Współczesna kobieta w poszukiwaniu duszy

Tłumaczenie: Maria Kabała-Rejment
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Modern Woman in Search of Soul
poradniki
jusola

Przewodnik duchowy; wykorzystując teorię psychologii głębi, myśl gnostyczną, a także analizę Biblii oraz dzieł mistycznych, autorka przedstawia wewnętrzne przemiany kobiety osiągającej harmonię z samą sobą i ze światem w jego wymiarach widzialnych i niewidzialnych.

livrer | 2012-01-05
Przeczytana: 05 stycznia 2012

„Współczesna kobieta w poszukiwaniu duszy” June Singer oferuje w znacznej części to, czego zabrakło „Ciężarnej dziewicy” Marion Woodman, nie dorównując jednak „Biegnącej z wilkami” Clarissy Pinkoli Estés.

Myślą przewodnią książki jest holistyczne postrzeganie rzeczywistości. Autorka ukazuje, że zarówno w świecie „widzialnym” jak „niewidzialnym” wszystko łączy się ze wszystkim, na wszystko wpływa i ze wszystkiego wypływa. By jednak dostrzec te zależności koniecznym jest wytworzenie w sobie specyficznego nastawienia i otwartości: „Świat niewidzialny przenika świat widzialny w taki sam sposób, jak fale radiowe czy sygnały telewizyjne przenikają atmosferę. Daje o sobie znać wszędzie tam, gdzie ludzie są nastrojeni na jego odbiór”. Singer nie daje nam jednak gotowych wskazówek jak wzbudzić w sobie ową receptywność. Nawet zawarte w końcowej części książki ćwiczenia są na tyle ogólne, że stanowią raczej zachętę do samodzielnych poszukiwań niż podręcznikowe „know how”. Autorka podobnie,...

Doroota | 2011-12-30
Przeczytana: 2011 rok

Jest to książka dla kobiet, które próbują odnaleśc i poznać siebie, które są zagubione w materialistycznym świecie. Mi pomogła zrozumiec pewne rzeczy i polecam!

jagnies | 2013-10-28
Aneeczkaa87 | 2013-09-02