W państwie podziemnego gnoma

Wydawnictwo: Redakcja Wydawnictw Pozaprasowych "Pomorze"
978-8370030728
baśń
espeja

Akcja tej baśni toczy się w tajemniczym i groźnym podziemnym świecie, rządzonym przez złośliwego gnoma. Walczy z nim skutecznie dzielna, choć równocześnie zabawna, Czar-Baba, ratująca porwane dzieci.

Alicya Oss | 2014-04-06

Czar – Baba w Podziemnym Królestwie. Dziecięce HITY

Nie wiem, co to mówi o mnie, i o czym to świadczy, ale jedną z moich ulubionych postaci w dzieciństwie była Czar – Baba, bohaterka opowieści Heleny Zawistowskiej „W państwie podziemnego gnoma”. Może przypominała mi babcię? Może fascynowała mnie jej zażyłość ze światem natury, który tak dobrze rozumiała?

Chyba polubię wiosenne porządki. Podczas tegorocznych, trafiłam na jedną z moich ulubionych bajek z dzieciństwa. Sądząc po stanie książki, nigdy nie miałam skłonności do ich niszczenia. Powoli zaczęłam ją więc wertować. Zalała mnie fala wspomnień i tęsknoty. Znacie to uczucie, prawda? Przypomniało mi się jak babcia czytała mi ją odpowiednio modulując głos i jak, jeśli akurat nie miała na to czasu (albo ochoty – hihi) odtwarzałam ją sama – z obrazków, nie z liter, na to miał dopiero nadejść czas. I co dziwne, pamiętałam sceny i to, że bardzo...

Pastelowe_Niebo | 2015-05-23

Hit dzieciństwa! ♥