Brzydki ogród

Wydawnictwo: Wydawnictwo Łódzkie
felietony
Legs

zbiór felietonów z lat 40 i 70 XX wieku. Główną bohaterką felietonów jest Alicja - uosobienie głupoty. Dzięki Alicji poznajemy "stan psychiczny" ówczesnego społeczeństwa.
Zbiór zawiera także dłuższe opowiadania, np. "Narzeczony dla mojej córki" - przezabawny "konkurs" na narzeczonego.

Ysabell | 2010-07-05
Przeczytana: 05 lipca 2010

Zbiór felietonów (i kilka dłuższych form) Grodzieńskiej, nie zawiera ich dużo więcej niż nowsze antologie jej tekstów. Są tutaj zarówno teksty o Alicji ("Spotkałam Alicję..."), jak i inne felietony, brakuje za to dialogów małżeńskich. Poza samymi tekstami (jak zwykle świetnymi) warto zwrócić uwagę na dość długie słowo wstępne zawierające wspomnienia autorki o jej związkach z Łodzią.

Jeśli komuś uda się trafić na tę książkę, to naprawdę warto ją przeczytać. Zarówno dla rozrywki, jak i dla kilku chwil zadumy. Polecam.

lucy285 | 2016-03-03
Na półkach: 2013, Przeczytane