Harlequin'em, a taką kompilację wszyscy lubią, tylko nie każdy się do tego przyznaje.

Ja się przyznaje, książka i historia w niej zawarta mi się spodobała.

"Najtrudniejsze w życiu jest samo życie" - nic dodać nic ująć.

Ania K | 2015-11-15
Przeczytana: 15 listopada 2015

"TAM DOM MÓJ GDZIE SERCE MOJE". Wzruszająca saga rodzinna, ukazująca losy argentyńskiej rodziny.Historia zakazanej miłości między kuzynami.Autorka zachęca nas do refleksji odnośnie przebaczania,stawiania sobie pytania czy warto walczyć,czy pogodzić się z losem,czy słuchać swojego serca,czy stawiać na rozsądek? Ja oddałam się tej pięknej lekturze i doświadczałam różnych emocji jakie zgotowała nam główna bohaterka,nie zawsze się z nią zgadzałam ale ocenę pozostawiam pozostałym czytelnikom.Polecam.

Dona | 2012-06-20
Przeczytana: styczeń 2012

Książka czekała w mojej biblioteczce na przeczytanie ładnych kilka lat ..... odkładana kosztem mniej objętościowych i zgoła innej tematyce . Czekała i doczekała się ,przeczytałam ją w ciągu trzech dni i bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła.
Czyta się ją z zapartym tchem, jest bardzo wciągająca i nie sposób się przy niej nudzić. Jest to historia miłości prawdziwej, choć zakazanej. Miłości, której nie ugasi czas, odległość ani ból. Miłości na całe życie...

kaktusowaona71 | 2016-06-19
Przeczytana: 18 czerwca 2016

"Spotkamy się pod drzewem Ombu" to nostalgiczna i suma sumarum, strasznie smutna opowieść wiodąca nas przez historię rodziny Solanas.
Mimo, iż sama nie porywa podczas lektury, to jednak głęboko i na dłużej zapada w pamięć i zajmuje nasze serca i sumienia.
Książka przyciągnęła mnie do siebie cudną okładką i bardzo sugestywnym tytułem, oraz wysokimi ocenami na LC.
Nie wiem czemu, ale rozpoczęłam jej lekturę, nastawiona na piękny klasyczny i mocno rozbudowany romans, taki do poprzeżywania i popłakania na zakończenie ( z tego wszystkiego zgodził sie tylko płacz- choć króciutki, na sam koniec i wszechogarniające uczucie przygnębienia ), lecz cała reszta okazała się nie być dokładnie tym, na co liczyłam. Znajdziemy tu znacznie więcej stron poświęconych etapowi rozstania, niż faktycznemu romansowi.
Ogólnie rzecz biorąc, jest to bardziej książka obyczajowa, skupiona raczej na przekazie całej gamy emocji przeżywanych przez WSZYSTKICH bohaterów, ukazanymi na tle norm społecznych i...

Anita | 2012-10-03
Przeczytana: 2012 rok

Wspaniała saga rozgrywająca się przez ok 30 lat w scenerii głównie Argentyny.Barwna,porywająca opowieść,której główna bohaterką jest dumna i uparta Sofia Solanas.Książka jest urzekająca,chociaż przepełniona smutkiem,melancholią ale i nadzieją.Jest w niej ponadczasowa życiowa mądrość przebaczenia,pogodzenie się z tym co nieuniknione i czego nie możemy zmienić.Byłam pozytywnie zaskoczona tą książką i mogę z czystym sumieniem polecić wielbicielom sag rodzinnych.
Najlepsza książka tej autorki jaką przeczytałam:)

Ania | 2013-07-22
Na półkach: 2013, Przeczytane, Romans
Przeczytana: 22 lipca 2013

Piękna książka o zakazanej miłości kuzynostwa,która rozgrywa się w Argentynie.Przyznam że poruszyła mnie ta opowieść,losy głównych bohaterów,to jak utracili siebie i ich zmagania z wielką tęsknotą za sobą.Książka pokazuje że po mimo wielkiej miłości los potrafi być dla nas przerwotny.

