Splamiona jego żądzą

Marta Milda Wydawnictwo: Novae Res literatura obyczajowa, romans
Novae Res
2020-06-24
2020-06-24

Okładka książki Świąteczna magia Dakota Arizona, Justyna Dziura, Magdalena Jachnik, K.E. December, Katarzyna Lemiesz, Marta Milda, Agnieszka Nikczyńska-Wojciechowska, Karolina Staszak, Angela Węcka, Karolina Zielińska
Świąteczna magia Dakota Arizona, Jus...

„Splamiona jego żądzą” to książka, która opowiada historię młodego Ukraińca o imieniu Andrij. Mężczyzna mieszka w Polsce jednak nadal nie ma karty stałego pobytu o którą się stara. Dodatkowo czuje, że pracuje na innych, haruje prawie cały dzień a zarabia marne grosze. Postanawia wziąć sprawy w swoje ręce. Podejmuje się remontu w domu jednego z większych biznesmenów. Grzegorz i Patrycja Sobienniecy są małżeństwem od kilku lat, jednak kobieta zauważa coś w młodym Ukraińcu. Między tą dwójką zaczyna iskrzyć.. jednak to dopiero początek całej historii.

Początkowo miałam problem z tą historią. Zdecydowanie nie mogłam się w nią wciągnąć, jednak ze strony na stronę historia spodobała mi się bardziej. Nie będzie to jednak jedna z moich ulubionych książek. „Splamiona jego żądzą” to książka o trójce silnie zbudowanych postaciach. Porusza ciekawy problem jakim jest praca Ukraińców na naszym terytorium. Nigdy wcześniej nie spotkałam się z taką tematyką w książce. Dodatkowo muszę przyznać, że książka potrafiła mnie zaskoczyć, gdyż spodziewałam się innego wątku – mam tutaj na myśli pewien erotyczny układ, który połączył trójkę głównych bohaterów. Spodziewałam się tutaj banalnej historii, jednak ta ma drugie dno. W książce spodobało mi się również to, że autorka potrafiła budować napięcie. Uważam, że styl autorki jest rewelacyjny, podoba mi się to jak pisze. Jednak tak jak wspomniałam wcześniej historia nie do końca trafiła w moje gusta.

Czy przeczytałabym ją drugi raz? Raczej nie, jednak myślę, że jest to dość specyficzna historia, którą jedni pokochają a inni będą unikać.

Tym razem przychodzę do was z książką, na której szczerze się zawiodłam. Czyli „Splamiona jego żądzą” autorstwa Marty Mildy. Styl pisania autorki jak najbardziej przypadł mi do gustu. Tematyka książki już niekoniecznie.
Zacznijmy więc od początku, w „Splamionej jego żądzą" poznajemy Andrija, czyli młodego i ambitnego chłopaka z Ukrainy. Andrij dostaje zlecenia na wykonanie remontu u swojego szefa Grzegorza, jednak, jak później się okazuje nie chodzi tutaj tylko o remont. Szef składa młodemu Ukraińcowi propozycję nie do odrzucenia, czyli zaspokajanie ”fantazji erotycznych„ jego i żony, pięknej Patrycji, która bardzo spodobała się Andrijowi. Co przyniesie im taki układ? Czy Andrij zgodzi się na taką nie moralność? Tego dowiecie się, czytając ”Splamiona jego żądzą".
Główna tematyka książki nie za bardzo mi się spodobała, jakoś nie w moim klimacie, oczywiście to tylko moje zdanie. Całość jest jak najbardziej spójna, jednak w książce jest dość sporo zbędnych opisów.
Jedna z głównych postaci, czyli Patrycja, niezwykle przypadła mi do gustu jest miła, poukładana, życzliwa, ma wspaniałą pasję jaką jest sztuka i właśnie ta pasja jeszcze bardziej przybliży ją do Andrija. Najbardziej urzekła mnie okładka, która jest wręcz niesamowita. Osobiście stwierdzam, że nie jest to książka, którą ponownie bym przeczytała. Jednak zachęcam was to sięgnięcia po nią i podzielenia się swoją opinią.
Dziękuję bardzo wydawnictwu NOVEA RES za możliwość przeczytania i zrecenzowania „Splamiona jego żądzą”.

