Mitologia chrześcijańska

Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy PAX
Mythologie chrétienne. Fêtes, rites et mythes du Moyen Âge
83-211-1746-5
Paweł

Praca ma jedynie zasygnalizować i ukazać istnienie pola badań nad tematyką, która praktycznie nie została jak dotąd w uwzględniona i w wielkiej mierze pozostaje wciąż dziewicza.

mukodemolud | 2015-07-13

Ciekawa pozycja, i chociaż tyczy się głównie Europy Zachodniej to jednak pokazuje pewne uniwersalne prawdy, takie jak przejmowanie przez kościół świąt pogańskich. Autor, który chyba jest przede wszystkim językoznawcą, potem religioznawcą a na końcu historykiem całkiem ciekawie przedstawia wiele najważniejszych dla nas świąt.

nuna21 | 2013-11-24

Ciekawa książka, zagadnienie w niej opisane dotyczy głównie Francji, przy niektórych mitach autor odwołuje sie tez do innych rejonów jednak są to opisy dosyć pobierane. Niemniej tekst jest ciekawy, pokazuje jak pogaństwa zostało wchłonięty w niektórych aspektach przeć chrześcijaństwo.

Paweł | 2010-07-08
Przeczytana: 08 lipca 2010

Tematyka dotyczy wyłącznie Francji, ciekawe że nie ma opracowania tej tematyki na ziemiach polskich.

Psychol000 | 2016-07-10
Przeczytana: 11 lipca 2016