książek: 1978
wiejskifilozof | 2015-01-06

Chyba każdy pisarz i każda pisarka ma książkę,z którą jest najbardziej kojarzony.
U tej autorki Spotkamy Się Pod Drzewem Ombu,jest najbardziej znana i najchętniej czytana.
Książka na pewno robi duże wrażenia,nie tylko wymiarami.Lecz i też fabułą i akcją.
Przenosimy się do Argentyny.Tu mieszka Sofia Solanas,która oprócz gry w polo,ma też inna pasję.
To pasją jest Santi.Jej kuzyn,z którym łączy ją miłość,bynajmniej raczej nie platoniczna.
Książka według mojej oceny,nie jest tylko romansem dwojga ludzi,jest to studium zmian w Argentynie na przestrzeni wielu lat.
Dobrze,że autorki napisała też o zbrodniach Videli.I tej czarnej karcie w historii Argentyny.
Sporo akcji toczy się też w Londynie i troszkę w Genewie.
Ale mi to najbardziej podobało się to co,było w Argentynie.
Widać,że pani Santa kocha ten kraj i pięknie o nim pisze.

teri | 2012-11-01
Na półkach: 2012, Przeczytane
Przeczytana: 31 października 2012

Romans nie jest typem lektury,za ktorym przepadam.Ale,po przeczytaniu zachecajacych opini i recenzji,czasami cos z tego gatunku przeczytam."Spotkamy sie pod drzewem ombu" ma w przewazajacej wiekszosci oceny bardzo dobre.Poza tym jest to pierwsza ksiazka tej autorki,ktora przeczytalam.
Przez ponad polowe ksiazki mialam wielka ochote odlozyc ja na polke,denerwowala mnie i draznila swoja naiwnoscia.Pozniej troszeczke to sie zmienilo i doczytalam to "dzielo"...Wedlug mnie jest to pozycja przeznaczona dla mlodziezy i moze dlatego mnie zupelnie nie wciagnela a wrecz przeciwnie,zmeczyla.Noia è tanta delusione.....

Grażyna | 2015-08-27
Przeczytana: sierpień 2015

Z książek Santy Montefiore do tej pory przeczytanych ta spodobała mi się najbardziej.Objętościowo dosyć spora (ponad 500 stron),ale po wczytaniu się w treść ucieszyłam się ,że jeszcze długo będę uczestniczyć w życiu Sofii Solanas i jej rodziny. Saga rodzinna to to co bardzo lubię,tu dodatkowo na wspaniałym argentyńskim ranczu. Miłość tzw. "zakazana",ale taka,która powstała między "dwoma połówkami jednego jabłka" czyli taka ,która spotyka się rzadko.Wiadomo było ,że "los przewrotny",który się tu wtrącił spowodował także wielkie cierpienie...Samo zakończenie wg mnie jest takie jakie powinno być....mimo tego ,że osoby znów rozdzielają się,ale z własnego wyboru.
Warte wspomnienia jest to co ważne w życiu-przyjaźń,przebaczenie....Dużo się tu dzieje.....przy tym także trochę dowiadujemy się o historii Argentyny...Wszystko razem zasługuje aby skusić się....zachęcam ,bo ja już to uczyniłam i absolutnie nie żałuję

Akluna | 2011-02-08

Opowieść, która podbiła moje serce. Opowieść, która nie pozwoliła odłożyć się na później. Opowieść która pochłonęła mnie do reszty...
Piękna książka o zakazanej miłości. Miłość, która nie miała szans na przetrwanie mimo iż jej korzenie były tak mocno wrośnięte w ziemie. Obraz miłości ukazany w tej książce pozwolił mi uwierzyć, że każdy ma swoją drugą połówkę, która stanowi część nas samych. Ale niestety miłość to nie tylko piękne uczucie, ale również cierpienie...
Wspaniała saga rodzinna, wzruszająca opowieść o miłości i przebaczeniu, osadzona w realiach współczesnej Argentyny. Historia Sofii Solanas jest historia, która wzrusza i porusza, opisy wizerunku Santiago sprawiały, że widziałam go oczami wyobraźni, a opisany obraz Argentyny ukazał piękno tego miejsca, które tak pokochałam...
Polecam z całego serca i z całej duszy... Naprawdę czyta się ją jednym tchem...