111 najbardziej szalonych eksperymentów

Tłumaczenie: Marek Krośniak
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
Das Buch der verrückten Experimente
nauka
Pistacia

Książka przedstawia niesamowite historie 111 eksperymentów, zaczynając od 1304 roku, a kończąc na 2003. Eksperymenty opisane są krótko i zabawnie – ilustrowane rysunkami. Każdy rozdział zawiera: opis i okoliczności eksperymentu, wnioski, krótkie informacje o wpływie tego eksperymentu na innych naukowców i działy nauki. Czytelnicy tej książki sami się przekonają, że przystąpić do...

Czytelnicy tej książki sami się przekonają, że przystąpić do eksperymentu, to tak jak pójść na wojnę – przy pierwszym kontakcie z wrogiem wszelkie plany biorą w łeb.

Autor z niesłychanym humorem opisuje eksperymenty, które doprowadzały do rozpadu małżeństwa bądź też rujnowały karierę, eksperymenty, które trafiły na nagłówki gazet, a także takie, które funkcjonują w świadomości społecznej, choć w rzeczywistości nigdy nie miały miejsca. Książka ta bawi, uczy, inspiruje, podpowiada tematy do ciekawych dyskusji i własnych eksperymentów.

[opis wydawcy]

Czemu mam nieodparte wrażenie,że naukowcy to nie są normalni ludzie ?
Ale co tam - i tak ich uwielbiam.
Zawsze chętnie czytam o ich trudzie zmagania się z materią.
Szczególnie w przypadku tej książki -to niezła zabawa.

Jan | 2014-06-02
Przeczytana: sierpień 2013

Fascynująca książka, napisana prostym, lekkim językiem. Rozdziały niedługie , dzięki czemu jest to idealna pozycja do poczytania chociażby w drodze na uczelnie/do pracy. Cała masa zaskakujących informacji, z których można wyciągnąć najciekawsze dla siebie a później zaimponować znajomym ;)

Polecam!

Krzysztof Janda | 2016-07-24