Dobra.
Nie przepadłem w niej całkowicie, ale też nie nudziłem się.
Na pewno spodziewałem się więcej scen seksu patrząc na okładkę i tytuł.
Drażniły mnie też troszkę pyskówki głównego bohatera, uważam, że było ich za dużo.
Spodobał mi się sposób przedstawienia postaci, były nie byle jakie :)
6/10

Dobra.
Nie przepadłem w niej całkowicie, ale też nie nudziłem się.
Na pewno spodziewałem się więcej scen seksu patrząc na okładkę i tytuł.
Spodobał mi się sposób przedstawienia postaci, były nie byle jakie :)
6/10

Młody Ukrainiec Andrij Reblov od kilku lat mieszka w Polsce. Od roku czeka na kartę stałego pobytu,ale nie może jej dostać, bo pracuje nielegalnie.
Postanawia coś zmienić w swoim życiu. Wielkopolski biznesmen i prezes firmy Grzegorz Sobieniecki składa Andrijowi propozycję nie do odrzucenia.
Andrij trafia do rezydencji wielkopolskiego biznesmena, w której ma podjąć się remontu. Po jakimś czasie okazuje się, że powód,  dla którego został zatrudniony jest całkiem inny.
Zaszantażowany chłopak wplątuje się w chory i perwersyjny układ.
Bohaterzy powieści mocno szokują swoim zachowaniem i postępowaniem.
Jeśli chcesz poznać losy młodego Andrija i małżeństwa Patrycji i Grzegorza sięgnij po tę powieść,  która jest pełna tajemnic, erotyzmu i seksu.
To , co dzieje się w sypialni bogatego biznesmena jest skomplikowaną relacją tej trójki bohaterów. To opowieść o traumach, bólu, tajemnicach i dziwactwach, których nie każdy potrafi zrozumieć i zaakceptować.Przeczytajcie ,jak postąpi Andrij i czy wyplącze się z tego chorego układu.
Książka ta jest dobra dla miłośników erotyków.
Mi książka przypadła do gustu.  Zapewnia moc ekscesów i wrażeń. Bardzo gorąca powieść.
Książka "Splamiona jego żądzą" skłania do refleksji.  Gdy przeczytacie zrozumiecie,  dlaczego Ci bohaterzy tak postępowali i dowiecie się,  jakie tajemnice z przeszłości ukrywają.

Polecam bardzo!

Splamiona jego żądzą .
Bardzo ciekawa historia. Opowieść o Poświęceniu strachu wyzwoleniu zrozumienia.
Poświęceniu dla miłości. Opowiada o całej palecie ludzkich emocji uczuć.
Jeden z głównych bohaterów chcąc zachować szacunek do samego siebie prosi o zmianę warunków pracy.
Jest przy tym dumny ze swojej odwagi i determinacji.
Potem okazuje się ze staje się ..... nie zdradzę oczywiście.
Podczas całej książki obserwujemy przemianę chłopca w mężczyznę który dosięga dna odbija się i rozwija swoje pasje. Powieść porusza wiele trudnych tematów taniej siły roboczej.
Pogardy dla innych narodów zespołu szoku pourazowego. Alkoholizmu i współuzależnienia.
Książka to niezła cegiełka. I to jedyna wada tej książki jak dla mnie jest zbyt wiele słów. Jak dla mnie opisy są zbyt kwieciste.
Uczucia bohaterów można by opisać prościej. Nazywanie kogoś wielokrotnie Bogiem też wydawało mi si trochę infantylne.
Książka jest bardzo kobieca niemniej polecam wszystkim.

Splamiona jego żądzą .
Bardzo ciekawa historia. Opowieść o Poświęceniu strachu wyzwoleniu zrozumienia.
Poświęceniu dla miłości. Opowiada o całej palecie ludzkich emocji uczuć.
Jest przy tym dumny ze swojej odwagi i determinacji.
Potem okazuje się ...

