Dzieje Dalajlamów

7 (3 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Histoire des Dalai-Lamas. Quatorze reflets sur Lac des Visions
literatura faktu
corrum

W 1989 roku Pokojowa Nagroda Nobla została przyznana XIV Dalajlamie bsTan-dzin-rgja-mc 'o; w ten sposób składano hołd nie tylko nieprzerwanym staraniom pokojowym owego niezwykłego człowieka, lecz także wyrażano uznanie i szacunek jedynej na świecie instytucji, politycznej i religijnej zarazem, opartej na fundamencie tradycji buddyjskiej. Autor "Dziejów dalajlamów", Roland Barraux, dyplomata...

Autor "Dziejów dalajlamów", Roland Barraux, dyplomata francuski zafascynowany Tybetem, w swej pracy przedstawił historię owego specyficznego tybetańskiego urzędu państwowego.

Warto podkreślić, że autorem polskiego przekładu jest pan Stanisław Godziński, znawca języków i kultury narodów Azji Środkowej, wykładowca Instytutu Orientalistyki Uniwersytetu Warszawskiego, były ambasador RP w Mongolii.

| 2013-07-19

Ponowna skarbnica wiedzy na temat Tybetu.

Proteus | 2014-03-13
Grażyna | 2010-02-27