O Niemcach i Polakach. Wspomnienia. Prognozy. Nadzieje

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
historia, wspomnienia
Pistacia

Więzień Auschwitz, świadek Zagłady i powstaniec warszawski opowiada o swoich osobistych kontaktach z Niemcami. Bartoszewski opisuje, jak zmieniały się relacje Polaków i Niemców od początku II wojny do czasów współczesnych, do 2008 r. Jest to zatem historia dwóch narodów i konkretnych ludzi, a też historia Polski i Europy przedstawiona z osobistej perspektywy kogoś, kto kształtował tę...

Bartoszewski opisuje, jak zmieniały się relacje Polaków i Niemców od początku II wojny do czasów współczesnych, do 2008 r. Jest to zatem historia dwóch narodów i konkretnych ludzi, a też historia Polski i Europy przedstawiona z osobistej perspektywy kogoś, kto kształtował tę rzeczywistość.

Osobista relacja ofiary, a zarazem inicjatora dialogu z Niemcami po wojnie, ambasadora, ministra spraw zagranicznych i historyka, który zna tło wydarzeń, umie je analizować.

[opis wydawcy]

Rafał | 2015-07-09