Tej książki byłam ciekawa od samego początku. Zaintrygował mnie opis a później już sama fabuła wciągnęła... Z każdą strona

byłam zaskoczona tym, jak autorka budowała napięcie.

W tej powieści poznajemy bohatera którym jest młody Ukrainiec. Ucieczka z kraju miała mu pomóc w życiu, jednak kiedy

zaczyna się "nowe życie" od kłamstwa, trudno jest budować coś lepszego, wartościowego i mocnego... Kiedy po roku pracy na

stolarni, nie widzi dla siebie większych perspektyw postanawia iść za ciosem i jeden jedyny raz spróbować coś ugrać u szefa

- "Boga" - jak go sam opisuje. Udaje się. Dostaje szanse jedna na milion aby poprawić swój byt i polepszyć los... Jednak

jakim kosztem? Czy umowa, jaką zostanie związany z rodziną Grzegorza - prezesa spółek, bizmesmenna, świetnego męża,

ludzkiego szefa i pozytywnego człowieka? Co kryje się za maską człowieka, który ofiaruje mu swój dom, swoje luksusy w

zamian za jedną, jedyna "usługę"? Czy w tej umowie zawarty zostanie zapis o miłości i uczuciach? Pożądanie... Ludzką rzeczą

ale...
Na te i wiele innych pytań przyjdzie Wam się zmierzyć wraz z historią Andrieja. To nie będzie łatwa przeprawa. Ale pełna

emocji, skrytych pragnień, kompleksow, problemów i traum...
To nie jest książka dla każdego. Od razu uprzedzam. To powieść dla czytelników, którzy mają otwarte serca i umysły...

Wciąga, uzależnia ale również bulwersuje i sprawia, że człowiek inaczej patrzy na pewnego rodzaju odmienność...

jednego jestem pewna, że warto się w tą powieść wciągnąć i poznać coś, co nie jest oczywiste na pierwszy rzut oka.

byłam zaskoczona tym, jak autorka budowała napięcie.

zaczyna się "nowe życie" od kłamstwa, trudno jest budować coś lepszego,...

Za długa🙈 200stron w zupełności wystarczy. Akcja jest ok ale za dużo opisów. Przez pół i było by w sam raz. Końcówka fajna. Ciekawa. Więc chciało się doczytać do końca.

Nie spodobała mi się. Na tyle ile historia jest ciekawa, bo zawarta jest w niej paleta różnych uczuć, tak na tyle nie podobała mi się historia z uwikłaniem nieletniego.

Powieść jest dobra ale momentami męcząca.

Powieść jest dobra ale momentami męcząca.

Andrij to młody Ukrainiec, który podejmuje się wykonania remontu w domu wielkopolskiego biznesmena - Grzegorza i jego żony Patrycji. Małżonka mężczyzny zaczyna flirtować z młodym chłopakiem, zaczyna rodzić się między nimi namiętność i pożądanie. A to dopiero początek kłopotów jakie spadną na Andrija. Grzegorz przedstawia mu pewną niespodziewaną propozycje. Cóż to za propozycja?

Kurcze, jakoś poczatkowo nie mogłam się wkręcić w tą historię, może dlatego, że moim zdaniem była trochę przydługa. Bałam się trochę tej lektury. Jednak z czasem przepadałam w tej lekturze. 🙂 Historia Andrija, Grzegorza i Patrycji jest z pewnością nietuzinkowa, pewna tajemnicę, zagadek. Zarówno młody Ukrainiec jak i Sobienieccy przeszli w swoim życiu wiele.
Autorka stworzyła historię trojga ludzi, których połączyła pewnego rodzaju gra, układ. Czytelnik może poznać każdego z bohaterów, to co nimi kieruje, towarzyszące im uczucia, emocje.
To historia o poszukiwaniu własnej tożsamości, własnego ja. Ta historia pokazuje, że warto walczyć o marzenia i podążać za głosem serca

• Przeczytane 2020
  • Przeczytane w 2020