Umoczeni
Anna

Nowa powieść autora "Farciarza" to obraz środowiska politycznego związanego z obozem solidarnościowym w trakcie przygotowań do kampanii wyborczej. Wyraziste postacie, nieoczekiwane zwroty akcji, splątane wątki miłosne - wszystko to składa się na efektowną opowieść o pokoleniu, które mimo oczywistych zasług i dobrych chęci nie potrafiło zbudować solidnych fundamentów demokratycznej i sprawiedliwej Rzeczpospolitej.

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

Derufin | 2011-09-06
Przeczytana: 31 sierpnia 2011

Miałem ostatnio serię słabych, nudnych, schematycznych książek… w sam raz na wakacje, nieprawdaż? ;-)
A tak bardzo podobał mi się temat: rozterki etyczne młodych prawicowców, którzy mają świadomość, że III RP nie jest do końca wolnym państwem, że nie ma w niej równych szans, ale próbują wytrwale wykorzystać szansę, którą jednak otrzymują.
Niestety, postacie są bardzo schematyczne (np. romans z asystentką… aż zęby bolą), styl nieciekawy, zbyt wulgarny… Eeee, nuda.

| 2011-10-24
Przeczytana: 24 października 2011

To jest tak złe, że nie mam serca się nawet nabijać. Patos, nieudolna erotyka (autor ma pewne braki w wiedzy anatomicznej), przewidywalność i postsolidaruchowe marudzenie. Książka na szczęście krótka.

Dawid Trzciński | 2015-05-09
Przeczytana: 2014 rok