Wędrujący duch

Tłumaczenie: Tomasz Piwowarczyk
Cykl: Kroniki Pradawnego Mroku (tom 2)
Wydawnictwo: W.A.B.
Spirit Walker
przeszłość, magia, przygoda, fantasy

Torak to chłopiec, który rozmawia z wilkami. Chłopiec, który musi pokonać Pożeraczy Dusz... lub umrzeć. Wśród klanów szerzy się przerażająca choroba. W Lesie panuje strach. Wydaje się, że każdy powiew wiatru przybliża zarazę. Nikt nie zna jej źródła - i tylko Torak może zdobyć lekarstwo. Poszukiwania zawiodą chłopca na tajemnicze wyspy zamieszkane przez klan Foki. Torak stawi tam czoła...

Poszukiwania zawiodą chłopca na tajemnicze wyspy zamieszkane przez klan Foki. Torak stawi tam czoła niewidzialnemu złu i odkryje zdradę, która na zawsze zmieni jego życie.

"Wędrujący duch" to porywająca opowieść o przyjaźni i poświęceniu. Michelle Paver po raz kolejny zabiera czytelnika w podróż po mrocznym, pradawnym świecie.

źródło opisu: [Wydawnictwo W.A.B., 2006]

Caroline | 2013-11-09
Przeczytana: 16 września 2009

Świetna seria książek.
Szkoda ,że tak mało popularna w naszym kraju .

Wiórek | 2011-11-18
Przeczytana: 14 listopada 2011

Po męczących umysłowo książkach, "Wędrujący Duch" jest odciążeniem i odpoczynkiem. Ale oczywiście, całej oceny książki nie można wystawiać na podstawie ulgi jaką przynosi w przemęczeniu umysłowym. Przede wszystkim jest to książka dobrze napisana, która układa się pod nasze myśli, zamiast z nimi walczyć. Świat, który kreuje wydaje się prawdziwy, bohaterowie jawią się nam jako żywi ludzie, a otoczenie; sam las, morze, północ i góry- uderzająco podobne do naszego świata. A problemy z jakimi zmagają się bohaterowie, choć może przyodziane w magiczną otoczkę, są jak najbardziej współczesne. Na prawdę warta przeczytania.

czarna_maggie | 2015-10-22
Przeczytana: 22 października 2015

Bezkresne Morze, Pradawna Matka. Majestatyczni i groźni Myśliwi(budzący moją grozę za każdym razem). Torak zawitał do bardzo pięknej, a zarazem groźnej krainy, sprawiającej, że przeszywa mnie dreszcz. Jeżeli w świecie Pradawnego Mroku miałabym wybrać swój klan, z pewnością byłby to Klan Foki.
A gdybym miała wybrać moją ulubioną część serii z pewnością postawiłabym na tą książkę.

Michał | 2013-01-10
Przeczytana: 15 października 2011

Po przeczytaniu pierwszej części Kronik Pradawnego Mroku "Wilczy Brat" zapragnąłem znowu cofnąć się do czasów epoki kamiennej, w której człowiek żył jeszcze w plemionach i był na łasce i niełasce przyrody oraz poznać dalsze przygody Toraka, syna szamana.

Po dramatycznych wydarzeniach w poprzednim tomie Torak mieszka z klanem Króków. Dni upływają spokojnie aż do czasu wybuchu w całym Lesie tajemniczej epidemii. Dotknięci chorobą popadają w obłęd i umierają. Torak opuszcza plemię i wyrusza na poszukiwanie lekarstwa. By je zdobyć będzie musiał dotrzeć do nieznanych dotąd krain, nauczyć się żyć w nowym środowisku i pokonać masę niebezpieczeństw. Ale od czego ma się starych przyjaciół, Renn oraz Wilka.

Michelle Paver po raz kolejny pokazała, że jest mistrzynią w ukazywaniu związku człowieka z naturą a także przekazywania czytelnikowi wszystkich emocji, jakie przy tej okazji towarzyszą jej bohaterom. Ich natężenie jest nawet silniejsze niż w "Wilczym bracie". Czytając...

klaudiabla2 | 2011-07-27
Przeczytana: 05 lipca 2011

,,Wędrujący duch” to druga część sagi Kroniki Pradawnego Mroku. Tym razem Torek musi stawić czoła strasznej chorobie rozprzestrzeniającej się na cały świat. Trafia do tajemniczego Klanu Fok….
Podobała mi się tak samo jak poprzednia. Akcja jeszcze bardziej gna w niej do przodu. Cały czas chciałam czytać więcej, więcej. Skończyło się na tym, że cały dzień nie robiłam prawie nic innego, aż do ukończenia lektury.
Jeśli chodzi o klimat. To nic się nie zmienił. Wszystko czułam na własnej skórze. Poznajemy tu wielu nowych bohaterów, klany morskie i ich obyczaje, zwierzęta żyjące w oceanie. Nie wiem co jeszcze mogę napisać, gdyż jest to kolejna część i trzyma poziom tej poprzedniej. Całość wieńczy przepiękna niebieska okładka.

Alannada | 2011-06-01
Przeczytana: 01 czerwca 2011

Minęło trochę czasu, od kiedy Torak i Wilk pokonali demonicznego niedźwiedzia. Cały ten czas chłopak spędził z klanem Kruków i Renn oraz jej ojcem.

Pewnego dnia chłopiec spotkał członka sąsiedniego klanu zachowującego się i wyglądającego dziwnie. Okazało się, że klany Lasu zaczęły zapadać na dziwną chorobę odbierającą rozum i życie. Torak postanowił znaleźć lekarstwo nim będzie za późno. Swe kroki skierował do Głębokiego Lasu, skąd wywodziła się jego matka. Jego śladem podążała dziwna, zła istota, pragnąca uprzykrzyć mu życie. Na samej granicy Głębokiego Lasu Torak został zaatakowany przez dzika i w wyniku zaszłych zdarzeń odmówiono mu prawa wejścia do tej części krainy.

Tymczasem Renn podążała śladem przyjaciela aby go ostrzec i mu pomóc w jego zadaniu. Do dziewczyny przyłączył się także Wilk, który opuścił stado. Parze zagrażało niebezpieczeństwo ze strony stwora podobnego do tego, który prześladował Toraka. Ponadto oboje musieli znaleźć wspólny język.

Wędrujący duch ma trochę...

Pauli10198 | 2011-02-08
Przeczytana: 07 grudnia 2010

Dalsze przygody Toraka sprawiły, że chcę więcej.

Klaudia | 2011-10-14

książka ,naprawdę mi się podoba. Jest w niej coś takiego , ze kiedy zaczniesz ją już czytać nie potrafisz przestać . Te różnorakie nieścisłości w książce dodają jej tylko uroku ..Czujesz się ,jakbyś sam tam był i wszystko przezywał ..książka ogółem b.ciekawa

krosciucha | 2011-01-24

Jeśli to w tej części Torak przebywał na jakiejś wysepce, gdzie trudnili się łowieniem ryb, to jest to jedna z moich najulubieńszych książek. Do dziś mam wrażenie, jakbym czuła od niej lekki rybi zapaszek... i nie, ja raczej nie jadam w trakcie czytania.

Gosja | 2014-11-18
Przeczytana: październik 2014

Wciągająca książka, pisana łatwym językiem, czyta się ją szybko.

Oceniam ją bardzo wysoko, bo jest to jedna z tych książek gdzie podczas czytania przestaje się widzieć litery a podąża się za bohaterem w świecie wyobraźni zupełnie jakby oglądało się film :)

Jedyny minus - fabuła jest dość przewidywalna