Spełnione marzenia

978-83-08-04369-1
opowiadania, wyspa, humor, uczucia
villi

Inne wydania

UWAGA! W Polsce książka została wydana także pt. "Opowieści ze Złotego Brzegu". Zbiór czternastu opowiadań, w których Ania i Gilbert Blythowie przysłuchują się, a czasem uczestniczą w życiu swoich sąsiadów i bliskich znajomych. Czy będzie to historia psotnych bliźniaków, którzy poznają tajemniczego milionera, opowieść o pewnym chłopcu, który pozna swego ojca w zaskakujących okolicznościach,...

UWAGA! W Polsce książka została wydana także pt. "Opowieści ze Złotego Brzegu".

Zbiór czternastu opowiadań, w których Ania i Gilbert Blythowie przysłuchują się, a czasem uczestniczą w życiu swoich sąsiadów i bliskich znajomych. Czy będzie to historia psotnych bliźniaków, którzy poznają tajemniczego milionera, opowieść o pewnym chłopcu, który pozna swego ojca w zaskakujących okolicznościach, czy wreszcie opowiadanie o Timothym Randebushu, który zrobi wszystko, by uwolnić swego brata z sideł pewnej kobiety – jednego możemy być pewni: opowiadania te sprawią, że znowu poczujemy niepowtarzalną atmosferę Wyspy Księcia Edwarda, znowu będziemy się śmiać i wzruszać do łez.

Rozszerzona, pełna wersja "Spełnionych marzeń" zostanie wkrótce wydana na rynku polskim pt. "Ania z Wyspy Księcia Edwarda".

Miśka | 2016-06-05
Przeczytana: 05 czerwca 2016

Dawno nie czytałam Montgomery... To moja miłość sprzed lat. Jej Anie zaczytałam na wiele sposobów. Interesowała mnie również osoba samej pisarki...
Jednak ten tom 14 opowiadań, którego do tej pory nie miałam okazji przeczytać, troszkę mnie rozczarował. I szczerze mówiąc, nie wiem czemu...?
Ale nie żałuję, że go przeczytałam...

neuromance | 2015-04-07
Przeczytana: 30 maja 2011

Ostatnia chronologicznie część o Ani Shirley dotyczy w zasadzie losów jej sąsiadów - Blythe'owie to postaci epizodyczne w tym zbiorze opowiadań. Jednak fani mieszkanki Zielonego Wzgórza nie powinni czuć się rozczarowani - styl snucia historii kanadyjskich prowincjuszy został przez Montgomery zachowany idealnie. Pogodne, niekiedy smutne, często wzruszające. No i można się dowiedzieć jakie były dalsze losy rodziny ze Złotego Brzegu - aż do czasów II wojny światowej.

villi | 2010-02-14
Na półkach: Przeczytane, 52 książki

Bardziej ciekawostka, niż wartościowa lektura. Miło spotkać bohaterów z dzieciństwa, jednak literacko opowiadania pozostawiają niestety sporo do życzenia. Widać że autorka na siłę chciała gdzieniegdzie wcisnąć Blythe'ów, co często miało niekorzystny wpływ na fabułę.

książek: 2023
Agata | 2010-07-21

Montgomery i jej książki towarzyszą mi przez całe życie i na pewno będą przy mnie zawsze.

Catalina | 2011-04-13
Przeczytana: 2010 rok
Leelunia | 2011-12-08
Przeczytana: 07 grudnia 2011

Okropnie nudne. Same skandale, śluby i takie masakrycznie nudne historie. Nie polecam.

fantaghirooo | 2016-12-01
Adelina | 2016-11-30