Śmierć można uleczyć i 99 innych hipotez medycznych

Death Can Be Cured: And 99 Other Medical Hypotheses
nauka, medycyna, popularnonaukowe
literatura faktu
Pistacia

Odważnym i kontrowersyjnym hipotezom poświęcone jest ukazujące się od wielu lat i bardzo poważane w branży medycznej pismo „Medical Hypotheses”. Na łamach tego periodyku naukowcy z całego świata od ponad czterdziestu lat publikują interesujące wyniki badań, ciekawe teorie, oryginalne kuracje i medyczne rozwiązania nierozwiązanych do dziś zagadek historycznych. Sto spośród z tych publikacji...

Sto spośród z tych publikacji wybrał i omówił w jednym tomie Roger Dobson, znany i ceniony dziennikarz specjalizujący się w problematyce naukowej, autor kilku książek oraz stały współpracownik tak renomowanych pism jak „Times”, „The Sunday Times”, „Independent” i „The British Medical Journal”. Dzięki temu powstała książka, z której dowiedzieć się można między innymi, czy zapuszczenie brody zmniejsza ryzyko raka (a noszenie wysokich obcasów – schizofrenii), czy nocne koszmary mogą prowadzić do śmierci, kiedy oglądanie telewizji grozi demencją, ale też i dlaczego kobiety krzyczą podczas orgazmu, skąd wziął się całun turyński oraz jak wyleczyć się ze stanu zakochania.

[opis wydawcy]

Kjuna | 2014-09-25
Przeczytana: 25 sierpnia 2014

Bardziej, lub mniej prawdopodobne hipotezy medyczne, stawiające tezy mądre, ale nie do końca dające się wytłumaczyć, wydumane, albo po prostu głupie. Może po to, by świat się później dziwił: i ktoś dał na to pieniądze? Ale kto wie, może teza o współzależności zarostu na twarzy i raka kiedyś znajdzie potwierdzenie...

JLo | 2013-05-22
Przeczytana: 22 maja 2013

Książka dostarczyła mi wiele radości ze względu na niesamowicie intrygujące i niewyobrażalne hipotezy w niej przedstawiane.
Jak ktoś podchodzi do niej z dużym dystansem, to bardzo szybko i z zaciekawieniem ją przeczyta nieraz sobie w głowie powtarzając "czego te naukowce nie wymyślą" - jako rozrywka, także czytadło w podróży/kolejkach polecam.
Jak ktoś poszukuje pogłębionych, analitycznych opartych na dowodach, studiów naukowych odradzam.

anka920 | 2016-10-18
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Wymienię