Saddam Husajn. Proces i egzekucja

Enemy of the State: The Trial and Execution of Saddam Hussein
polityka, historia, Saddam, Husajn
literatura faktu
Pistacia

„Saddam Husajn. Proces i egzekucja” to próba odpowiedzi na pytanie, czy w 2005 roku – przy ówczesnej sytuacji zarówno politycznej, jak i militarnej – można było przeprowadzić sprawiedliwy proces Saddama Husajna. Oprócz napiętej atmosfery i wciąż trwających walk powstańczych na przeszkodzie stała podstawowa wątpliwość: które z licznych zbrodni dyktatora należało ukarać. Profesorowie prawa,...

Profesorowie prawa, Michael Newton i Michael Scharf przez rok przewodniczyli grupie ekspertów, przygotowując sędziów i oskarżycieli do tego „procesu nad procesami”. Pomagali również tworzyć regulamin Trybunału. Teraz Autorzy przedstawiają nam fascynujące, zakulisowe spojrzenie na proces i egzekucję Saddama Husajna oraz na próby zaprowadzenia w Iraku rządów prawa.

[opis wydawcy]

gosiaque | 2016-08-12